• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Miskant chiński, Miscanthus sinensis Red Chief C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Red Chief C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Red Chief C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Red Chief C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Red Chief C2

19,90 zł
Brutto

Miskant ‘Red Chief’ to trawa średniej wielkości tworząca zwarte kępy. Trawa jest dekoracyjna ze względu na zielone liście, które jesienią zmieniają swą barwę na żółtą i czerwoną. Roślina jest łatwa w uprawie i odporna na zanieczyszczenia miejskie.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Red Chief’ to średniej wielkości trawa ozdobna

Miskant chiński ‘Red Chief’ to trawa średniej wielkości tworząca zwarte kępy. Trawa jest dekoracyjna ze względu na zielone liście, które jesienią zmieniają swą barwę na żółtą i czerwoną. Roślina jest łatwa w uprawie i odporna na zanieczyszczenia miejskie. 

Odmiana ‘Red Chief’ to trawa osiągająca swym wzrostem ok. 1 m wysokości. Posiada lekko wygięte, przewieszone liście, które tworzą zwarte kępy.

Na przełomie września i października pojawiają się dekoracyjne kwiaty w kształcie wiechy w kolorze ciemnej czerwieni, jednak po przekwitnięciu zmieniają swą barwę na ciemno srebrną. W okresie jesiennym również liście zmieniają kolor na żółto czerwony. 

Jakie wymagania ma Miskant chiński ? Jak uprawiać miskant chiński Red Chief

Trawa ozdobna, jaką jest miskant chiński Red Chief jest bardzo łatwy w uprawie:

  • preferuje stanowiska słoneczne, półcieniste
  • lubi rosnąć w glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie,
  • wczesną wiosną trzeba obciąć zaschnięte liście,
  • od wiosny pamiętaj o nawożeniu,
  • w okresie wzrostu (maj-czerwiec) w trakcie ewentualnych suszy wymaga podlewania.

Miskant nie wymaga okrycia na zimę, jest rośliną mrozoodporną.

Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskanta w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy.

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

Co ile sadzić Miskant chiński Red Chief?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 60-80 cm średnicy, dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70-80 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe rośliny i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Wysyłka już w 24h.

Przeczytaj gdzie najlepiej posadzić Miscanthus sinensis Red Chief

Miscanthus sinensis  Red Chief jest bardzo odporna na wszelkie warunki. Sprawdzi się zatem jako ozdoba w każdym ogrodzie przydomowym. Może być także uprawiany w pojemnikach.

Sprawdzi się jako gęsty żywopłot, doskonale komponuje się z niskimi bylinami o ozdobnych kwiatach. 

Bardzo dobrze wygląda w niskich podłużnych donicach.

Ciekawym pomysłem jest posadzenie miskanta Red Chief w mieszanej kompozycji z Żywotnikiem zachodnim Danica lub Sosną kosodrzewiną. Można wtedy zastosować nierównomierne rozmieszczenie w rabacie co 30- 40 cm.

Trawa świetnie sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i większych ogrodach. Sprawdzi się jako solitera, a także w kompozycji z innymi, także wyższymi trawami. Odmiana jest odporna na zanieczyszczenia miejskie, dlatego swoje zastosowanie znajdzie również w parkach i ogrodach miejskich.32F3-4039C

Zobacz także

Komentarze (0)