• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Dziewanna Verbasum Honey Dijon C2
search
  • Dziewanna Verbasum Honey Dijon C2

Dziewanna Verbasum Honey Dijon C2

16,90 zł
Brutto

Honey Dijon to kompaktowa odmiana dziewanny. Od czerwca do jesieni odmiana Honey Dijon wyróżnia się oryginalną brzoskwiniowo-miodową barwą kwiatów z ciemniejszym fioletowym oczkiem wewnątrz. Bylina miododajna.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dziewanna ‘Honey Dijon’ - miododajna bylina o pięknych kwiatach

Dziewanna Honey Dijon to bardzo dekoracyjna bylina. Obecnie Dziewanny zdobywają coraz większą popularność w naszych ogrodach. Są chętnie wybierane nie tylko ze względu na wygląd ale również małe wymagania, dodatkowo to rośliny miododajne.

Honey Dijon to kompaktowa odmiana dziewanny. Przepiękna bylina początkowo wytwarza owłosione, lancetowate liście, ułożone w gęstą nie wysoką rozetę, dorasta do 25cm wysokości i 35 cm szerokości

Od czerwca do jesieni wytwarza pędy kwiatowe które gęsto pokryte są uroczymi kwiatami. W czasie kwitnienia dziewanna osiąga do 45cm wysokości. Odmiana Honey Dijon wyróżnia się oryginalną brzoskwiniowo-miodową barwą kwiatów z ciemniejszym oczkiem wewnątrz. 

Jakie warunki będą najlepsze dla Dziewanny?

  • stanowisko słoneczne
  • umiarkowane podlewanie
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne podłoże

Dziewanna jest niezwykle mało wymagającą byliną, nie potrzebuje żyznego podłoża aby rosnąć. Jest to roślina idealna na suche, piaszczyste ziemie  na słoneczne stanowiska. Nie sprawi problemu nawet początkującym ogrodnikom. 

Jakie sadzonki wysyłamy? 

Sadzonki dziewanny  z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litra- C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie i z czym łączyć Dziewannę ‘Honey Dijon’?

Odmiana ‘Honey Dijon’ bardzo dobrze prezentuję się w założeniach naturalistycznych i wiejskich ogrodach. Jest obowiązkowym elementem kwitnących rabat.  Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom świetnie nadaje się na obwódki rabat, posadzona wzdłuż ścieżek, chodników. 

Dziewanna z powodzeniem może być uprawiana w pojemnikach i donicach na balkonie czy tarasie.

Bylina godna uwagi ze względu na odporność na trudne warunki, gdzie wiele roślin nie miałoby szans rosnąć. Jest odporna na zanieczyszczenia środowiska - może być wykorzystana do nasadzenia w przestrzeni miejskiej. Dodatkowo pełni bardzo ważna funkcję dla zapylaczy. Dziewanna bardzo dobrze wygląda w połączeniu z rudbekią, szałwią, perowskią czy rozchodnikami.

72CF-492F5

Zobacz także

Komentarze (0)