• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Karmnik ościsty, Sagina subulata Aurea C1
search
  • Karmnik ościsty, Sagina subulata Aurea C1
  • Karmnik ościsty, Sagina subulata Aurea C1

Karmnik ościsty, Sagina subulata Aurea C1

12,90 zł
Brutto

Karmnik ościsty Aurea wieloletnia, niska bylina okrywowa, Tworzy zwarte złocistożółte poduchy, dorasta do 5 cm wysokości, kwitnie latem. Bylina łatwa w uprawie, rośnie w słońcu. Wypełnia przestrzenie między kamieniami, sadzony zamiast trawnika.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Karmnik ościsty zamiast trawnika

Karmnik ościsty to urocza roślina wieloletnia, bardzo często wykorzystywana w ogrodnictwie. Tworzy urocze kępki a przy tym ma niewielkie wymagania. Jest to świetna propozycja to wypełniania wolnych przestrzeni, karmnik ościsty zamiast trawnika to częste rozwiązanie w ogrodach.  Poznaj warunki uprawy i szerokie zastosowanie karmnika. 

Bylina dywanowa, karmnik ościsty

Karmnik ościsty Aurea to niska bylina dywanowa tworząca zwarte poduchy z drobnych listków w cudownym złoto-żółtym kolorze. Z łatwością pokrywa puste przestrzenie między kamieniami czy roślinami. 

Karmnik jako bylina okrywowa, osiąga zaledwie od 2 do 5 cm wysokości, jednak rozrasta się na większą szerokość do 30 cm. Zwarta darń przylegająca do ziemi, tworzy złocisty dywan, przypominający pierzynkę. Latem karmnik wytwarza liczne, białe kwiaty o miodowym zapachu. Drobne gwiazdeczki pięknie się prezentują na żółto-zielonych kobiercach. Karmnik ościsty to warta uwagi bylina ozdobna zadarniająca puste przestrzenie a przy tym ogranicza rozwój chwastów w ogrodzie.  

Karmnik ościsty uprawa 

  • stanowisko słoneczne 
  • przeciętna gleba ogrodnicza, piaszczysto kamienista
  • umiarkowanie wilgotna, sucha

Bylina o małych wymaganiach, odmiana karmnika o żółtych liściach ładniej się wybarwia w słonecznych miejscach. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodniczej a nawet piaszczysto-kamienistym podłożu. 

Karmnik ościsty, prosta bylina w uprawie

Karmnik ościsty nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Bylina wieloletnia w pełni mrozoodporna. Po zimie bylina dość wcześnie budzi się do życia, wiosną dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie nawozu wieloskładnikowego. 

Karmnik ościsty, ile na 1m kw?

Gęstość sadzenia karmnika ościstego zależy od warunków w jakich będzie rósł, od nasłonecznienia, wilgotności podłoża czy rodzaju gleby. Należy wziąć pod uwagę własne założenia jaki efekt chcemy uzyskać. Aby w szybkim tempie uzyskać gęsty złocisty dywan przyjmuje się sadzenie ok 15 roślin na 1m kw, w rozstawie 15-25cm. 

Karmnik ościsty sadzonki

Ogrodowa Galeria to sklep z szerokim wyborem bylin zadarniających, okrywowych. Jedną z naszych propozycji jest karmnik ościsty Aurea, sadzonki w doniczkach litrowych C1. Dobrze ukorzenione i gęste sadzonki w najlepszych cenach, prosto od producenta. Wysyłka na terenie całego kraju, tanie i zdrowe rośliny do Twojego ogrodu.

Karmnik ościsty w ogrodzie

Karmnik ościsty w ogrodzie znajdzie szerokie zastosowanie może być sadzony jako uzupełnienie rabat czy wypełnienie strzelin. Wykorzystywany do zadarniania większych, pustych przestrzeni

Karmnik świetnie dostosowuje się terenu, dzięki temu pięknie wygląda sadzony w większych grupach twarzy żółto-zielony dywan. Otula kamienie, schody, jest odporny na deptanie może być sadzony pomiędzy płytami chodnikowymi, wzdłuż ścieżek, alejek. Bardzo często jest wykorzystywany w częściach mniej uczęszczanych jako mało wymagający trawnik

Złociste poduchy karmnika będą stanowiły uzupełnienie kwietnych rabat w połączeniu z floksem szydlastym, żagwinem, goździkiem kropkowanym czy zawciągiem.

A32C-135D7

Zobacz także

Komentarze (0)