Krzewuszka, Weigela Briant Rubidor Olympiade C2
search
  • Krzewuszka, Weigela Briant Rubidor Olympiade C2
  • Krzewuszka, Weigela Briant Rubidor Olympiade C2
  • Krzewuszka, Weigela Briant Rubidor Olympiade C2

Krzewuszka, Weigela Briant Rubidor Olympiade C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Cechą charakterystyczną Krzewuszki w tej odmianie są zdecydowanie liczne liście o mocno żółtej barwie. W maju i czerwcu Krzewuszka zakwita w drobne, czerwone kwiaty, które doskonale kontrastują na tle żółtych liści.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Krzewuszka cudowna - krzew długo kwitnący

Krzewuszka cudowna to wieloletni krzew, cieszący się dużą popularnością wśród ogrodników. Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych a pięknie zdobi ogród przez długi czas. Krzewuszka pochodzi z terenów Dalekiego Wschodu, naturalnie rośnie w Chinach, Japonii, czy na Półwyspie Koreańskim. Stworzono wiele odmian o przepięknych kwiatach ale również o ciekawym ulistnieniu

Krzewuszka ma wyprostowany i lekko rozłożysty pokrój może osiągnąć 2-3 m wysokości. Jednak występują też niższe odmiany, idealne do mniejszych ogrodów. Pędy krzewuszki są delikatnie łukowato wygięte, Na wiosnę pokrywają się barwnymi liśćmi, ich wygląd różni się w zależności od odmiany. Krzew od maja obficie kwitnie, kolor podłużnych dzwoneczków może być biały, różowy, czerwony, zależy jaką mamy odmianę. Często powtarza kwitnienie na jesień. 

Krzewuszka ‘Briant Rubidor Olympiade’ - kwitnący krzew odobny

‘Briant Rubidor Olympiade’ to zwarty krzew o wyprostowanym pokroju i dość mocno rozgałęzionych pędach. Cechą charakterystyczną Krzewuszki w tej odmianie są zdecydowanie liście o żółtej barwie. W maju i czerwcu Krzewuszka zakwita w drobne, czerwone kwiaty, które doskonale kontrastują na tle żółtych liści. Przypominające swym kształtem kielich, zebrane po kilka sztuk tworzą niezwykle efektowne kwiatostany. Krzew ozdobny dorasta do około 1,5m wysokości oraz podobnej szerokości. 

Krzewuszka cudowna - wymagania

  •  stanowisko słoneczne, półcieniste
  • gleba przeciętna ogrodowa,
  • podłoże od kwaśnego po słabo zasadowe 
  • umiarkowane podlewanie

Krzewuszka jest bardzo prostym i tolerancyjnym krzewem w uprawie. Stanowisko może być słoneczne, wtedy będzie bujnie kwitnąć, w lekko ocienionym miejscu również sobie poradzi. Wymagania glebowe nie są wygórowane, przeciętnie żyzna gleba będzie odpowiednia. Najlepiej aby podłoże było przepuszczalne i średnio wilgotne. 

Krzewuszka - podlewanie

Świeżo posadzone sadzonki potrzebują regularnego podlewania aby móc w pełni się ukorzenić. Ważne w czasie wzrostu i kwitnienia krzewu utrzymywać stałą wilgoć podłoża. Egzemplarze posadzone w pełnym słońcu lub w pojemnikach mogą potrzebować więcej wody. 

Krzewuszka - nawożenie 

Krzewuszka jest krzewem kwitnącym dlatego jej nawożenie jest istotnym elementem pielęgnacji. Do nawożenia najlepiej stosować wieloskładnikowe mieszanki lub kompost. 

Krzewuszka - zimowanie

Krzewuszki są zaliczane do roślin mrozoodpornych. Jednak wietrzne bezśnieżne zimy mogą uszkodzić młode pędy. Dlatego warto wybrać miejsca osłonięte od wiatru. Dużą zaletą krzewuszek jest ich szybka regeneracja po przemarznięciu - wystarczy przyciąć dany pęd a krzew odpuści od nowa.

Młode krzewy warto okryć w bezśnieżne zimy.

Krzewuszka - przycinanie

Krzewuszki dobrze znoszą przycinanie. Jednak cięcie przeprowadzamy umiarkowanie po przekwitnięciu, skracamy o 1/3 długości pędu. Pamiętaj, że Krzewuszka kwitnie na pędach zeszłorocznych. 

Na wiosnę usuwamy tylko pędy przemarznięte, chore czy uschnięte.  

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Krzewuszki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Krzewuszkę ‘Briant Rubidor Olymiapiade’?

Krzewy kwitnące doskonale prezentują się posadzone w grupie - po kilka sztuk. Krzewuszka swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach przydomowych, a także parkach czy przestrzeni miejskiej. Połączenie żółtych liści oraz ciemnoczerwonych kwiatów stworzy niezwykły klimat w każdej przestrzeni na zewnątrz. 

Co posadzić obok Krzewuszki?

Dobrym towarzystwem obok Krzewuszki będą krzewy liściaste np. berberys, jaśminowiec, perukowiec, pięciornik. Krzewuszki stworzą ciekawe aranżacje sadzone wspólnie z różanecznikami, azaliami japońskimi, pierisami.

4526-646A7
20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)