Krwawnik pospolity, Achillea millefolium Paprika C1,5
search
  • Krwawnik pospolity, Achillea millefolium Paprika C1,5

Krwawnik pospolity, Achillea millefolium Paprika C1,5

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Krwawnik pospolity to długo kwitnąca bylina bardzo łatwa w uprawie. Odmiana Paprika o czerwonych kwiatach, dorasta do 70cm.  Bylina idealna do sadzenia na mocno nasłonecznionej części ogrodu, wyjątkowo tolerancyjna jeśli chodzi o podłoże.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny długo kwitnące

Krwawnik pospolity to wieloletnia bylina kwitnąca, o sielskim wyglądzie, często zdobi słoneczne rabaty. Chętnie wybierana do ogrodów ze względu na bardzo długie kwitnienie i wyjątkowe niskie wymagania

Czerwony krwawnik pospolity Paprika

Wyjątkowo dekoracyjna odmiana krwawnika o intensywnie czerwonych kwiatach o zmieniającym się odcieniu w zależności od rozwoju. Krwawnik pospolity Paprika to średnio wysoka bylina, w czasie kwitnienia dorasta do 60-70 cm wysokości. 

Wytwarza gęste ciemnozielone, mocno powycinane liście. Na sztywnych i wyprostowanych pędach pojawiają się duże, talerzykowate kwiatostany w żywo czerwonej barwie z żółtym środkiem. Duże kwiaty krwawnika wyglądają zjawiskowo na tle ciemniejszych, pierzastych liści, które nadają lekkości całej roślinie. 

Krwawnik pospolity to najdłużej kwitnąca bylina w naszym klimacie, odmiana Paprika kwitnie od czerwca aż do października, Pod koniec kwitnienia nabiera jaśniejszego odcienia różu. Kwiaty krwawnika pospolitego są silnie miododajne i bardzo atrakcyjne dla owadów zapylających. 

W jakich warunkach rośnie krwawnik pospolity?

  • miejsce słoneczne 
  • przeciętna gleba ogrodowa 
  • odporny na mróz i suszę

Krwawnik pospolity to długo kwitnąca bylina bardzo łatwa w uprawie. Bylina idealna do sadzenia na mocno nasłonecznionej części ogrodu. Odmiana Paprika to wyjątkowo tolerancyjna bylina jeśli chodzi o podłoże, będzie rósł w większości gleb.

Krwawniki pospolity bylina na ubogie ziemie

Suche, piaszczyste podłoże i bezpośrednie słońce to miejsce, w których nie każda roślina sobie poradzi. To dość ciężkie warunki, jednak istnieją gatunki, które są stworzone aby rosnąć na takich stanowiskach.  

Jednym z nich jest krwawnik pospolity, wykazuje się dużą odpornoącią. Bardzo dobrze rośnie w jałowych, słabych glebach. Palące, bezpośrednie słońce nie jest dla niego problemem, wówczas kwitnie najobficiej a pędy są sztywne i nie pokładają się. Oczywiście krwawnik Paprika to bylina wieloletnia w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. 

Jak przedłużyć kwitnienie krwawnika?

Krwawnik pospolity to gatunek byliny o bardzo długim i intensywnym kwitnieniu. Jego kwiaty pojawiają się w czerwcu i utrzymują aż do jesieni. Usuwając na bieżąco przedłużamy kwitnienie krwawnika. 

Jesienią po pierwszych przymrozkach ścinamy nisko bylinę i oczyszczamy z części nadziemnej. Jeśli nie zdążymy przed zimą, zabieg ten wykonujemy wczesną wiosną. 

Krwawnik pospolity - wysyłka sadzonek

Nasz sklep Ogrodowa Galeria to miejsce gdzie znajdziecie Państwo wieloletnie gatunki roślin do ogrodu.

Sadzonki krwawnika pospolitego sprzedawane są w doniczkach o pojemności 1,5 lita - C1,5 wybieramy zawsze zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. 

Nasze paczki pakujemy starannie i odpowiednio zabezpieczamy aby zamówione rośliny dotarły w jak najlepszej kondycji. Realizacja zamówień zazwyczaj 24h.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych zdjęć, wynika to ze zmiennego wyglądu roślin w ciągu sezonu.

Krwawnik pospolity - bylina na słońce 

Krwawnik pospolity to długo kwitnąca bylina o dekoracyjnych, dużych kwiatach, będzie pięknie wyglądać na słonecznej rabacie. Warto go wykorzystać w wiejskich i naturalistycznych ogrodach. Krwawnik pospolity Paprika to bylina, która nadaje się do zakładania łąk kwietnych, bardzo dobrze wygląda sadzony w większych grupach

Krwawnik pospolity dobrze wygląda posadzony wspólnie z jeżówkami, rudbekią, dzielżanem czy werbeną patagońską. Jeśli chcemy krwawnik wykorzystać w nowoczesnych założeniach, połączmy go z trawami ozdobnymi. Świetnie sprawdzą się tu trzcinnik Overdam, proso rózgowate czy rozplenica Hameln.

Kwiaty krwawnika nie tylko ładnie wyglądają w ogrodzie, bardzo dobrze sprawdzi się jako kwiat cięty do kompozycji bukietowych

9FCA-86009
2 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)