Bergenia Bergenia Dragonfly Sakura  C1,5
search
  • Bergenia Bergenia Dragonfly Sakura  C1,5
  • Bergenia Bergenia Dragonfly Sakura  C1,5

Bergenia Bergenia Dragonfly Sakura C1,5

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Bergenia Sakura to bardzo urocza odmiana o skórzastych, zimozielonych śliwkowo-czekoladowych liściach. Sakura po japońsku oznacza kwiat wiśni co idealnie opisuje kwitnienie tej bergenii. Od kwietnia do maja obsypana jest pół pełnymi kwiatami w intensywnie różowym kolorze.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny ogrodowe - Bergenia sercowata 

Bergenia to bardzo dekoracyjna bylina wieloletnia, zaliczana jest do roślin zimozielonych. Pierwotnie pochodzi z terenów Azji, mimo to w naszych rejonach jej uprawa nie sprawia problemów. Roślina obowiązkowa na wiosennej rabacie, ożywi kolorem kwiatów uśpiony ogród a zimozielone śliwkowo-czekoladowe liście będą ozdobą całą zimę.

Bergenia to niezwykle ozdobna roślina długowieczna, jej liście jak i kwiaty zachwycają w ogrodzie. Odmiana Sakura zaliczana jest do serii Dragonfly, która charakteryzuje się zwartym pokrojem i bardzo obfitym kwitnieniem.

Bergenia Sakura to bardzo urocza odmiana o skórzastych, zimozielonych liściach w zielono-purpurowym kolorze, które na jesień nabierają brązowo-czerwonych barw. Sakura po japońsku oznacza kwiat wiśni co idealnie opisuje kwitnienie tej bergenii. Od kwietnia do maja obsypana jest pół pełnymi kwiatami w intensywnie różowym kolorze.

Tworzy zwartą, niewysoką kępę liści do 30cm, spośród której wiosną wyrastają pędy kwiatowe obficie pokryte kwiatami, wówczas dorasta do 45cm, rozrasta się na szerokości 25cm.

Bergenia sercowata Dragonfly Sakura - wymagania

  • stanowisko cieniste, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • wilgotne podłoże

Bergenia sercowata to bardzo wytrzymała bylina do ogrodu, świetnie dostosowuje się do warunków. Najlepiej czuje się w miejscach zacienionych ale poradzi sobie również posadzona w słońcu, wówczas potrzebować będzie więcej wilgoci.

Nie ma specjalnych wymagań co do gleby, poradzi sobie w przeciętnej ziemi ogrodowej.

Bergenia sercowata - pielęgnacja

Bergenia to idealne rozwiązanie dla osób rozpoczynających przygodę z ogrodnictwem, bylina nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to roślina zimozielona, zachowuje skórzaste, wybarwione liście na zimę. Wiosną usuwamy nieatrakcyjnie wyglądające liście i stosujemy nawóz wieloskładnikowy. Zaletą tej byliny jest szybko rozpoczynający się okres wegetacyjny po zimie.

Dodatkowo Bergenia w naszym klimacie jest całkowicie mrozoodporna i nie wymaga okrycia. Roślina wykazuje również duża odporność na szkodniki i choroby.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Bergenii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Bergenię sercowatą?

Bergenia sercowata to bylina, która będzie świetnym uzupełnieniem niejednej rabaty. Bergenia kwitnie już w kwietniu, co ożywi ogród, możemy posadzić ją przy roślinach później kwitnących wtedy liście będę stanowiły piękne tło.

Bergenia bardzo dobrze czuje się w miejscach wilgotnych, dlatego dobrze jest posadzić wokół oczek wodnych, strumyków. Jeśli sadzona jest w pobliżu wody to z powodzeniem mogą to być miejsca słoneczne.

Bergenie nie tylko wykorzystamy w ogrodzie, jej kwiaty i liście chętnie wykorzystywane są w kompozycjach florystycznych.

Roślina ta bardzo dobrze nadaje się do uprawy w pojemnikach, może być dekoracją balkonów i tarasów.

A z czym sadzić Bergenie?

Bergenia sercowata to roślina, która będzie rosła w cieniu możemy ją sadzić pomiędzy funkiami, bluszczem pospolitym, świetnie  wpisze się w naturalistyczne założenia. Bardzo dobrze będzie wglądała z żurawkami i żuraweczkami o jaskrawych liściach np. żurawka Electra, Marmalade, żurraweczka Buttered Rum

Bergenie o tak charakterystycznych liściach można wykorzystać jako niższe piętro przed okazałą języczką

Sadzona nad oczkami wodnymi, przy stawach będzie kontrastować z złocistymi liśćmi rdestu Cottesbrook

 

A75D-771CF
4 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)