Barwinek pospolity Vinca minor Alba C1
search
  • Barwinek pospolity Vinca minor Alba C1
  • Barwinek pospolity Vinca minor Alba C1

Barwinek pospolity Vinca minor Alba C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Barwinek pospolity Alba to roślina okrywowa o białych kwiatach i zimozielonych liściach. Gęste, błyszczące liście tworzą dywan, który od wiosny zdobią liczne kwiaty barwinka. Odmiana ta rozrasta się na szerokość do 40cm.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Barwinek pospolity - roślina zimozielona, do cienia

Barwinek pospolity to zimozielona krzewinka o ścielących się długich pędach. Naturalnie występuje na obszarze Europy środkowej, można go również spotkać w dzikiej formie w Polsce na skraju lasów.

Barwinek wytwarza dwa rodzaje pędów płonne i kwiatowe. Letnie pędy płonne wyrastają latem, płożą się nisko na podłożu i ukorzeniają się w ziemi. Są one wiotkie i długie mogą mieć nawet do 0,5m długości.  Natomiast pędy kwiatowe są krótsze mają do 10-15cm długości. Wystają wiosną w miejscu zakorzeniania się pędów płonnych. Jak sama nazwa wskazuje są pędami, na których wyrastają kwiaty barwinka.

Barwinek to bardzo popularna roślina w ogrodnictwie ze względu na właściwości zadarniające terenu, bardzo szybko się rozrasta. Pędy barwinka licznie pokryte są owalnymi, zimozielonymi liśćmi w zielonym kolorze. Dodatkowym walorem dekoracyjnym są kwiaty, które pojawiają się już od wiosny aż do jesieni. Najobficiej barwinek kwitnie od kwietnia do maja. Kolor kwiatów różni się w zależności od odmiany.

Barwinek pospolity Alba - odmiana o białych kwiatach!

OdmianaAlba to roślina okrywowa - zimozielona. Charakteryzuje się ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi. Swym wzrostem osiąga około 10-50 cm wysokości. To roślina płożąca, która rozrasta się na średnią szerokość do 40 cm

Wiosną barwinek Alba rozjaśnia ciemne miejsca w ogrodzie białymi kwiatami, które pięknie kontrastują z zielenią gęstych liści. Barwinek to roślina długo kwitnąca, przez lato i jesień powtarza kwitnienie choć nie jest już tak intensywne jak przez kwiecień, maj.

Powiem Ci jak uprawiać Barwinka:

  • półcieniste, zacienione
  • gleba przeciętna ogrodowa

Barwinek pospolity jest to roślina, która nie ma wielu wymagań. Preferuje stanowiska cieniste. Doskonale sprawdzi się na problematyczne rabaty zlokalizowane w miejscu, gdzie przez większą część dnia nie docierają promienie słoneczne. Nie potrzebuje specjalnego podłoża, dobrze radzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. 

 Barwinek pospolity - pielęgnacja

Barwinek to roślina, która nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. W zupełności wystarczy jedna dawka nawozu wieloskładnikowego w sezonie. Barwinek nie wymaga regularnego cięcia. Jeśli chcemy możemy go przyciąć wczesną wiosną, usuwając uszkodzone pędy.

Barwinek pospolity ‘Alba’ jest całkowicie mrozoodporny, odporny również na suszę i zanieczyszczenia miejskie, dzięki czemu sprawdzi się w mieście.

Jakie rośliny wysyłamy?

W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Sadzonki barwinka z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki zawsze odpowiednio zabezpieczamy aby rośliny dotarły do Państwa w nienagannym stanie. Wysyłkę prowadzimy od poniedziałku do czwartku. 

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

 Gdzie najlepiej posadzić Barwinek pospolity?

Barwinek pospolity to jedna z najpiękniejszych roślin zadarniających.  Dlatego bardzo często wykorzystywany jest do wypełniania przestrzeni między krzewami czy drzewami.

Posadzony w większej grupie tworzy zwarty dywan z zimozielonych liści dodatkowo zdobiony pojawiającymi się licznymi  białymi kwiatami.

Barwinek świetnie nadaje się obsadzania skarp, przestrzeni między kamieniami. Można go sadzić jako obwódki rabat, wzdłuż ścieżek.

Wijące się pędy barwinka urozmaicą niejedną kompozycję bylinową, dodatkowo zabezpieczą przed wyrastaniem chwastów.

Barwinka można wykorzystać do dekoracji tarasu czy balkonu, jego pędy pokryte liśćmi i kwiatami będą zwisać z donic czy pojemników ozdobnych.

0E35-114BE
45 Przedmioty
Komentarze (0)