• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Kiścień wawrzynowy Leucothoe walterii, RAINBOW C2
search
 • Kiścień wawrzynowy Leucothoe walterii, RAINBOW C2
 • Kiścień wawrzynowy Leucothoe walterii, RAINBOW C2
 • Kiścień wawrzynowy Leucothoe walterii, RAINBOW C2
 • Kiścień wawrzynowy Leucothoe walterii, RAINBOW C2
 • Kiścień wawrzynowy Leucothoe walterii, RAINBOW C2
 • Kiścień wawrzynowy Leucothoe walterii, RAINBOW C2

Kiścień wawrzynowy Leucothoe walterii, RAINBOW C2

28,90 zł
Brutto

Zimozielony krzew liściasty o bardzo dekoracyjnych liściach. Należy do roślin wrzosowatych. W maju pojawiają się białe kwiaty. Dorasta do 0,8m wysokości i 1,2m szerokości.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kiścień wawrzynowy Rainbow  - zimozielony krzew o kolorowych liściach

Kiścień wawrzynowy Rainbow  zimozielony krzew liściasty o bardzo dekoracyjnych liściach. Należy do roślin wrzosowatych. Naturalnie występuje na zachodnich terenach Stanów Zjednoczonych w rejonie Appalachów. 

Wieloletni krzew dorasta do 0,7-0,8 m wysokości i 1,2 m szerokości. Gęsty pokrój tworzy półkolistą poduchę kolorowych liści. Pędy łukowato wygięte pokryte są lancetowatymi, błyszczącymi grubymi liśćmi. Kremowo-różowe plamy mieszają się z ich zielenią tworząc barwną mozaikę. Na młodych, wiosennych przyrostach najbardziej widoczne są kolorowe cętkowania. Na zimę liście przybierają brązowo-zielony kolor.

Dodatkową ozdobą krzewu są jego kwiaty, które pojawiają się od maja do czerwca. Białe kwiaty zebrane w grona mają kształt dzwoneczków, przypominają kwiaty konwalii majowej.

Kiścień Rainbow - uprawa

 • stanowisko słoneczne, półcieniste
 • gleba próchnicza, przepuszczalna
 • podłoże kwaśne, wilgotne

Kiścień wawrzynowy jak pozostałe rośliny wrzosowate potrzebuje kwaśnego i przepuszczalnego podłoża. Najlepiej będzie się czuł w miejscu o rozproszonym świetle, zbyt mała ilość słońca nie pozwoli na ładne wybarwienie liści i ograniczy kwitnienie. 

Kiścień wawrzynowy - podlewanie 

Krzew nie lubi przesuszania, warto o tym pamiętać sadząc roślinę w pełnym słońcu. Szczególnie ważne jest regularne podlewanie świeżo posadzonych krzewów. Podłoże wokół Kiścieni dobrze jest ściółkować, pomoże to utrzymać wilgoć. 

Kiścień wawrzynowy - ściółkowanie 

Rośliny wrzosowate mają płytki system korzeniowy, dlatego warto ściółkować glebę wokół nich. Do ściółkowania możemy użyć np. kory drzew iglastych, igliwia, trocin. Zabieg ten zabezpieczy korzenie przed nadmierną utratą wilgoci, mrozem. Wyściółkowane podłoże utrudni zachwaszczanie rośliny.

Kiścień wawrzynowy - pielęgnacja 

Kiścień nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy po przekwitnięciu ręcznie ułamać suche kwiatostany. Dzięki temu krzew się zagęści. 

Do zasilenia Kiścienia dobrze jest stosować gotowe nawozy do roślin kwasolubnych czy rododendronów.

Kiścień wawrzynowy - zimowanie

Krzew dobrze zimuje na osłoniętych, ciepłych miejscach. Nie wymaga okrycia.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Kiścienia z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów- C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

Kiścień RAINBOW - gdzie i z czym sadzić

Kiścień wawrzynowy cenna roślina wieloletnia, jest atrakcyjna cały rok a dodatkowo środkiem wiosny ukazuje białe kwiaty. Swoje miejsce znajdzie w przydomowych ogrodach. W założeniach japońskich jest obowiązkowym elementem obok klona palmowego

Kiścień Rainbow urozmaici wrzosowiska,  w towarzystwie wrzośców, modrzewnic, azali japońskich, pierisów stworzą wspólnie kolorowe miejsce cały rok. 

Zimozielony krzew z powodzeniem może być uprawiany w donicach i pojemnikach jako dekoracja tarasu czy balkonu. Pędy zimozielonych liści kiścienia można wykorzystać do kompozycji florystycznych.

58EA-126A5

Zobacz także

Komentarze (0)