• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk różowy w misie C1,5
search
  • Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk różowy w misie C1,5
  • Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk różowy w misie C1,5
  • Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk różowy w misie C1,5
  • Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk różowy w misie C1,5
  • Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk różowy w misie C1,5

Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk różowy w misie C1,5

16,90 zł
Brutto

Floks szydlasty to bylina o dekoracyjnych różowych kwiatach tworzących gęste kobierce, kwitnące poduchy. Jest łatwy w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie na wielu stanowiskach w ogrodzie. Idealna roślina na skalniak, do zadarniania rabat, na obwódki. Jest rośliną miododajną.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Floks szydlasty różowy- kwitnąca bylina okrywowa

Floks szydlasty to wieloletnia, dekoracyjna roślina, ciesząca się dużą popularnością wśród ogrodników. Zachwyca kwitnącymi kobiercami a przy tym nie sprawia większych problemów w uprawie, 

Floks szydlasty, zwany również płomykiem z łac. Phlox subulata naturalnie występuje w Ameryce Północnej, jest znany na całym świecie jako roślina ozdobna a w naszym klimacie bardzo dobrze zimuje

Niska, kwitnąca bylina ozdobna, tworzy gęste kępy o pełzających pędach, które gęsto pokrywają się lancetowatymi, zimozielonymi liśćmi. Floks szydlasty to roślina okrywowa, osiąga zaledwie 10 cm wysokości, rozrasta się na znacznie większą szerokość do 30-40cm. 

Floks szydlasty to jedna z najintensywniej kwitnących bylin do ogrodu. Już wczesną wiosną w całości pokrywa się różowymi kwiatami, tworząc kwitnącą poduchę. Floks bardzo łatwo i szybko się ukorzenia, zamieniając puste przestrzenie w żywe, kwietne dywany. Mimo funkcji dekoracyjnej jaką pełni floks to dodatkowo jest to roślina miododajna, kwiaty floksa wabią pożyteczne pszczoły do naszego ogrodu.

Floks szydlasty - mało wymagająca roślina 

  • stanowisko nasłonecznione,
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne podłoże

Floks szydlasty jest łatwy i prosty. Najlepiej czuje się w ciepłym, słonecznym miejscu, wówczas kwitnie najpiękniej. Nie jest wymagający co do podłoża, poradzi sobie w przeciętnych glebach. Odpowiadają mu nawet żwirowe podłoża, jednak unikajmy mokrych i ciężkich ziem.

Jak pielęgnować floksa szydlastego w ogrodzie? 

Floks szydlasty to wieloletnia roślina, która nie wymaga od nas wiele uwagi a i tak będzie niezawodnie kwitnąć przez cały sezon - powtarza kwitnienie 

Nie musimy przeprowadzać regularnego cięcia floksów, bardzo dobrze zachowują swoją formę. Jeśli chcemy po kilku latach odmłodzić sadzonkę lub zmniejszyć jej objętość, możemy przyciąć jej pędy pod koniec zimy lub na przedwiośniu.

Floks szydlasty wykazuje wysoką odporność na niskie temperatury, nie wymaga 

Floks tworzy bardzo gęste poduchy, najlepiej sadzić go w rozstawie około 30 cm od siebie. Płomyk szydlasty bardzo szybko i bujnie się rozrasta.  

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Floksa szydlastego z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach w kształcie misy - niska i szeroka, pojemności 1,5 litra - misa 1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Zapewniamy bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski

Pamiętajmy, że rośliny zmieniają swój wygląd w czasie sezony, dlatego otrzymane sadzonki mogą się różnić od przedstawionych zdjęć. 

Floks szydlasty bujnie kwitnąca bylina

Floks szydlasty jest to chętnie wybierana roślina ozdobna do ogrodów, wykorzystywany głównie do nasadzeń skalnych, wzdłuż chodników. Rozrastające kolorowe kępy świetnie sprawdzą się do sadzenia na skarpach czy przy murkach. 

Jeśli chcemy wypełnić większe przestrzenie to floks szydlasty jak najbardziej będzie odpowiednim wyborem. Bardzo szybko się rozrasta a sadzony w większych grupach utworzy długo kwitnącą darń. Możemy łączyć inne kolory floksa szydlastego aby uzyskać ciekawy efekt.

Wybierając floksa szydlastego do ogrodu, możemy uzyskać rabatę kwitnącą już wiosną. Kwitnące poduchy połączmy z zawciągiem czy żagwiami, które również należą do gatunków wcześnie kwitnących. Różowe kwiaty floksa bardzo fajnie ożywią nasadzenia kostrzewy sinej lub strzęplicy. 

Floksy szydlaste to uniwersalne rośliny, które znajdą swoje miejsc w każdym ogrodzie, nadają się również do uprawy w pojemnikach.

538B-5952C_20220127114204

Zobacz także

Komentarze (0)