• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Ubiorek wiecznie zielony, Iberis sempervirens, Masterpiece C1
search
  • Ubiorek wiecznie zielony, Iberis sempervirens, Masterpiece C1

Ubiorek wiecznie zielony, Iberis sempervirens, Masterpiece C1

15,90 zł
Brutto

Ubiorek wiecznie zielony Masterpiece to czarująca niska, kwitnąca  bylina o zimozielonych liściach. Kwitnie wiosną, w całości pokrywa się białymi kwiatami z żółtym środkiem.  Świetna roślina okrywowa i na skalniaki.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Zimozielona, bylina kwitnąca wiosną

Ubiorek wiecznie zielony Masterpiece to urocza zimozielona bylina o śnieżnobiałych kwiatach, w czasie kwitnienia nie przekracza 35 cm wysokości. Roślina silnie rozrasta się na boki, za pomocą rozgałęzionych pędów osiąga do 30 cm szerokości

Niska bylina ściśle pokrywa się zimozielonymi liśćmi tworząc poduszki. Ciemnozielone, błyszczące liście ubiorka są dekoracyjne cały rok. Ubiorek to bylina kwitnąca wiosną a Masterpiece obficie i najdłużej kwitnąca odmiana ubiorka wiecznie zielonego. W maju pojawiają się białe kwiaty z żółtym środkiem zebrane w baldachogrona, tworząc zwarty dywan.  

Ubiorek wiecznie zielony wymagania

  • stanowiska ciepłe i słoneczne
  • podłoże przepuszczalne
  • piaszczysto-gliniasta gleba 

Ubiorek wiecznie zielony najlepiej rośnie w miejscach słonecznych, jest tolerancyjny co do gleby, poradzi sobie w przeciętnej ziemi ogrodniczej. Ważne aby pamiętać o przepuszczalnym podłożu, unikajmy miejscach mokrych. 

Ubiorek wiecznie zielony cięcie

Ubiorek wiecznie zielony to bylina kwitnąca wiosną do czerwca. Po kwitnieniu przycinamy bylinę, pędy skracamy o ⅓ długości. Zabieg ten poprawia pokrój całej rośliny, jak również ubiory może ponownie zakwitnąć późnym latem. 

Pielęgnacja ubiorka wiecznie zielonego w ogrodzie

Ubiorek wiecznie to dekoracyjna bylina, kwitnąca bardzo intensywnie a przy tym nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Byliny kwitnące do prawidłowego wzrostu potrzebują składników odżywczych. Ubiorek nie wymaga wybitnie żyznych gleb jednak dobrze jest dostarczać składników odżywczych. Nawożenie rozpoczynamy wiosną a jego powtarzalność zależy od rodzaju nawozu jaki stosujemy. 

Podlewanie i zimowanie ubiorka

Ubiorek znacznie lepiej czuje się w podłożu suchym, dlatego unikajmy nadmiernego podlewania. Bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniej wilgoci podłoża przy roślinach świeżo posadzonych, aby mogły się dobrze ukorzenić. Starsze rośliny bardzo dobrze znoszą okresową suszę. 

Ubiorek wiecznie zielony jest zaliczany do roślin mrozoodpornych. Jednak z racji, że jest to roślina zimozielona może być narażona na uszkodzenie liści szczególnie w bezśnieżne i wietrzne zimy. Młode egzemplarze możemy delikatnie okryć. 

Ubiorek wiecznie zielony  sadzonki

W naszym internetowym sklepie Ogrodowa Galeria oferujemy Państwu rośliny wyhodowane i pielęgnowane z miłością. Znajduje się tu ogromy wybór wieloletnich roślin do ogrodu

Sadzonki ubiorka wiecznie zielonego sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1 litra C1, gęste, dobrze ukorzenione rośliny. 

Wysyłkę prowadzimy na terenie całej Polski, od poniedziałku do czwartku. Rośliny pakujemy solidnie tak aby dotarły w jak najlepszym stanie do Państwa ogrodów. 

Ubiorek wiecznie zielony w ogrodzie

Ubiorek wiecznie zielony o gęstych kwiatach to wyjątkowo ozdobna wieloletnia bylina o zimozielonych liściach, chętnie wybierana do ogrodów. 

Jest to obowiązkowa roślina do obsadzania skalniaków wspólnie z floksami szydlastymi i żagwinem ogrodowym. Ubiorek bardzo dobrze wygląda sadzony wzdłuż żwirowych ścieżek, jako obwódki rabat.

Ubiorek wiecznie zielony to wdzięczna roślina okrywowa, wiosną gęsto pokrywa się białymi kwiatami a przez resztę roku zdobi ciemno zielonym dywanem liści. 

Niska bylina o ścielących pędach, świetnie uzupełni kompozycje w donicach i pojemnikach.

1A55-954A8

Zobacz także

Komentarze (0)