Goździk postrzępiony Dianthus plumarius Angel of Virtue C1
search
  • Goździk postrzępiony Dianthus plumarius Angel of Virtue C1
  • Goździk postrzępiony Dianthus plumarius Angel of Virtue C1
  • Goździk postrzępiony Dianthus plumarius Angel of Virtue C1

Goździk postrzępiony Dianthus plumarius Angel of Virtue C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Goździk postrzępiony Angel of Virtue to kwitnąca bylina do ogrodu. Dorasta do 25cm wysokości, kwitnie na przełomie maja i czerwca. Odmiana Angel of Virtue zachwyca ogromną ilością różowych kwiatów. Roślina odporna na suszę i mróz.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dekoracyjna bylina do ogrodu - Goździk postrzępiony Angel of Virtue

Jeśli szukasz uroczej rośliny do swojego ogrodu to Goździk postrzępiony Angel Of Virtue będzie idealnie pasować. Jest bardzo tolerancyjny i daje wiele możliwości jej wykorzystania. Formuje kwietne kolorowe dywany.

Tworzy gęste kępy o przepięknych, pachnących, dwukolorowych kwiatach. Zakwita na przełomie maja i czerwca. Szaro zielone listki stanowią tło dla jasnoróżowych kwiatów z ciemniejszym środkiem. W okresie kwitnienia dorasta do 25cm wysokości

Goździk jest uroczą byliną o małych wymaganiach, po kwitnieniu jeśli go przytniemy, znów utworzy kolorowe poduchy.

Doskonale sprawdzi się jako roślina skalna, ale także na obwódki rabat. Można z goździka tworzyć kwietne kompozycje sadząc go w donicach, skrzyniach

Goździk Angel of Virtue - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • gleba przeciętna ogrodowa, przepuszczalna
  • umiarkowane podlewanie

Goździk jest rośliną o wyjątkowo małych wymaganiach, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. Jest byliną kochającą bezpośrednie słońce, więc nie musimy się martwić sadząc go słonecznych miejscach. 

Goździk Angel of Virtue - pielęgnacja

Po kwitnieniu należy bylinę przyciąć, aby ponownie pięknie zakwitła. Na wiosnę warto zasilić nawozem wieloskładnikowym.

Goździk Angel of Virtue - podlewanie

Goździk nie ma problemów w przetrwaniem okresowej suszy, należy tylko pamiętać aby po posadzeniu rośliny zapewnić jej wilgoć.

Goździk Angel of Virtue - zimowanie

Goździk postrzępiony jest rośliną w pełni mrozoodporną, nie wymaga okrycia na zimę.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Goździka z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki.

Byliny wiosną są odpowiednio przycinane - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy starannie, aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji, najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie możesz posadzić Goździk Angel of Virtue?

Goździk to jedna z najładniejszych i najtrwalszych bylin na słoneczne stanowiska, dlatego warto ją mieć na kwitnącej rabacie. Bardzo dobrze wygląda pomiędzy kamieniami czy wzdłuż żwirowych ścieżek. 

Świetnie wygląda sadzony w większych grupach, w czasie kwitnienia tworzy kolorowe dywany. Goździk to niska bylina, dlatego dobrze jest go sadzić z roślinami o podobnych rozmiarach np. floks szydlasty, czy zawciągiem.

Goździk to bylina bardzo łatwa w utrzymaniu, sprawdzi się również do obsadzania donic, jest to roślina, która może być wykorzystana na zielonych dachach.

071C-3064D
2 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)