• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Krwawnik pospolity, Achillea millefolium Apple Blossom C1
search
  • Krwawnik pospolity, Achillea millefolium Apple Blossom C1
  • Krwawnik pospolity, Achillea millefolium Apple Blossom C1
  • Krwawnik pospolity, Achillea millefolium Apple Blossom C1

Krwawnik pospolity, Achillea millefolium Apple Blossom C1

13,90 zł
Brutto

Niezwykła odmiana krwawnika o kwiatach zmieniających kolor. Dwubarwne kwiaty biało-różowe. W czasie kwitnienia dorasta do 60-70cm wysokości. Bylina odporna na mróz i suszę. Na łąki kwietne, i słoneczne rabaty.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wieloletnie byliny do ogrodu

Krwawnik pospolity to wieloletnia bylina kwitnąca, często spotykana na  słonecznych  rabatach. Chętnie wybierana do ogrodów ze względu na bardzo długie kwitnienie i wyjątkowe niskie wymagania

Krwawnik pospolity Apple Blossom - odmiana o kolorowych kwiatach

Niezwykła odmiana krwawnika o kwiatach zmieniających kolor w zależności od ich rozwoju. Krwawnik pospolity Apple Blossom osiąga podobną wysokość jak Paprika, w czasie kwitnienia dorasta do 60-70 cm wysokości. 

Wytwarza gęste ciemnozielone, mocno powycinane liście. Na sztywnych i wyprostowanych pędach pojawiają się duże, talerzykowate kwiatostany. W początkowej fazie kwiaty są białe, w czasie kwitnienia nabierają różowo-pastelowych barw. Dzięki temu możemy mieć w ogrodzie bylinę o dwubarwnych kwiatach jednocześnie. Krwawnik nie tylko charakteryzuje się ozdobnymi kwiatami ale również liśćmi jak paprocie, nadają całej roślinie lekkości i delikatności. 

Krwawnik pospolity to najdłużej kwitnąca bylina w naszym klimacie, kwitnie od czerwca aż do października. Kwiaty krwawnika pospolitego są silnie miododajne i bardzo atrakcyjne dla owadów zapylających. 

W jakich warunkach rośnie krwawnik pospolity?

  • miejsce słoneczne 
  • przeciętna gleba ogrodowa 
  • odporny na mróz i suszę

Krwawnik pospolity to długo kwitnąca bylina bardzo łatwa w uprawie. Bylina idealna do sadzenia na mocno nasłonecznionej części ogrodu. Odmiana Paprika to wyjątkowo tolerancyjna bylina jeśli chodzi o podłoże, będzie rósł w większości gleb.

Krwawniki pospolity bylina na trudne warunki

Suche, piaszczyste podłoże i bezpośrednie słońce to miejsce, w których nie każda roślina sobie poradzi. To dość ciężkie warunki, jednak istnieją gatunki, które są stworzone aby rosnąć na takich stanowiskach.  

Jednym z nich jest krwawnik pospolity, wykazuje się dużą odpornością. Bardzo dobrze rośnie w jałowych, słabych glebach. Palące, bezpośrednie słońce nie jest dla niego problemem, wówczas kwitnie najobficiej a pędy są sztywne i nie pokładają się. Oczywiście krwawnik Paprika to bylina wieloletnia w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. 

Krwawnik pospolity długo kwitnąca bylina 

Krwawnik pospolity to gatunek byliny o bardzo długim i intensywnym kwitnieniu. Jego kwiaty pojawiają się w czerwcu i utrzymują aż do jesieni. Usuwając na bieżąco przedłużamy kwitnienie krwawnika. 

Jesienią po pierwszych przymrozkach ścinamy nisko bylinę i oczyszczamy z części nadziemnej. Jeśli nie zdążymy przed zimą, zabieg ten wykonujemy wczesną wiosną. 

Krwawnik pospolity - wysyłka sadzonek

Nasz sklep Ogrodowa Galeria to miejsce gdzie znajdziecie Państwo wieloletnie gatunki roślin do ogrodu.

Sadzonki krwawnika pospolitego sprzedawane są w doniczkach o pojemności 1,5 lita - C1,5 wybieramy zawsze zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. 

Nasze paczki pakujemy starannie i odpowiednio zabezpieczamy aby zamówione rośliny dotarły w jak najlepszej kondycji. Realizacja zamówień zazwyczaj 24h.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych zdjęć, wynika to ze zmiennego wyglądu roślin w ciągu sezonu.

Krwawnik pospolity - bylina na słońce 

Krwawnik pospolity to długo kwitnąca bylina o dekoracyjnych, dużych kwiatach, będzie pięknie wyglądać na słonecznej rabacie. Warto go wykorzystać w wiejskich i naturalistycznych ogrodach. Krwawnik pospolity Paprika to bylina, która nadaje się do zakładania łąk kwietnych, bardzo dobrze wygląda sadzony w większych grupach

Krwawnik pospolity dobrze wygląda posadzony wspólnie z jeżówkami, rudbekią, dzielżanem czy werbeną patagońską. Jeśli chcemy krwawnik wykorzystać w nowoczesnych założeniach, połączmy go z trawami ozdobnymi. Świetnie sprawdzą się tu trzcinnik Overdam, proso rózgowate czy rozplenica Hameln.

Kwiaty krwawnika nie tylko ładnie wyglądają w ogrodzie, bardzo dobrze sprawdzi się jako kwiat cięty do kompozycji bukietowych.

7FF1-19208

Zobacz także

Komentarze (0)