Miskant chiński, Miscanthus sinensis Yaka Dance C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Yaka Dance C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Yaka Dance C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Yaka Dance C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Miskant chiński w odmianie ‘Yaka Dance’ to roślina o niezwykle dekoracyjnych liściach, a w okresie zakwitania także bardzo dekoracyjnych kwiatach. Trawa rośnie w kępie, jest łatwa w uprawie. Swoje zastosowanie znajdzie na wielu stanowiskach w ogrodzie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Yaka Dance’ niska dekoracyjna trawa do ogrodu

Miskant chiński w odmianie ‘Yaka Dance’ to roślina o niezwykle dekoracyjnych liściach, a w okresie zakwitania także bardzo dekoracyjnych kwiatach. Trawa rośnie w kępie, jest łatwa w uprawie. Swoje zastosowanie znajdzie na wielu stanowiskach w ogrodzie. Należy pamiętać w pierwszych dwóch latach o okryciu w bezśnieżne zimy, a wiosną nisko ściąć.

‘Yaka Dance’ to trawa o wąskich, zielonych liściach zebranych w gęste kępy, swym wzrostem osiąga do 120 cm wysokości. W sierpniu trawa zakwita w fioletowe kwiaty znajdujące się pod liśćmi - utrzymują się do października. 

Miskant chiński ‘Yaka Dance wymagania i uprawa

Trawa ta jest bardzo popularna i łatwa w uprawie. Miskanty aby dobrze rosnąć nie potrzebują zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Lubi stanowiska mocno nasłonecznione. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, lekko wilgotnej ale zdrenowanej.

  • preferuje stanowiska słoneczne,
  • lubi rosnąć w glebach żyznych i wilgotnych o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie,
  • wczesną wiosną trzeba obciąć zaschnięte liście,
  • wymaga jednokrotnego lub dwukrotnego nawożenia,
  • w okresie wzrostu (maj-czerwiec) w trakcie ewentualnych suszy wymaga podlewania.

Miskant chiński przycinanie 

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

 Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy.

Co ile sadzić Miskant chiński Yaka Dance?

Trawa ta jest bardzo zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 120 cm, a co ciekawe kwiaty znajdują się pod liśćmi - w porównaniu do innych miskantów nie wybijają się powyżej liści. Najlepiej sadzić ją w kępach po kilka kilkanaście sztuk co 30 - 40 cm od siebie.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki z podkarpacia wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 Najbliższa lokalizacja 30km: Rzeszów Mielec.

Miskant chiński ‘Yaka Dance’ gdzie najlepiej posadzić tą odmianę

Miscanthus sinensis odmiana Yaka Dance jest niską kępiastą trawą ozdobną.Sprawdzi się w ogrodach przydomowych. Może być także uprawiany w pojemnikach.

Sprawdzi się jako niski gęsty żywopłot, doskonale komponuje się z niskimi bylinami o ozdobnych kwiatach. 

Bardzo dobrze wygląda w niskich podłużnych donicach.

Ciekawym pomysłem jest posadzenie miskanta Adagio w mieszanej kompozycji z Żywotnikiem zachodnim Danica lub Sosną kosodrzewiną. Można wtedy zastosować nierównomierne rozmieszczenie w rabacie co 40- 50 cm.

Trawa świetnie sprawdzi się na wypełnienie rabat, a także jako forma dekoracji w pobliżu zbiorników wodnych. Odmiana ‘Yaka Dance’ sprawdzi się w ogrodach urządzonych w stylu japońskim. Sprawdzi się również na skalniakach, posadzona pojedynczo i w grupie.

Dobrze czuje się w środowisku wilgotnym, dlatego swoje zastosowanie znajdzie w okolicy oczek i zbiorników wodnych.

C66A-714D0
48 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)