Bergenia Bergenia Fire and Ice C1,5
search
  • Bergenia Bergenia Fire and Ice C1,5
  • Bergenia Bergenia Fire and Ice C1,5
  • Bergenia Bergenia Fire and Ice C1,5

Bergenia Bergenia Fire and Ice C1,5

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Fire and Ice to nowa, mało znana odmiana w Polsce. Bylina kwitnąca wiosną o zjawiskowym połączeniu śnieżno białych kwiatów z ciemnoczerwonym środkiem, niesamowicie komponuje się z ciemniejszymi liśćmi.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny ogrodowe - Bergenia sercowata 

Bergenia to bardzo dekoracyjna bylina wieloletnia, zaliczana jest do roślin zimozielonych. Pierwotnie pochodzi z terenów Azji, w naszych rejonach jej uprawa nie sprawia problemów. Roślina obowiązkowa na wiosennej rabacie, ożywi kolorem kwiatów uśpiony ogród a zimozielone  liście będą ozdobą całą zimę.

Bergenia to niezwykle ozdobna roślina długowieczna, jej liście jak i kwiaty zachwycają w ogrodzie. Fire and Ice to nowa, mało znana odmiana w Polsce. Bylina o grubych, skórzastych ciemnozielonych liściach, z pośród których wyrastają różowe pędy zakończone uroczymi kwiatami. Fire and Ice to zjawiskowe połączenie śnieżno białych kwiatów z ciemnoczerwonym środkiem, niesamowicie komponuje się z ciemniejszymi liśćmi.

Jak sama nazwa wskazuje ta bergenia to połączenie ognia i lodu, nie sposób przejść obok niej obojętnie kiedy kwitnie wiosną.

Zwarta kępa zimozielonych liści dorasta do 30cm, w czasie kwitnienia osiąga 40cm. Liście na zimę nabierają brązowych odcieni.

Bergenia sercowata Fire and Ice - wymagania

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • wilgotne podłoże

Bergenia sercowata to bardzo wytrzymała bylina do ogrodu, świetnie dostosowuje się do warunków. Poradzi sobie w miejscach słonecznych jak i lekko ocienionych. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby, poradzi sobie w przeciętnej ziemi ogrodowej.

Bergenia sercowata - pielęgnacja

Bergenia to idealne rozwiązanie dla osób rozpoczynających przygodę z ogrodnictwem, bylina nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to roślina zimozielona, zachowuje skórzaste, wybarwione liście na zimę. Wiosną usuwamy nieatrakcyjnie wyglądające liście i stosujemy nawóz wieloskładnikowy. Zaletą tej byliny jest szybko rozpoczynający się okres wegetacyjny po zimie.

Dodatkowo Bergenia w naszym klimacie jest całkowicie mrozoodporna i nie wymaga okrycia. Roślina wykazuje również duża odporność na szkodniki i choroby.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Bergenii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Bergenię sercowatą?

Bergenia sercowata to bylina, która będzie świetnym uzupełnieniem nie jednej rabaty. Bergenia kwitnie już w kwietniu, co ożywi ogród, możemy posadzić ją przy roślinach później kwitnących wtedy liście będę stanowiły piękne tło.

Bergenia bardzo dobrze czuje się w miejscach wilgotnych, dlatego dobrze jest ją sadzić wokół oczek wodnych, strumyków. Jeśli sadzona jest w pobliżu wody to z powodzeniem mogą to być miejsca słoneczne.

Bergenie nie tylko wykorzystamy w ogrodzie, jej kwiaty i liście chętnie wykorzystywane są w kompozycjach florystycznych.

Roślina ta bardzo dobrze nadaje się do uprawy w pojemnikach, może być dekoracją balkonów i tarasów.

A z czym sadzić Bergenie?

Bergenia sercowata to roślina, która będzie rosła w cieniu możemy ją sadzić pomiędzy funkiami, bluszczem pospolitym, świetnie  wpisze się w naturalistyczne założenia. Bardzo dobrze będzie wglądała z żurawkami i żuraweczkami o jaskrawych liściach np. żurawka Electra, Marmalade, żurraweczka Buttered Rum

Sadzona nad oczkami wodnymi, przy stawach będzie kontrastować z złocistymi liśćmi rdestu Cottesbrook

3B8D-741C1
10 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)