Miskant chiński, Miscanthus sinensis Morning Light C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Morning Light C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Morning Light C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Morning Light C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Morning Light C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana ‘Morning Light’ to wysoka trawa o dekoracyjnych liściach tworzących gęste kępy. Trawa jest łatwa w uprawie, nie potrzebuje specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu miejscach w ogrodzie, a także jako nasadzenie miejskie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Morning Light’ srebrna wysoka trawa ozdobna

Odmiana ‘Morning Light’ to wysoka trawa o dekoracyjnych liściach tworzących gęste kępy. Trawa jest łatwa w uprawie, nie potrzebuje specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu miejscach w ogrodzie, a także jako nasadzenie miejskie. 

‘Morning Light’ to trawa o wąskich, lekko wygiętych liściach w kolorze szarozielonym z białymi brzegami. Trawa o wysokości 1,5-2 m tworzy gęste kępy, które świetnie prezentują się jako solitera w centralnym punkcie w ogrodzie.

Odmiana ‘Morning Light’ zakwita w czerwone, ozdobne wiechy, jednak pojawiają się wyłącznie podczas ciepłej jesieni.

Przeczytaj jak uprawiać Miskant chiński Morning Light

Trawy ozdobne są łatwe w uprawie (oprócz pojedynczych gatunków) i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Miskant rośnie w gęstej kępie, która dodatkowo z roku na rok coraz bardziej się zagęszcza. Należy również do traw dość szybko rozrastających się, ale jego zaletą jest fakt, że nie rozrasta się w niekontrolowany sposób. 

Miskant chiński Kleine Silberspinne uprawa

Rośnie w glebie:

  • wilgotnej i żyznej, 

Preferuje stanowisko:

  • nasłonecznione i lekko zacienione.

Miskant nie wymaga okrycia na zimę, jest rośliną mrozoodporną.

Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskanta w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

 

Miskant chiński przycinanie

 

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy. 

Jak szybko rośnie Miskant chiński Morning Light?

Miskant chiński w sprzyjających warunkach rośnie dość szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Morning Light potrafi w ciągu roku osiągnąć 150 cm /zakwita tylko podczas ciepłej jesieni w czerwone kwiatostany/.

Objętości nabiera z wiekem. Miskant chiński Morning Light już w 3 roku od posadzenia nabiera dużej objętości wyjściowej jak dla dorosłego miskanta. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą sztywną kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w grupie po kilka kilkanaście sztuk.

 

Czy Miskant chiński Morning Light jest ekspansywny ?

 

Miskant chiński Morning Light nie jest trawą ekspansywną. Rozrasta się w gęstą, sporej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz uprawiać go w niewielkich donicach i rabatach o ograniczonym miejscu.

 

W jakich odstępach sadzić Miskant chiński Morning Light?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 90 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70-80 cm.

 

Jakie rośliny wysyłamy

 

Sadzonki miskanta Morning Light z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Nasza szkółka na podkarpaciu gwarantuje zdrowe i pewne rośliny z szybką i pewną wysyłką.

Gdzie posadzić Miskanta chińskiego Morning Light aby pięknie się prezentował?

Miskant ten jest najczęściej wybierany do ogrodów ze względu na wyjątkowo dekoracyjny wygląd. Pięknie wygląda posadzony w rzędach i grupach. Doskonale komponuje się z hortensjami bukietowymi i rozchodnikami okazałymi, które kwitną jesienią.

Odmiana ta jest odporna na zanieczyszczenia powietrza, dlatego swoje zastosowanie znajdzie również w parkach i ogrodach miejskich. Ta wieloletnia trawa ozdobna znajdzie swoje zastosowanie w ogrodzie, jako wypełnienie rabaty, jako solitera, a także w okolicy oczka wodnego lub zbiornika.

Miskant ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówka, werbena, ostróżka.

Jeśli chcesz mieć piękną rabate ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałego.

AE3C-18736
38 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)