Dzielżan ogrodowy, Helenium  C1,5
search
  • Dzielżan ogrodowy, Helenium  C1,5

Dzielżan ogrodowy, Helenium C1,5

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Dzielżan ogrodowy to wieloletnia, długo kwitnąca bylina, która będzie zdobić ogród kwiatami aż do późnej jesieni. Piękne kwiaty w żółto, pomarańczowych czy czerwono-brązowych kolorach, będą przyciągać pszczoły i motyle.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

 Dzielżan ogrodowy - mix kolorów

Dzielżan ogrodowy to wieloletnia, długo kwitnąca bylina, która będzie zdobić ogród kwiatami aż do późnej jesieni. Bylina łatwa w uprawie, jej kolorowe kwiaty są miododajne co stanowi dodatkowy atut. 

Dzielżan ogrodowy dość szybko się rozrasta, tworzy kępy rozgałęzionych pędów pokrytych ciemnozielonymi, lancetowatymi liśćmi. Dzielżan kwitnie bardzo obficie, wytwarza wiele atrakcyjnych kwiatów przyciągających motyle i pszczoły. Bylina kwitnąca latem a koszyczki kwiatowe utrzymują się aż do jesieni.

Oferowany przez nas dzielżan występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, brązowy środek otoczony jest przez słonecznie wybarwione płatki. W czasie kwitnienia dorasta do 0,8-1m wysokości. Oferujemy Państwu sadzonki w zestawieniu żółtym, pomarańczowym bądź czerwono-brązowym. Sadzonki wybierane są losowo. 

Jakie warunki lubi dzielżan?

  • stanowisko słoneczne
  • umiarkowanie żyzna, dobrze przepuszczalna gleba
  • przeciętna ziemia ogrodowa

Dzielżan jest prostą byliną w uprawie, bardzo dobrze czuje się w słonecznych, ciepłych miejscach. Lubi przepuszczalne, średnio żyzne ziemie, poradzi sobie z krótkotrwałą suszą. 

Jak dbać o dzielżana w ogrodzie?

Dzielżan nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, kwitnie długo i obficie. Warto regularnie wykonywać nawożenie, które rozpoczynamy w okolicach wiosny, kiedy roślina startuje z okresem wegetacyjnym. Częstotliwość nawożenia zależy od nawozu jaki stosujemy. 

Usuwanie przekwitłych kwiatostanów przedłuża okres kwitnienia i dzięki temu zachowamy atrakcyjny wygląd rośliny. 

Dzielżan to bylina wieloletnia, mrozoodporna. Przed zimą nisko nad ziemią ścinamy całą kępę, dzielżan zimuje w bryle korzeniowej i nie wymaga okrycia na zimę. 

Dzielżan ogrodowy sadzonki

Sklep internetowy Ogrodowa Galeria to miejsce gdzie znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin wieloletnich do swoich wymarzonych ogrodów.

Oferujemy sadzonki dzielżana w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5, wysyłane egzemplarze mogą być w odcieniach żółtego, pomarańczowego, czerwonego. Wybór sadzonek jest losowy, bez gwarancji konkretnego koloru.

Nasze rośliny pakujemy starannie aby w jak najlepszej kondycji dotarły do Państwa. Oferujemy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Dzielżan ogrodowy - z czym i gdzie sadzić?

Dzielżan ogrodowy to dekoracyjna bylina rabatowa, świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie słonecznych klombów. Byliny bardzo chętnie wykorzystywane w rustykalnych czy angielskich założeniach ogrodów. 

Dzielżan będzie bardzo dobrze prezentował się w połączeniu z innymi kwitnącymi bylinami. Świetnie wygląda sadzony wspólnie z krwawnikami, jeżówkami, rudbekią czy liliowcami. Sprawdzą się w połączeniu z trawami ozdobnymi miskant czy rozplenica japońska.

585B-298F9
6 Przedmioty
Komentarze (0)