• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Dereń biały, Cornus alba Gouchaultii C2
search
  • Dereń biały, Cornus alba Gouchaultii C2

Dereń biały, Cornus alba Gouchaultii C2

14,90 zł
Brutto

Odmiana ‘Gouchaultii’ to krzew silnie rosnący, rozłożysty. Swym wzrostem osiąga do 2-2,5 m wysokości i rozrasta się na podobną szerokość. Jest charakterystyczny ze względu na gęste, zielone liście z żółtym brzegiem, Krzew łatwy w uprawie, bardzo dobrze sprawdzi się na żywopłot.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dekoracyjny krzew do ogrodu - Dereń biały 

Krzewy liściaste należą do niezwykle uniwersalnych roślin, ze względu na funkcję ozdobną, są łatwe w uprawie oraz sprawdzą się w każdej przestrzeni. 

Dereń biały Cornus alba to wieloletni krzew liściasty. Dekoracyjny zarówno z liści, kwiatów jak i pędów. Bardzo często spotykany w ogrodach oraz przestrzeni miejskiej, ponieważ jest odporny na zanieczyszczenia środowiska

Dereń biały Gouchaultii - krzew o zielono-żółtych liściach

Odmiana ‘Gouchaultii’ to krzew silnie rosnący, rozłożysty. Swym wzrostem osiąga do 2-2,5 m wysokości i rozrasta się na podobną szerokość. Jest charakterystyczny ze względu na gęste, zielone liście z żółtym brzegiem. 

Późną jesienią liście derenia opadają i odsłaniają się czerwono krwiste pędy krzewu. Odmiany derenia białego w maju wytwarzają miododajne kwiaty i zawiązuje kuliste owoce - przysmak ptaków.

Jakie warunki dla derenia białego?

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa

Dereń to wieloletni  krzew,  łatwy w uprawie oraz odporny na działanie czynników zewnętrznych, dzięki temu nie będzie trudny w utrzymaniu nawet dla początkujących ogrodników.

Krzew może być sadzony w słonecznych jaki w bardziej zacienionych częściachogrodu. Nie musimy też zbytnio troszczyć się o podłoże, choć najlepiej czuje się w żyznej wilgotnej glebie to przeciętne podłoże mu wystarczy.

Dereń biały - przycinanie krzewu

Dereń nie wymaga regularnego cięcia, jednak przedwiosenne skrócenie pędów, zagęsi krzew i poprawi jego zwarty pokrój. Przycięty dereń wypuści młode czerwone pędy, które będą zdobic ogród zima. 

Przy skracaniu pędów, pamiętajmy o usunięciu wszystkich słabych, złamanych gałęzi

Krzew liściasty Dereń biały - zastosowanie

Dereń biały w odmianie ‘Gouchaultii’ jest krzewem o sporym zastosowaniu. Idealnie będzie prezentował się w ogrodzie, jako solitera oraz w kompozycji z innymi krzewami. Może stanowić tło dla pozostałych drzew i krzewów ozdobnych. 

Jest odporny na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo dobrze poradzi sobie w parkach i ogrodach miejskich. Dereń biały sprawdzi się jako świetny element kolorystyczny w każdej przestrzeni. 

Dereń to odpowiedni krzew na żywopłot, bardzo dobrze reaguje na formowanie. Od wiosny do jesieni zdobi ogród dwubarwnymi liśćmi a zima czerwone pędy pięknie prezentują się na tle śniegu.

D22D-838AE
Komentarze (0)