Tawuła nippońska, Spiraea nipponica Snowmound C2
search
  • Tawuła nippońska, Spiraea nipponica Snowmound C2
  • Tawuła nippońska, Spiraea nipponica Snowmound C2
  • Tawuła nippońska, Spiraea nipponica Snowmound C2
  • Tawuła nippońska, Spiraea nipponica Snowmound C2
  • Tawuła nippońska, Spiraea nipponica Snowmound C2

Tawuła nippońska, Spiraea nipponica Snowmound C2

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Tawuła nippońska Snowmound to gęsty, półkulisty krzew kwitnący.  Odmiana Snowmound charakteryzuje się niezwykle obfitym kwitnieniem. Od maja w całości odlepia pędy płaskimi białymi gronami kwiatów.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Tawuła nippońska Snowmound - krzew obficie kwitnący

Tawuła nippońska Snowmound to bardzo dekoracyjny krzew o białych kwiatach. Dorasta do 1,2m-1,5m wysokości i do 2m szerokości. Jego roczny przyrost to ok 20cm. Posiada rozłożysty lekko zaokrąglony pokrój.

Pędy pokładające, sztywne w czerwonym kolorze świetnie kontrastują z ciemnozielonymi, wąsko lancetowatymi liśćmi

Odmiana Snowmound charakteryzuje się niezwykle obfitym kwitnieniem. Od maja w całości odlepia pędy pokrywają się białymi gronami kwiatów.

Tawuła nippońska jest krzewem mało wymagającym i wytrzymałym a dodatkowo bardzo intensywnie kwitnie - znajdzie wiele zastosowań w ogrodzie.

Tawuła nippońska Snowmound - uprawa 

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa 

Tawuła nippońska to mało wymagający krzew kwitnący. Choć najlepiej czuje się w pełnym słońcu to poradzi sobie również w półcieniu. Tawuła będzie rosła w przeciętnej glebie ogrodnicze. 

Tawuła nippońska - podlewanie 

Tawuła nippońska jest większość Tawuł poradzi sobie z krótkotrwałą suszą. Ważne aby pamiętać o regularnym podlewaniu świeżo posadzonych krzewów, aby mogły się dobrze zakorzenić.

Tawuła nippońska- nawożenie

Do zasilenia Tawuły możemy stosować wieloskładnikowe nawozy, biohumus ekologiczny, kompost czy mieszanki o przedłużonym działaniu.

Tawuła nippońska - zimowanie i wytrzymałość 

Tawuła nppońska to niezwykle odporny i wytrzymały krzew. W naszym klimacie nie wymaga okrycia na zimę i bez problemu kwitnie co roku na zeszłorocznych pędach. Jest rośliną w pełni mrozoodporną. 

Dodatkowo Tawuła to roślina odporna na suszę, szkodniki i choroby dlatego bardzo często wykorzystywana jest w zieleni miejskiej.

Tawuła nippońska - cięcie 

Tawuła szara to krzew kwitnący na pędach zeszłorocznych, dlatego przycinanie krzewu przeprowadzamy zaraz po kwitnieniu. Roślina wypuści nowe pędy, które na wiosnę pokrywają się kwiatami. 

Przekwitłe pędy skracamy o 1/3 bo silnego pędu bocznego. Takie cięcie stymuluje kwitnienie w przyszłym roku.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Tawuły nippońskiej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

Sprawdź jak możesz wykorzystać naszą Tawułę Snowmound!

Tawuła swoje zastosowanie znajdzie w większości ogrodów. Doskonale sprawdzi się w ogrodzie naturalistycznym, przydomowym, na rabatach. Jest odporna na czynniki miejskie, dlatego swoje zastosowanie znajdzie w parkach lub ogrodach miejskich.

Tawuła nippońska będzie ładnie się prezentować na tle trawników czy zielonych żywopłotów. 

Bardzo dobrym pomysłem jest łączenie wielu odmian Tawuły, stworzą wówczas długo kwitnącą rabatę. 

Tawuła nadaję się na kwitnące żywopłoty, bardzo dobrze znosi cięcie. Można z niej tworzyć szpalery, które będą pięknie wyglądać w czasie kwitnienia

1063-455CF_20220118103703
49 Przedmioty
Komentarze (0)