Miskant chiński, Miscanthus sinensis Malepartus C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Malepartus C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Malepartus C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Malepartus C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Malepartus C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Malepartus C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Malepartus C2

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana Malepartus ta to trawa o szerokich liściach tworzących gęste kępy w kolorze zielonym. Jest łatwa w uprawie, odporna na zanieczyszczenia miejskie i świetnie sprawdzi się w wielu ogrodach, w tym także w parkach i ogrodach miejskich.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Malepartus’ wysoka wieloletnia trawa ozdobna do ogrodu 

Odmiana ‘Malepartus’ to trawa o szerokich liściach tworzących gęste kępy w kolorze zielonym. Jest łatwa w uprawie, odporna na zanieczyszczenia miejskie i świetnie sprawdzi się w wielu ogrodach, w tym także w parkach i ogrodach miejskich. 

‘Malepartus’ to trawa charakterystyczna ze względu na szerokie liście tworzące gęste kępy. Lekko wygięte liście w kolorze zielonym jesienią zmieniają swą barwę na czerwoną. W sierpniu trawa ma piękne różowo czerwone kwiatostany, które z czasem zmieniają swój kolor na szary. Trawa swym wzrostem osiąga do 1,5 m wysokości, jednak podczas zakwitania może osiągnąć nawet 2 m wysokości. 

Jak uprawiać Miskant chiński ‘Malepartus’ by pięknie zdobił Twój ogród

Jak większość traw ozdobnych wieloletnich nie ma specjalnych wymagań odnośnie gleby, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej, lubi miejsca lekko wilgotne. Najlepiej rośnie w miejscu dobrze oświetlonym ale poradzi sobie też w lekkim półcieniu. Lepsze doświetlenie sprzyja mocniejszemu kwitnieniu. 

Pamiętaj o nawożeniu! od wiosny stosuj nawozy wieloskładnikowe lub przeznaczone specjalnie do traw ozdobnych lub kwitnących bylin. Malepartus jest dodatkowo bardzo ozdobny podczas kwitnienia.

Uprawa miskanta:

Preferuje stanowisko:

  • Nasłonecznione i lekko półcieniste.

Rośnie w glebie:

  • Żyznej i wilgotnej. 

Trawa dobrze znosi mróz, jest odporna na działanie zanieczyszczeń miejskich. 

  

Czy Miskant chiński Malepartus szybko rośnie?

 

Miskant ten w sprzyjających warunkach rośnie szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Malepartus szybko potrafi w ciągu roku osiągnąć 150 cm wysokości samych liści, a gdy kwitnie dorasta do 200 cm. Młode sadzonki w ciągu pierwszego roku od posadzenia nie będą zbyt gęste.

Objętości nabiera z wiekem i w ciągu 2 - 3 lat od posadzenia nabiera dużej objętości wyjściowej jak dla dorosłego miskanta. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą sztywną kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w grupie po kilka lub kilkanaście sztuk. 

Czy Miskant chiński Malepartus jest ekspansywny ?

 

Miskant chiński Malepartus nie jest trawą ekspansywną. Rozrasta się w średniej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz posadzić go wzdłuż chodnika, murka oporowego lub przy tarasie. 

W jakich odstępach sadzić trawę Miskant chiński Malepartus?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 90 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70 - 80 cm. Jest to najbardziej optymalna rozstawa dla tej grupy traw.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłamy już w 24h prosto ze szkółki - lokalizacja: 30km od Rzeszów i 25km: Mielec.

 Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy. 

Gdzie posadzić Miskant chiński ‘Malepartus’?

Miskant ozdobna trawa do ogrodu swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie. Przepięknie wypełni rabaty, może pełnić rolę obwódki.

Sprawdzi się posadzony pojedynczo, jako solitera, a także w kompozycji z innymi trawami lub krzewami ozdobnymi.

Pięknie wygląda posadzony w rzędach i grupach. Doskonale komponuje się z hortensjami bukietowymi i rozchodnikami okazałymi, które kwitną jesienią.

Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Bardzo dobrze komponuje się z innymi trawami ozdobnymi. 

Trawy ozdobne takie jak Miskant świetnie sprawdzą się w kępach np. jako soliter. Doskonale będą komponować się z bylinami, sprawdzą się na rabaty, w okolicy oczka wodnego oraz z niższymi trawami ozdobnymi.

7294-44571
25 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)