• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Miskant chiński, Miscanthus sinensis Ferner Osten C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Ferner Osten C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Ferner Osten C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Ferner Osten C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Ferner Osten C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Ferner Osten C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Ferner Osten C2

19,90 zł
Brutto

Miskant chiński Ferner Osten to bylinowa trawa średniej wielkości. Tworzy kępy o wysokości 80 cm, a w czasie kwitnienia osiąga nawet 160 cm. To jeden z najładniejszych miskantów pod względem kwiatostanów, które pojawiają się w pełni lata - w sierpniu.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński Ferner Osten jedna z najpiękniejszych wieloletnich traw ozdobnych

Miskant chiński i odmiana Ferner Osten to bylinowa trawa średniej wielkości. tworzy kępy o wysokości 80 cm, a w czasie kwitnienia osiąga nawet 160 cm. To jeden z najładniejszych miskantów pod względem kwiatostanów, które pojawiają się w pełni lata - w sierpniu. Charakteryzuje się czerwonymi kwiatami, jak i jesiennym przebarwieniem liści na słomiano-pomarańczowo-żółty. Po przekwitnieniu przybierają postać białych, puszystych miotełek.

Powiem Ci jak uprawiać Miskant chiński Ferner Osten

Warto uprawiać Miskanty w ogrodzie, najładniejsza z odmian jaką jest Ferner Osten rośnie w gęstej kępie, która dodatkowo z roku na rok coraz bardziej się zagęszcza. Należy również do traw dość szybko rozrastających się, ale jego zaletą jest fakt, że nie rozrasta się w niekontrolowany sposób. 

Jak uprawiać miskant Ferner Osten

Trawa ta jest łatwa w uprawie. Miskanty aby dobrze rosnąć nie potrzebują zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Lubi stanowiska mocno nasłonecznioe. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, lekko wilgotnej ale zdrenowanej.

  • preferuje stanowiska słoneczne,
  • lubi rosnąć w glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie,
  • wczesną wiosną trzeba obciąć zaschnięte liście,
  • wymaga jednokrotnego lub dwukrotnego nawożenia,
  • w okresie wzrostu (maj-czerwiec) w trakcie ewentualnych suszy wymaga podlewania.

Odmiana jest odporna na działanie czynników miejskich, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w parkach i ogrodach miejskich. 

Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskanta w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

Miskant chiński przycinanie 

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy. 

Jak szybko rośnie Miskant chiński Ferner Osten?

 Miskant chiński w ogrodzie rośnie dość szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Ferner Osten z racji iż jest średniej wielkośći trawą w ciągu roku może osiągnąć 80 cm wysokości samych liści, a gdy kwitnie dorasta do 160 cm. Młode sadzonki w ciągu pierwszego roku od posadzenia nie będą zbyt gęste.

Objętości nabiera z wiekem. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą sztywną kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w rzędzie.

 

Czy Miskant chiński Ferner Osten jest ekspansywny ?

Miskant chiński Ferner Osten nie jest trawą ekspansywną. Rozrasta się w średnim tempie i tworzy gęstą, średniej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz posadzić go wzdłuż chodnika bez obaw, że zniszczy kostkę i płyty, z którego jest wykonany.

Z powodzeniem możesz go uprawiać w donicach i skrzyniach ozdobnych.

Co ile sadzić Miskant chiński Ferner Osten?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 90 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70 - 80 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłka prosto ze szkółki, bliska lokalizacja 30km: Rzeszów i Mielec.

Gdzie posadzić Miskanta chińskiego Ferner Osten aby pięknie się prezentował?

Miskant ten jest najczęściej wybierany do ogrodów ze względu na wyjątkowo dekoracyjny wygląd. Pięknie wygląda posadzony w rzędach i grupach. Doskonale komponuje się z hortensjami bukietowymi i rozchodnikami okazałymi, które kwitną jesienią.

Miskant ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówka, werbena, ostróżka.

Jeśli chcesz mieć piękną rabate ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałego.

Miskant Ferner Osten jest idealna odmianą do nasadzeń w donicach na tarasie, w skrzyniach ogrodowych i wąskich klombach i rabatach.

 F06C-80437

Zobacz także

Komentarze (0)