• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Rosmarinus prostratus, Rozmaryn płożący C1
search
  • Rosmarinus prostratus, Rozmaryn płożący C1
  • Rosmarinus prostratus, Rozmaryn płożący C1
  • Rosmarinus prostratus, Rozmaryn płożący C1

Rosmarinus prostratus, Rozmaryn płożący C1

13,90 zł
Brutto

Rozmaryn to wieloletnie zioło o płożących pędach może być sadzony w ogrodzie jaki i doniczkach. Szarozielone liście o gorzko-korzennym aromacie, kwitnie wiosną i latem.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rozmaryn płożący - wiecznie zielone zioło do ogrodu

Rozmaryn płożący to jedno z wielu ziół jakimi możemy się cieszyć w swoich przydomowych ogrodach, aromatyczna, śródziemnomorska przyprawa. Cenne zioło wykorzystywane w kuchni, medycynie i kosmetyce. 

Rozmaryn płożący, to niskie zioło o płożących, zdrewniałych pędach. Zazwyczaj dorasta do 40cm wysokości, jednak rozrasta się na większą szerokość nawet do 1m. Tworzy kobierce gęsto pokryte szaro-zielonymi liści przypominającymi igiełki. Rozmaryn to silnie aromatyczne zioło o gorzko-korzennym smaku. Kwitnie wiosną i latem, kiedy to pojawiają się niebiesko-fioletowe kwiaty, które pięknie prezentują się na ciemnozielonych liściach.

Rozmaryn płożący wymagania

  • miejsce słoneczne
  • podłoże przepuszczalne
  • przeciętna gleba ogrodnicza

Rozmaryn płożący to zioło, które może być sadzone w przydomowych ogródkach jak i doniczkach. Należy wybierać miejsca ciepłe, słoneczne w lekkim półcieniu też sobie poradzi jednak kwitnienie będzie słabsze. Rozmaryn lubi przepuszczalne podłoża, dlatego unikajmy sadzenia go w mokrych, ciężkich ziemiach. 

Rozmaryn płożący, zimowanie ziół w ogrodzie

Rozmaryn to wieloletnie zioło o zimozielonych liściach, jest mrozoodporny. Należy jednak pamiętać, że rośliny zimozielone nie lubią wietrznych stanowisk, dlatego szczególnie w bezśnieżne zimy rozmaryn warto lekko okryć

Jak pielęgnować zioła w ogrodzie?

Zioła w ogrodzie nie wymagają wielu skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Rozmaryn, możemy po zimie lekko przyciąć aby kontrolować jego rozrost i usunąć uszkodzone pędy. Bardzo dobrze reaguje na cięcie i szybko się regeneruje. Wiosną dobrze jest zastosować wieloskładnikowe nawozy aby poprawić kondycję rośliny. 

Rozmaryn nie lubi zastojów wody, jednak w czasie utrzymującej się suszy dobrze jest go podlewać. Szczególnie jest to ważne przy świeżo posadzonych sadzonkach, aby mogły się prawidłowo ukorzenić. 

Rozmaryn płożący sadzonki 

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór bylin, ziół i  innych roślin ozdobnych do ogrodu. Jako producenci roślin oferujemy sadzonki w dobrych cenach.

Rozmaryn  w doniczkach o pojemności 1 litra- C1, gwarantujemy zdrowe, gęste i ukorzenione rośliny. 

Rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego mogą różnić się od przedstawionych zdjęć. Byliny to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, późną jesienią pozbawione są części nadziemnej jest to przygotowanie do zimowania aby na wiosnę mogły wypuścić nowe pędy z ziemi.

Rozmaryn płożący, zioło do ogrodu i doniczki na balkon. 

Zioła to cenne rośliny w naszych ogrodach, coraz częściej wykorzystywane są jako element dekoracyjny. Rozmaryn może być sadzony zarówno do ogrodu jaki i doniczki na balkon

Płożący rozmaryn może być urozmaiceniem na kwitnącej rabacie, jako niska obwódka. Z powodzeniem może być sadzony na skalniakach, pomiędzy kamieniami.

Rozmarynu nie może zabraknąć w ziołowych ogródkach w towarzystwie macierzanek, aromatycznych odmian mięty, bazylii, pietruszki czy włoskiego oregano. Wspólnie sadzenia ziół tworzą aromatyczny zakątek w ogrodzie.

Rozmaryn płożący nadaje się do uprawy pojemnikowej, możesz go sadzić w doniczkach samodzielnie lub jako uzupełnieni kompozycji. Będzie dekoracją słonecznych balkonów i tarasów a dodatkowo zawsze pod ręką będą świeże listki rozmarynu po przyprawiania mięs czy innych potraw w kuchni.

47BA-6212B_20220126134450
Komentarze (0)