Berberys Thunberga, Berberis Thunbergii Kobold C2
search
  • Berberys Thunberga, Berberis Thunbergii Kobold C2

Berberys Thunberga, Berberis Thunbergii Kobold C2

20,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Berberys Kobold to miniaturowy krzew ozdobny do ogrodu o zielonych liściach. Dorasta do 50cm wysokości. Berberysy to wieloletnie, mrozoodporne krzewy. Sprawdzi się na słoneczne stanowiska.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Berberys Thunberga - krzew liściasty do ogrodu 

Berberys Thunberga to krzew ozdobny, który zachwyca swoimi kolorami liści. Krzew popularny w ogrodach ze względu na swój wygląd oraz łatwość w uprawie.

Berberysy to krzewy wieloletnie występujące w wielu odmianach, różniące się pokrojem, rozmiarem i kolorem liści.

Krzewy od wiosny do jesieni utrzymują liście, dodatkową ozdobą są  liczne żółte kwiaty, które pojawiają się w maju. Berberysy to krzewy ozdobne również zimą, kiedy pędy zdobią czerwone, podłużne owoce berberysu - chętnie zjadane przez ptaki.

Berberys Thunberga Kobold - miniaturowy krzew do ogrodu

Kobold to niski, gęsty krzew ozdobny, Odmiana o ciemnozielonych liściach, które jesienią nabierają szkarłatno-czerwonego koloru. Kobold jest krzewem wolno rosnącym, dorasta do 50cm wysokości i 70cm szerokości. 

Berberys Thunberga - wymagania

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa 
  • podłoże przepuszczalne
  • umiarkowane podlewanie

Berberys to krzew prosty w uprawie. Nie sprawi problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. Sprawdzi się zarówno w miejscu słonecznym jak i w półcieniu. Jest tolerancyjny co do odczyny gleby, odpowiednie będzie przepuszczalne podłoże.

Berberys Thunberga - wytrzymałość

Berberysy to krzewy odporne na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo często wykorzystywany jest do nasadzeń w przestrzeniach miejskich.

Te wieloletnie krzewy wskazują dużą odporność na suszę i niskie temperatury zimą. Są całkowicie mrozoodporne i nie wymagają okrycia na zimę.

Berberys Thunberga - cięcie

Kobold jest to odmiana, która naturalnie zachowuje swój zwarty, kulisty pokrój. Nie wymaga regularnego cięcia. 

Berberysy to krzewy które bardzo dobrze reagują na cięcie, które przeprowadzamy na przedwiośniu przeprowadzać na przedwiośniu, od końca lutego do początku kwietnia. Przycinamy pędy, które wystają ponad regularny pokrój krzewu. Usuwamy wszystkie chore, suche, uszkodzone pędy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Berberysów z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Berberys Kobold

Berberys Thunberga ‘Kodold’ to miniaturowa odmiana odmiana, często spotykana w  wielu ogrodach. Niski krzew ozdobny, który sprawdzi się jako żywopłot czy obwódka rabat. Bardzo ładnie prezentuje się wzdłuż ścieżek, chodników.

Niska odmiana berberysa nadaje się do sadzenia w donicach i pojemnikach. 

Z czym posadzić berberys Kobold?

Kobold bardzo dobrze prezentuje się z innymi berberysami np. Admiration, Tiny Gold.

Na słonecznej rabacie możemy łączyć berberysy z trawami ozdobnymi np. rozplenica Hameln, Little Bunny.

Berberysy dobrze wyglądają w otoczeniu innych krzewów kwitnących np. hortensje,azalie japońskie.
BE73-755FC
18 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)