• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Goździk kropkowany różowy, Dianthus deltoides, C1,2
search
  • Goździk kropkowany różowy, Dianthus deltoides, C1,2

Goździk kropkowany różowy, Dianthus deltoides, C1,2

12,90 zł
Brutto

Goździk kropkowany to roślina tworząca kępy, o przepięknych, gęsto rosnących kwiatach w różowym kolorze. Bylina najlepiej prezentuje się posadzona w grupie. Jest łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Goździk kropkowany różowy

Goździk kropkowany to bylina wyjątkowo prosta w uprawie, która wytwarza ogromną ilość kwiatów. Goździki są bardzo często spotykane w naszych ogrodach, cechują się niezwykle dużą wytrzymałością a przy tym to byliny dekoracyjne. 

Goździk kropkowany tworzy niskie kępy, osiągają do 20-30cm wysokości. Gęste kobierce ciemnozielonych, lancetowatych liści z woskowatym nalotem, w czerwcu pokrywają się w różowymi kwiatami.  Goździk kropkowany to intensywnie kwitnąca bylina do ogrodu, od czerwca do września zamienia się w różowy dywan. 

Jakie warunki dla goździka kropkowanego?

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa

Jeśli zdecydujesz się na goździki kropkowane w swoim ogrodzie nie musi się martwić o ich przetrwanie. Wystarczy słoneczne miejsce i przeciętna gleba ogrodowa - wtedy będą najładniej kwitnąć. Unikajmy ciężkich i mokrych ziem to jedyne czego nie lubi goździk. 

Goździk kropkowany - zimowanie i pielęgnacja

Goździk kropkowany jest rośliną mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. Warto regularnie usuwać przekwitłe kwiatostany, wydłużymy w ten sposób kwitnienie goździka.

Najlepiej późną jesienią usunąć część nadziemna, ponieważ bylina zimuje w bryle korzeniowej. Jeśli nie zdążymy przed zimą, możemy to zrobić wczesną wiosną. Goździk nie jest rośliną żarłoczną jednak dobrze jest zastosować nawóz wieloskładnikowy dla kwitnących bylin. 

Sadzonki goździka kropkowanego 

W sklepie internetowym Ogrodowa Galeria  mamy szeroki wybór roślin do ogrodu. Sadzonki barwinka w doniczkach C1 o pojemności 1l. Sprzedawane przez nas sadzonki to zawsze gwarancja zdrowych, gęstych i dobrze ukorzenionych roślin. 

Pamiętajmy że rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego otrzymane sadzonki mogą się różnić od przedstawionych zdjęć.

Nasze paczki, starannie i sumiennie zabezpieczamy na czas transportu, aby dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie. Wysyłkę prowadzimy na terenie całej Polski, od poniedziałku do czwartku, najczęściej rośliny wysyłamy w ciągu 24 godzin

Goździk kropkowany - bylina kwitnąca w ogrodzie

Goździk kropkowane bardzo dobrze sadzić w większej grupie, kiedy kwitnie zamienia się kolorowe, nisko ścielące się poduchy. Goździk kropkowany może pełnić funkcję okrywową

Bardzo fajnym pomysłem jest posadzenie goździka między kamieniami, w ogrodach skalnych. Mogą służyć jako obwódki rabat czy być sadzone wzdłuż żwirowych ścieżek

Goździk kropkowany to bardzo fajna roślina uzupełniająca kwitnące rabaty na słońcu. Świetnie wygląda z niskimi macierzankami, szałwią czy zawciągiem.

Goździk kropkowany bardzo dobrze nadaje się do sadzenia w doniczkach, skrzynkach. Roślina wyjątkowo odporna na suszę i prażące słońce, dlatego to dobry wybór do odsadzania zielonych dachów wspólnie z rojnikami

27DC-57179

Zobacz także

Komentarze (0)