• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Dianthus barbatus, Goździk kamienny, brodaty MIX C2
search
  • Dianthus barbatus, Goździk kamienny, brodaty MIX C2
  • Dianthus barbatus, Goździk kamienny, brodaty MIX C2
  • Dianthus barbatus, Goździk kamienny, brodaty MIX C2
  • Dianthus barbatus, Goździk kamienny, brodaty MIX C2
  • Dianthus barbatus, Goździk kamienny, brodaty MIX C2
  • Dianthus barbatus, Goździk kamienny, brodaty MIX C2

Dianthus barbatus, Goździk kamienny, brodaty MIX C2

16,90 zł
Brutto

Goździk kamienny, brodaty - roślina dekoracyjna, w czasie kwitnienia dorasta do 50-70cm. Od czerwca zachwyca dużymi, pachnącymi kwiatami w różnorodnych kolorach. Bylina łatwa w uprawie i odporna na warunki atmosferyczne

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Goździk kamienny - pachnąca, kolorowa bylina

Goździk kamienny, zwany również goździkiem brodatym to wieloletnia bylina dekoracyjna, często spotykana w ogrodach. Bardzo łatwa i wytrzymała roślina o pięknych kolorowych kwiatach

Goździk kamienny tworzy gęste kępy ciemnozielonych liści, spośród których wyrastają ulistnione, sztywne łodygi. Na ich wierzchołkach pędów zawiązują się różnokolorowe zaokrąglone kwiatostany, składające się z ogromnej ilości kwiatów. Goździki brodate to wyjątkowo barwne byliny, ich kwiaty mogą być w odcieniach czerwieni, różu czy białe, występują również dwubarwne lub nakrapiane. 

Bylina o zwartym pokroju, w czasie kwitnienia dorasta do 50-70cm. Miododajne kwiaty o słodkim zapachu, utrzymują się aż do sierpnia.

Goździk kamienny - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodnicza 

Goździk kamienny to mało wymagająca roślina ozdobna, która nie będzie sprawdzać większych problemów. Bardzo dobrze czuje się w słonecznym miejscu, poradzi sobie również w lekkim półcieniu. Poradzi sobie w przeciętnej glebie, nie wymaga częstego podlewania - bardzo dobrze znosi okresową suszę

Czy goździk kamienny jest wieloletni?

W naszym sklepie oferujemy rośliny ozdobne, wieloletnie tak jest i w przypadku goździka kamiennego. Goździk bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, nie wymaga okrycia na zimę

Późną jesienią, po pierwszych przymrozkach usuwamy obumarłe części nadziemne - możemy to również zrobić wiosną jeśli brakło nam czasu. Dla poprawy kondycji goździka dobrze jest stosować ogólny nawóz do bylin kwitnących

Jake oferujemy sadzonki? 

Goździk brodaty z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłany jest doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Oferta dotyczy sadzonki, mix kolorów w jednej doniczce. 

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Goździk kamienny - gdzie sadzić, z czym łączyć

Goździk kamienny najczęściej stosowany jest do obsadzania słonecznych rabat kwitnących. Bardzo dobrze wygląda w połączeniu z floksami wiechowatymi czy krwawnikiem.

Dzięki temu, że sprzyjają mu ciepłe i słoneczne miejsca nadaje się do sadzenia w ogrodach skalnych, żwirowych, pośród kamieni. 

Goździki kamienne są w ogrodnictwie roślinami z bardzo długą tradycją, świetnie wpasowują się w naturalistyczne czy wiejskie ogrody przydomowe. 

Jeśli chcemy ozdobić południowe balkony czy tarasy to goździk sprawdzi się najlepiej - jest rośliną wytrzymałą i bardzo dobrze nadaje się do uprawy w pojemnikach.

538B-5952C_20220127120536
Komentarze (0)