• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Gailardia Gaillardia  Mesa Red C1
search
  • Gailardia Gaillardia  Mesa Red C1
  • Gailardia Gaillardia  Mesa Red C1

Gailardia Gaillardia Mesa Red C1

13,90 zł
Brutto

Gaillardia Mesa Red to niska bylina do ogrodu. Na sztywnych i wyprostowanych pędach od czerwca do późnej jesieni pojawiają się czerwone kwiaty. Gaillardia jest wytrzymała na wiatry i deszcze a jej kwiaty długo zachowują intensywność koloru.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Gaillardia Mesa Red nowość pośród roślin do ogrodu

Gaillardia to wieloletnia bylina, wciąż mało popularna w naszych ogrodach. Odmiana Mesa Red należy do serii hybryd o niskim ale silnie rozkrzewionym wzroście. Charakteryzują się one niezwykle sztywnymi pędami oraz bardzo obfitym i długim kwitnieniem

Gaillardia Mesa Red to bylina o intensywnie dużych czerwonych kwiatach, które mogą mieć średnicę nawet do 6-8cm. Pierwsze kwiaty ukazuje w czerwcu i nieprzerwanie do późnej jesieni zdobią ogród

Mesa Red to niska bylina, dorasta zaledwie do 45 cm i 55 cm szerokości. Bardzo szybko się rozrasta, w ciągu sezonu może potroić swoją objętość. 

Gaillardia jakie ma wymagania?

  • bardzo lubi rosnąć na stanowiskach słonecznych
  • preferuje glebę ogrodową, przepuszczalną, suchą i piaszczystą
  • jest byliną odporną na mróz i suszę

Gailardia to bardzo dekoracyjna a przy tym mało wymagająca roślina do ogrodu. Najlepiej czuje się w słonecznych, ciepłych miejscach. Kiedy rośnie w pełnym słońcu jej kwitnienie najpiękniej.  

Bylina o czerwonych kwiatach dobrze sobie radzi w przeciętnej glebie ogrodowej. Dobrze rośnie w ziemi suchej i piaszczystej. 

Jeśli szukamy dekoracyjnej rośliny do ogrodu a zarazem wytrzymałej to gaillardia jest dla Ciebie. Bylina odporna na suszę i mróz a jej sztywne pędy wytrzymują silne wiatry i deszcze.

Gaillardia - zimowanie

Gaillardia to gatunek, który bardzo dobrze radzi sobie w naszym klimacie. Chętnie wybierana do ogrodów, ponieważ nie wymaga specjalnych przygotowań do zimowania. Zaliczana jest do roślin ogrodowych odpornych na mróz

Jak pielęgnować Gaillardie?

Gaillardia to roślina lubiana przez ogrodników, ponieważ nie wymaga wiele zainteresowania w jej uprawę. Jednak dla poprawy kondycji rośliny warto na wiosnę zastosować wieloskładnikowy nawóz do bylin kwitnących

Gaillardia to roślina o długim okresie kwitnienia, dobrze jest usuwać regularnie przekwitłe kwiaty. Zabieg ten zmusi rosję do ponownego wypuszczenia kwitów. 

Jeśli przed zimą nie zdążymy usunąć części nadziemnej rośliny, to spokojnie możemy to zrobić wczesną wiosną  Roślina zimuje w bryle korzeniowej i co roku wypuszcza nowe pędy. 

Sadzonki Gailardii - bezpieczna wysyłka

Sadzonki Gailardii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze aczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Powiem Ci gdzie najlepiej posadzić Gaillardie w ogrodzie:

Gaillardia to wyjątkowo dekoracyjna bylina, może być sadzona pojedynczo pośród innych roślin jak również w większej grupie, tworząc jednolitą całość. 

Bardzo dobrym pomysłem jest wspólne posadzenie kilku gatunków kwitnących bylin. Dzięki temu stworzymy kolorową, długo kwitnącą rabatę. Dla Gailardi świetnym towarzystwem będą jeżówki, rudbekie czy krwawnik.

Wyrazista czerwień kwiatów, rozjaśni zielone iglaki np sosny, jałowce płożące. Gaillardia może być sadzona w pobliżu krzewów kwitnących np. hortensja bukietowa, tawuła japońska.

Gaillardia to bylina o kompaktowych rozmiarach, dlatego bardzo dobrze nadaje się do sadzenia w donicach czy pojemnikach. Może urozmaicać kolorowe kompozycje na tarasach.

870D-45754
Komentarze (0)