Miskant chiński, Miscanthus sinensis Krater C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Krater C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Krater C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana Miskanta ‘Krater’ to wolno rosnąca trawa, dekoracyjna ze względu na idealny pokrój, dekoracyjne liście i kwiatostany w czerwonym kolorze. Jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Krater’ niska ozdobna trawa ogrodowa

Odmiana Miskanta Krater’ to wolno rosnąca wieloletnia trawa, dekoracyjna ze względu na idealny pokrój, dekoracyjne liście i kwiatostany w czerwonym kolorze. Jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Miskant ‘Krater’ to trawa tworząca idealne kopuły. W okresie jesiennym (w październiku) pojawiają się czerwone kwiatostany, które utrzymują się aż do zimy. Trawa maksymalnie osiąga do 100 cm wysokości a podczas kwitnienia 140 cm. Jesienią liście zmieniają swą barwę na czerwoną. Jest to niska odmiana miskanta.

Jakie wymagania ma Miskant chiński ? Jak uprawiać miskant chiński Krater

Trawa ozdobna, jaką jest miskant chiński Krater jest łatwa w uprawie:

Trawy ozdobne są łatwe w uprawie (oprócz pojedynczych gatunków) i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Miskant rośnie w gęstej kępie, która dodatkowo z roku na rok coraz bardziej się zagęszcza. Należy również do traw dość szybko rozrastających się, ale jego zaletą jest fakt, że nie rozrasta się w niekontrolowany sposób. 

Miskant chiński Krater uprawa

Rośnie w glebie:

  • wilgotnej i żyznej, 

Preferuje stanowisko:

  •  nasłonecznione i lekko zacienione. 

Gdzie Miskant rozrośnie się do gęstej kępy nie wymaga okrycia na zimę, jest mrozoodporna. 

Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskantów w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

 

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy. 

Co ile sadzić Miskant chiński Krater?

Trawa ta jest bardzo zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 100 cm wysokości, dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 60-70 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia a wysyłka już w 24h.

Gdzie posadzić Miskant chiński ‘Krater’ ?

Miskant ten jest najczęściej wybierany do ogrodów ze względu na wyjątkowo dekoracyjny wygląd. Pięknie wygląda posadzony w rzędach i grupach. Doskonale komponuje się z hortensjami bukietowymi i rozchodnikami okazałymi, które kwitną jesienią.

Miskant ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówka, werbena, ostróżka.

Jeśli chcesz mieć piękną rabate ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałego, miskant Krater przepięknie wybrawia się jesienią na kolor czerwony.

D501-64457
50 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)