• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Ketmia bagienna, Hibiscus moscheutos HIBISKUS BIAŁY C2
search
  • Ketmia bagienna, Hibiscus moscheutos HIBISKUS BIAŁY C2
  • Ketmia bagienna, Hibiscus moscheutos HIBISKUS BIAŁY C2

Ketmia bagienna, Hibiscus moscheutos HIBISKUS BIAŁY C2

29,90 zł
Brutto

Hibiskus bagienny to wieloletnia bylina do ogrodu. Kwiaty ma bardzo duże, płatki duże zachodzące wachlarzowato na siebie. Kolor śnieżno biały z czerwonym środkiem. Liście duże, klapowate i mocno zielone. Zachwyca kwiatami od lipca do października.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Ketmia Hibiskus bagienny BIAŁY z czerwonym środkiem kwiaty całe lato

Hibiskus bagienny to wieloletnia bylina do ogrodu. Kwiaty ma bardzo duże, płatki duże zachodzące wachlarzowato na siebie. Kolor śnieżno biały z czerwonym środkiem. Liście duże, klapowate i mocno zielone. Zachwyca kwiatami od lipca do października. 

Kwiaty swoim wyglądem przypominają rośliny egzotyczne i osiągają średnicę nawet do 30 cm. Ciemnozielone liście o dosyć sporych rozmiarach tworzą tło dla przepięknych kwiatów. Dzięki temu roślina doskonale prezentuje się zarówno w grupie, jak i jako soliter. 

Jakie wymagania ma Hibiskus bylinowy, bagienny

Hibiskus bylinowy to bylina kwitnąca, która potrzebuje dużej ilość promieni słonecznych, dlatego powinien być sadzony  w miejscach nasłonecznionych. Najlepiej czuje się w glebach żyznych, próchnicznych, lekko wilgotnych. Dorasta do 120cm wysokości i podobnej szerokości.

  • nasłonecznione stanowisko lub lekko cieniste
  • żyzna, umiarkowanie wilgotna gleba
  • podłoże zdrenowane, przepuszczalne

Jak pielęgnować hibiskus bylinowy ?

W pielęgnacji hibiskusa bagiennego warto zadbać o wilgotność i nawożenie podłoża. Byliny te najlepiej kwitną w pełnym słońcu, gdzie wilgoć może szybko parować. Dlatego dobrze jest ściółkować hibiskusy, w ten sposób dłużej utrzymamy wilgoć. 

Hibiskus bylinowy BIAŁY ma dużą ilość intensywnie białych kwiatów stąd jego zapotrzebowanie na składniki jest dość duże. Warto regularnie wykonywać nawożenie, które rozpoczynamy w okolicach wiosny, kiedy roślina startuje z okresem wegetacyjnym. Częstotliwość nawożenia zależy od nawozu jaki stosujemy. 

Wczesną wiosną stare, zaschnięte ubiegłoroczne pędy należy obciąć około 10 -15 cm nad ziemią. Hibiskus bylinowy nowe pędy wypuszcza wiosną z bryły korzeniowej.

Kwitnienie hibiskusa bylinowego, bagiennego jest długie, aby utrzymać atrakcyjny wygląd rośliny, w czasie kwitnienia należy usuwać przekwitłe kwiatostany. Dzięki temu będzie kwitł do jesieni. 

Hibiskus zimuje w bryle korzeniowej na wiosnę wyrośnie od nowa. Rośliny te są odporne na niskie temperatury, w pełni mrozoodporne. 

Ketmia Hibiskus bagienny BIAŁY z czerwonym środkiem

Hibiskus bylinowy to bardzo dekoracyjna propozycja na słoneczne i półcieniste kwitnące rabaty. Bardzo dobrze współgra z innymi kwitnącymi roślinami np. Sadziec Baby Joe czy Odętka. Białe kwiaty na wzniesionych pędach mogą być tłem dla niższych traw ozdobnych np. Rozplenica Hameln. 

Jeśli chcemy stworzyć ogród w stylu angielskim czy wiejskim to hibiskus bagienny i jego duże kwiaty to element obowiązkowy.

Jakie sadzonki wysyłamy ?

Sadzonki hibiskusa bylinowego wysyłamy w doniczkach o pojemności 2 litrów C2, wybieramy dla Was zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny, które są wyhodowane i pielęgnowane z miłością

Sadzonki w zależności od pory roku sadzonki różnią się wielkością - wiosną hibiskusy są przycięte nad bryłą korzeniową.

Rośliny wysyłamy w doniczkach, odpowiednio zabezpieczonych w kartonach. Wysyłkę realizujemy zazwyczaj w ciągu 24h na terenie całej Polski.

F139-19445
Komentarze (0)