• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Pysznogłówka, Monarda Squaw C1,5
search
  • Pysznogłówka, Monarda Squaw C1,5

Pysznogłówka, Monarda Squaw C1,5

15,90 zł
Brutto

Pysznogłówka Squaw to wieloletnia bylina kwitnąca latem. Zachwyca czerwonymi, miododajnymi kwiatami, dorasta do 1m wysokości. Bylina do sadzenia na słonecznych rabatach, łatwa w uprawie.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Pysznogłówka, miododajna bylina kwitnąca

Pysznogłówka, ta wieloletnia bylina kwitnie całe lato, zachwyca efektownymi i miododajnymi kwiatostanami. Pochodzi z terenów Ameryki Północnej, w przydomowych ogrodach zdobi słoneczne rabaty, potocznie nazywana bergamotka

Średnio wysoka bylina, w czasie kwitnienia osiąga do 1m wysokości. Tworzy kępy sztywnych, długich pędów zakończonych kwiatostanami w intensywnym kolorze. Czterokanciaste łodygi pysznogłówki pokryte są zielonymi, lancetowatymi liśćmi o ząbkowanych brzegach.

Squaw to odmiana pysznogłówki o pięknych czerwonych kwiatach, które działają jak magnes na owady zapylające. Monarda kwitnie latem, od czerwca nieprzerwanie do września pojawiają się główkowate kwiaty, które wyglądają jak pióropusze. Pysznogłówka to bylina aromatyczna, wydziela przyjemny cytrusowy zapach, który wabi pszczoły i motyle do ogrodu

Jakie wymagania ma pysznogłówka? 

  • miejsce słoneczne, półcieniste 
  • gleba żyzna, próchnicza
  • przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne podłoże

Pysznogłówka nie ma wygórowanych wymagań, jest to bylina światłolubna, dlatego powinna być sadzona w ciepłych, słonecznych miejscach. W półcieniu również sobie poradzi, jednak jej kwitnienie może być nieco słabsze. Nie jest wymagająca co do gleby, może być sadzona w przeciętnych ziemiach ogrodowych.

Czy pysznogłówka to roślina wieloletnia?

Pysznogłówka Squaw to roślina wieloletnia, dodatkowo jest to bylina mrozoodporna. Bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, kwitnie niezawodnie co roku. 

Pysznogłówka uprawa

Pysznogłówka to łatwa bylina w uprawie, nie sprawia większych problemów, przy zapewnieniu odpowiednich warunków zdobi ogród ogromną ilością kwiatów

Bylina kwitnąca intensywnie całe lato, warto regularnie dostarczać składników odżywczych. Nawożenie rozpoczynamy wiosną, a jego powtarzalność zależy od rodzaju jaki wybierzemy nawóz. 

W czasie długo utrzymujących się okresów suszy może wymagać podlewania. W utrzymaniu wilgoci pomocne będzie ściółkowanie podłoża

Pysznogłówka - wysyłka roślin

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór bylin, ziół i  innych roślin ozdobnych do ogrodu. Jako producenci roślin oferujemy sadzonki w dobrych cenach.

Pysznogłówka o czerwonych kwiatach, wysyłana jest  w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5, gwarantujemy zdrowe, gęste i ukorzenione rośliny. 

Rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego mogą różnić się od przedstawionych zdjęć. Byliny to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, późną jesienią pozbawione są części nadziemnej jest to przygotowanie do zimowania aby na wiosnę mogły wypuścić nowe pędy z ziemi.

Pysznogłówka na rabacie

Pysznogłówka to jedna z najpiękniejszych kwiatów lata, znajdzie zastosowanie w wielu ogrodach. Pysznogłówka na rabacie wygląda pięknie w połączeniu z bylinami kwitnącymi latem. Jej efektowne kwiaty świetnie prezentują się w połączeniu z jeżówkami, szałwia czy krwawnikiem. Wyraziste czerwone kwiaty pysznogłówki będą współgrać z zieloną rozplenicą Hameln, przyostnicą czy ostnicą Pony Tails.

Pysznogłówka bardzo dobrze będzie się prezentować nad brzegiem oczka wodnego. Kwiat cięty bardzo długo zachowuje świeżość, może być wykorzystany do kompozycji bukietowych. 

 

882B-22245
Komentarze (0)