Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk biały w misie C1,5
search
  • Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk biały w misie C1,5
  • Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk biały w misie C1,5
  • Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk biały w misie C1,5

Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk biały w misie C1,5

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Floks szydlasty to bylina o dekoracyjnych kwiatach tworzących gęste kobierce, kwitnące poduchy. Jest łatwy w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie na wielu stanowiskach w ogrodzie. Idealna roślina na skalniak, do zadarniania rabat, na obwódki. Jest rośliną miododajną.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Floks szydlasty biały - kwitnąca poducha

Floks szydlasty to dekoracyjna bylina, bardzo często wybierana do ogrodów. Swoją popularność zawdzięcza obfitemu kwitnieniu i łatwości w uprawie. 

Floks szydlasty, zwany również płomykiem to niska, kwitnąca roślina ozdobna. Tworzy gęste kępy o ścielących się pędach po ziemi, które pokrywają się sztywnymi, zielonymi listkami. Floks szydlasty dorasta do 10cm wysokości, rozrasta się do 30-40cm. 

Floks nie bez powodu nazywany jest kwitnącą poduchą, ponieważ od wiosny w całości pokrywa się śnieżnobiałymi kwiatami. Tworzy kwietne dywany, które z łatwością ukorzeniają się w podłożu, zadarniając wolne przestrzenie. Floks szydlasty to jedna z najbardziej intensywnie kwitnących miododajnych bylin, dodatkowo igiełkowe liście zimozielone i pełnią funkcję dekoracyjną również zimą.

Floks zaliczany jest do wieloletnich roślin okrywowych, bardzo chętnie wykorzystywana w przydomowych ogrodach. Białe kwiaty floksa pięknie uzupełnią kwitnąca rabatę. 

Floks szydlasty - mało wymagająca roślina 

  • stanowisko nasłonecznione,
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne podłoże

Floks szydlasty jest mało wymagającą i łatwą w uprawie byliną. Bardzo dobrze czuje się na słonecznym stanowisku, wówczas kwitnie najlepiej. Nie wymaga specjalnego podłoża, będzie rósł w przeciętnej glebie ogrodowej, lubi ziemię przepuszczalną. Unikajmy podłoża mokrego, ciężkiego - floks może gorzej rosnąć. 

Floks szydlasty i jego pielęgnacja

Jeśli szukamy rośliny, która będzie kwitnąć bardzo długo a nie wymaga wiele pracy to floks szydlasty będzie dobrym wyborem. Samoistnie powtarza kwitnienie, dzięki temu od wiosny do jesieni możemy się cieszyć bują, kwitnącą kępą. Nie wymaga regularnego cięcia, zachowuje ładny pokrój. Jeśli chcesz po kilku latach odmłodzić swoją sadzonkę lub zmniejszyć jej objętość przytnij jej pędy pod koniec zimy lub na przedwiośniu.

Floks szydlasty to roślina w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. Na wiosnę dobrze jest zasilić sadzonki nawozem do bylin kwitnących. 

Jak gęsto sadzić Floks szydlasty bujnie kwitnącą bylinę ogrodową

Floks tworzy bardzo gęste poduchy, najlepiej sadzić go w rozstawie około 30 cm od siebie. Płomyk szydlasty bardzo szybko i bujnie się rozrasta.  

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Floksa szydlastego z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach w kształcie misy - niska i szeroka, pojemności 1,5 litra - misa 1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Pamiętajmy, że rośliny zmieniają swój wygląd w czasie sezony, dlatego otrzymane sadzonki mogą się różnić od przedstawionych zdjęć. 

Floks szydlasty bujnie kwitnąca bylina

Floks szydlasty bardzo często wykorzystywany jest do obsadzania rabat, skalniaków. Bardzo fajnie wygląda wzdłuż ścieżek

Płożący pokrój floksa bardzo dobrze sprawdzi się do wypełnienia przestrzeni między kamieniami, nie potrzebuje wiele miejsca na ukorzenienie. Posadźmy rozlewające się floksy przy murach, kamiennych schodach, będą złagodzić ostre krawędzie. 

Floksy szydlaste to piękne rośliny do sadzenia w większych grupach, możemy tworzyć kompozycje jednokolorowe lub łączyć inne kolory płomyków. Wspólne sadzenie wiekszej ilosć floksów stworzy kolorową darń

Oczywiście floksy mogą być pojedynczo wykorzystywane do uzupełniania kwitnących rabat. Bardzo fajnie wyglądają posadzone razem z wrzoścami, z którymi wymieniają się terminem kwitnienia, dzięki temu stworzymy długokwitnąca rabatę. Białe floksy szydlaste mogą być sadzone jako niższe piętro traw ozdobnych np, rozplenica Hameln. 

Floksy nie sprawiają problemów w uprawie, możemy ich użyć do sadzenia w donicach, aby zdobiły tarasy lub balkony.

538B-5952C_20220127115129
28 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)