• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Cornus kousa, Dereń kousa, C5
search
  • Cornus kousa, Dereń kousa, C5
  • Cornus kousa, Dereń kousa, C5
  • Cornus kousa, Dereń kousa, C5
  • Cornus kousa, Dereń kousa, C5
  • Cornus kousa, Dereń kousa, C5
  • Cornus kousa, Dereń kousa, C5

Cornus kousa, Dereń kousa, C5

59,90 zł
Brutto

Dereń kousa to piękny ozdobny krzew, o stożkowym pokroju, dorasta do 3-5m wysokości. Dereń kousa zachwyca pięknymi białymi kwiatami, z których późnym latem powstają czerwone owoce. Krzew idealny do małych i większych ogrodów.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dereń kousa - najpiękniejszy krzew do ogrodu

Dereń kousa to bezapelacyjnie jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących, zachwyca efektownymi kwiatami a w późniejszej części sezonu wytwarza atrakcyjne owoce. Dereń ten będzie odpowiedni zarówno do większych jaki i mniejszych ogrodów.

Dereń kousa - krzew czy małe drzewko?

Gatunek derenia kousa naturalnie występuje na terenie Chin i Japonii.  Zaliczany jest do krzewów jednak może przybrać formę malowniczego niskiego drzewa

W pierwszych latach wzrostu krzew pędy ma wzniesione ku górze, dopiero z wiekiem zaczynają się one rozrastać na boki. Jego korona przybiera luźno, szeroko stożkową koronę  Jest to krzew wolno rosnący po 10 latach osiąga 3-5 m wysokości, rozrasta się na szerokość 3m. 

Liście derenia są duże, eliptyczne, początkowo zielone a z nadejściem jesieni stają się czerwone, bordowe, złote. 

Wyjątkowego wyglądu krzew nabiera w maju, kiedy to zaczyna kwitnąć.Obficie obsypuje się gwiaździstymi kwiatami, które składają się z 4 białych płatków. Kwiaty utrzymują się aż do lipca. Pod koniec lata w miejscu kwiatów, pojawiają się jadalne, czerwone owoce przypominające truskawki, poziomki.

Dereń kousa - uprawa

  • stanowisko słoneczne, półcieniste 
  • miejsce  ciepłe, osłonięte od wiatru
  • gleba żyzna, umiarkowanie wilgotna
  • podłoże lekko kwaśne 6,0-6,5 pH

Uprawa derenia kousa, nie należy do najtrudniejszych, wystarczy zapewnić mu odpowiednie stanowisko i gębę aby cieszyć się pięknym krzewem w ogrodzie.

Dla derenia dobrze jest wybrać ciepłe, osłonięte od wiatru miejsce o rozproszonym świetle. Najlepiej rośnie w glebach żyznych, przepuszczalnych o lekko kwaśnym podłożu. Na zbyt zasadowych ziemiach jego kwitnienie będzie słabe a kolor liści blady.

Dereń kousa - cięcie

Dereń kousa nie wymaga regularnego cięcia, w razie potrzeby usuwamy chore, połamane pędy.

Jeśli chcemy prowadzić derenia w formie drzewka, przez pierwsze lata usuwamy dolne pędy i lekko kształtujemy koronę. Cięcie przeprowadzamy, latem po kwitnieniu krzewu.

Dereń kousa - sadzonki

Wysyłkę prowadzimy ze szkółki z Podkarpacia z wieloletnim doświadczeniem w produkcji roślin do ogrodu.  Oferowane przez nas sadzonki derenia wysyłamy w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny. Zapewniamy szybką i bezpieczną wysyłkę

Dereń kousa - zastosowanie 

Dereń kousa to kwitnący krzew ozdobny, który bardzo dobrze będzie się prezentował zarówno w dużych jak i mniejszych ogrodach przydomowych. 

Ze względu na bardzo efektowny wygląd może być sadzony jako soliter jak również w połączeniu z innymi roślinami. 

Przestrzeń wokół derenia możemy wypełnić roślinami, które dobrze się czują w miejscach zacienionych np, funkie, żurawki, bodziszki, bergenie. Z traw ozdobnych możemy wybrać  turzyce czy kosmatkę.

Dereń kousa to roślina, która sprawdzi się w założeniach naturalistycznych, ogrodach w stylu japoński w połączeniu z azaliami japońskim.

91EC-1206B
Komentarze (0)