• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata FRAISE MELBA C3
search
  • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata FRAISE MELBA C3
  • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata FRAISE MELBA C3
  • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata FRAISE MELBA C3
  • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata FRAISE MELBA C3
  • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata FRAISE MELBA C3
  • Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata FRAISE MELBA C3

Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata FRAISE MELBA C3

32,90 zł
Brutto

Odmiana ‘Fraise Melba’ to siostrzana odmiana, następczyni Vanille Fraise - jest bardziej wyprostowana ze sztywnymi pędami. Krzew charakteryzuje się przepięknymi kwiatami początkowo w kolorze białym, które z czasem zmieniają barwę na różową. Osiąga od 1,5 do 2m wysokości. 

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Liściasty krzew ozdobny - Hortensja bukietowa

Hortensja bukietowa jest chętnie wybieranym wieloletnim krzewem ozdobnym do ogrodu. Swoją popularność zawdzięcza niesamowitemu kwitnieniu oraz niskim wymaganiom. Naturalnym środowiskiem występowania hortensji bukietowej są tereny Azji. W Chinach czy Japonii te krzewy występują dziko i osiągają nawet do 6m wysokości. Nazywana jest również Hortensją wiechowatą. 

Hortensja bukietowa to obecnie jeden z najchętniej wybieranych gatunków kwitnących krzewów ozdobnych. Hortensję bez wątpienia charakteryzują efektowne stożkowe kwiatostany, wznoszone na sztywnych wyprostowanych pędach. Kolor kwiatów zależy od odmiany jaką wybierzemy, od bieli, limonki po odcienie różu i czerwieni. Większość z odmian przebarwia kwiatostany, intensywność zmiany barwy zależy od odmiany. Przepiękne okazałe kwiatostany osiągają zazwyczaj od 15 do nawet do 40 cm długości, większości składają się z kwiatów płonnych. 

Hortensja staje się ozdobna już wiosną gdy wypuszcza soczysto zielone podłużne, ostro zakończone liście liście, które są pięknym tłem dla kwiatów. Okres kwitnienia rozpoczyna się latem i trwa do późnej jesieni. Choć nie jest to roślina zimozielona jej kwiatostany zasychają na krzewie i oszronione zdobią ogród równie zimą

Pośród Hortensji bukietowych możemy wyróżnić wiele odmian różniących się kolorem kwiatów ale również rozmiarem. Standardowe odmiany Hortensji osiągają 2-3m wysokości, jednak obecnie pojawia się wiele odmian karłowych - dostrajających do około 1m wysokości. 

Hortensja bukietowa jest mało wymagającym gatunkiem krzewu ozdobnego. A jego główną zaletą jest pełna mrozoodporność. Kwitnie na pędach jednorocznych co zapewnia coroczne i obfite kwitnienie

 

Krzew o ozdobnych kwiatach - Hortensja bukietowa ‘Fraise Melba’ 

Odmiana ‘Fraise Melba’ to siostrzana odmiana, następczyni Vanille Fraise - jest bardziej wyprostowana ze sztywnymi pędami. Krzew charakteryzuje się przepięknymi kwiatami początkowo w kolorze białym, które z czasem zmieniają barwę na różową. Melba Fraise zdecydowanie mocniej się przebarwia niż Vanille Fraise Osiąga od 1,5 do 2m wysokości

Krzew jest odporny na mróz, łatwy w uprawie i nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Doskonale sprawdzi się w ogrodzie jako solitera, a także posadzona w grupie. 

 

Hortensja bukietowa - uprawa

  • stanowisko słoneczne, półcieniste 
  • przeciętna gleba ogrodowa, przepuszczalna
  • umiarkowane podlewanie

Hortensja bukietowa jest krzewem ozdobnym łatwym w uprawie. Najlepszym stanowiskiem dla niej będzie miejsce z rozproszonym słońcem. Posadzona w cieniu nie będzie mgła pięknie kwitnąć. Wymagania glebowe nie są wygórowane, wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa, lekko kwaśna, jednak nie jest to warunek konieczny. Ważne aby podłoże nie było zbyt ciężkie i gliniaste warto zapewnić przepuszczalną glebę. Unikniemy wówczas zastojów wody, których hortensja nie lubi. 

 

Hortensja bukietowa - podlewanie

Hortensja wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie wzrostu i kwitnienia. Jest to bardzo ważne przy świeżo posadzonych roślinach. Dobrze jest podlewać hortensje wcześnie rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłonie wodę. Unikaj lania wody bezpośrednio na kwiatostany. Egzemplarze posadzone w donicy mogą potrzebować więcej wody niż te posadzone w gruncie. Jeśli zauważysz, że liście stają się zwiędłe to znak, że podłoże jest zbyt wysuszone.

 

Hortensja bukietowa - nawożenie

Odpowiednie nawożenie jest bardzo ważne aby hortensja mogła intensywnie kwitnąć. Do zasilenia krzewu stosuj nawozy wieloskładnikowe lub dobrze przefermentowany obornik czy kompost. Dobrym rozwiązaniem będą gotowe mieszanki, dedykowane dla Hortensji Bukietowej, dostępne w sklepach ogrodniczych. Pierwsze nawożenie przeprowadzamy na wiosnę a ostanie przed końcem lipca aby roślina mogła odpocząć.

 

Hortensja bukietowa - zimowanie 

Ten rodzaj hortensji jest w pełni mrozoodporny, poradzi sobie również w zimniejszych rejonach kraju. Nie wymaga okrycia na zimę, jedynie młode, świeżo posadzone krzewy można okryć - u nasady usypać kopczyk z trocin czy kory. 

Hortensja bukietowa kwitnie na pędach jednorocznych więc niskie temperatury nie przeszkadzają jej w zawiązywaniu pąków kwiatowych.

 

Hortensja bukietowa - cięcie

Przycinanie hortensji bukietowej jest bardzo potrzebny, zabieg ten przeprowadzamy wczesną wiosną. Początkowo wycinamy wszystkie słabe, cienkie pędy. Natomiast mocne i dominujące skracamy z długości zazwyczaj nad 3-5 parą oczek. Przeprowadzone coroczne cięcie pozwoli Hortensji wypuścić nowe pędy zakończone cudownymi kwiatostanami. 

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Hortensji bukietowej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane sadzonki hortensji Melba Fraise obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w przyszłym sezonie pięknie kwitła.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

 

Gdzie posadzić naszą Hortensję ‘Fraise Melba’?

Krzew znajdzie swoje zastosowanie w wielu ogrodach, jako żywopłot lub dekoracja posadzony pojedynczo, lub w grupie. Nadaje się do uprawy w donicach na balkonach, tarasach. Można z niej sadzić żywopłoty. Bardzo dobrze komponuje się z trawami ozdobnymi czy bylinami.

354D-18593_20220907104155
Komentarze (0)