• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Krzewuszka cudowna, Weigela florida Looymansii Aurea C2
search
  • Krzewuszka cudowna, Weigela florida Looymansii Aurea C2

Krzewuszka cudowna, Weigela florida Looymansii Aurea C2

17,90 zł
Brutto

Wieloletni krzew kwitnący o gęstym ulistnieniu, dorasta do 2 m wysokości.  Bardzo dekoracyjna odmiana o zielonych liściach z nieregularnym żółtym brzegiem. Od czerwca zakwita w różowe dzwonkowate kwiaty.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Krzewuszka cudowna - krzew długo kwitnący

Krzewuszka cudowna to wieloletni krzew, cieszący się dużą popularnością wśród ogrodników. Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych a pięknie zdobi ogród przez długi czas. Krzewuszka pochodzi z terenów Dalekiego Wschodu, naturalnie rośnie w Chinach, Japonii, czy na Półwyspie Koreańskim. Stworzono wiele odmian o przepięknych kwiatach ale również o ciekawym ulistnieniu

Krzewuszka ma wyprostowany i lekko rozłożysty pokrój może osiągnąć 2-3 m wysokości. Jednak występują też niższe odmiany, idealne do mniejszych ogrodów. Pędy krzewuszki są delikatnie łukowato wygięte, Na wiosnę pokrywają się barwnymi liśćmi, ich wygląd różni się w zależności od odmiany. Krzew od maja obficie kwitnie, kolor podłużnych dzwoneczków może być biały, różowy, czerwony, zależy jaką mamy odmianę. Często powtarza kwitnienie na jesień. 

 

Krzewuszka ‘Looymansii Aurea’ - krzew o różowych kwiatach

Odmiana ‘Looymansii Aurea’ to krzew ozdobny o rozgałęzionych, gęstych pędach charakterystycznych ze względu na zielone liście z nieregularnym żółtym brzegiem. Liście mają kształt owalny, jednak na końcu są mocno zaostrzone, co dodaje im uroku. Od czerwca do lipca Krzewuszka zakwita w przepiękne, dzwonkowate kwiaty w kolorze różowym. Krzew swym wzrostem osiąga do 2 metrów wysokości. 

 

 Krzewuszka - wymagania 

  •  stanowisko słoneczne, półcieniste
  • gleba przeciętna ogrodowa,
  • podłoże od kwaśnego po słabo zasadowe 
  • umiarkowane podlewanie

Krzewuszka jest bardzo prostym i tolerancyjnym krzewem w uprawie. Stanowisko może być słoneczne, wtedy będzie bujnie kwitnąć, w lekko zacienionym miejscu również sobie poradzi. Wymagania glebowe nie są wygórowane, przeciętnie żyzna gleba będzie odpowiednia. Najlepiej aby podłoże było przepuszczalne i średnio wilgotne. 

 

Krzewuszka - podlewanie

Świeżo posadzone sadzonki potrzebują regularnego podlewania aby móc w pełni się ukorzenić. Ważne w czasie wzrostu i kwitnienia krzewu utrzymywać stałą wilgoć podłoża. Egzemplarze posadzone w pełnym słońcu lub w pojemnikach mogą potrzebować więcej wody. 

 

Krzewuszka - nawożenie 

Krzewuszka jest krzewem kwitnącym dlatego jej nawożenie jest istotnym elementem pielęgnacji. Do nawożenia najlepiej stosować wieloskładnikowe mieszanki lub kompost. 

 

Krzewuszka - zimowanie

Krzewuszki są zaliczane do roślin mrozoodpornych. Jednak wietrzne bezśnieżne zimy mogą uszkodzić młode pędy. Dlatego warto wybrać miejsca osłonięte od wiatru. Dużą zaletą krzewuszek jest ich szybka regeneracja po przemarznięciu - wystarczy przyciąć dany pęd a krzew odpuści od nowa.

Młode krzewy warto okryć w bezśnieżne zimy.

 

Krzewuszka - przycinanie 

Krzewuszki dobrze znoszą przycinanie. Jednak cięcie przeprowadzamy umiarkowanie po przekwitnięciu, skracamy o 1/3 długości pędu. Pamiętaj, że Krzewuszka kwitnie na pędach zeszłorocznych. 

Na wiosnę usuwamy tylko pędy przemarznięte, chore czy uschnięte.  

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Krzewuszki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Gdzie posadzić Krzewuszkę ‘Looymansii Aurea’?

Odmiana ‘Looymansii Aurea’ podobnie jak inne krzewy kwitnące znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie przydomowym, w parku oraz w zieleni miejskiej. Doskonale będzie prezentować się posadzona w grupie oraz jako pojedynczy krzew. Kontrastujące ze sobą żółte liście oraz różowe kwiaty przepięknie ze sobą współgrają tworząc niezwykłą dekorację. 

 

Co posadzić obok Krzewuszki?

Dobrym towarzystwem obok Krzewuszki będą krzewy liściaste np. berberys, jaśminowiec, perukowiec, pięciornik.

Krzewuszki stworzą ciekawe aranżacje sadzone wspólnie z różanecznikami, azaliami japońskimi, pierisami.0A6E-834CF

Zobacz także

Komentarze (0)