• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Floks szydlasty Phlox subulata Płomyk Scarlet Flame C 1,5
search
  • Floks szydlasty Phlox subulata Płomyk Scarlet Flame C 1,5
  • Floks szydlasty Phlox subulata Płomyk Scarlet Flame C 1,5

Floks szydlasty Phlox subulata Płomyk Scarlet Flame C 1,5

16,90 zł
Brutto

Odmiana o intensywnym różowo-czerwonym kolorze kwiatów. Bylina wieloletnia, kwitnie od wiosny. Roślina o małych wymaganiach pielęgnacyjnych.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Floks Scarlet Flame - kwitnąca wieloletnia bylina

Floks szydlasty to bylina o dekoracyjnych kwiatach tworzących gęste kobierce, kwitnące poduchy. Jest łatwy w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Swoje zastosowanie znajdzie na wielu stanowiskach w ogrodzie. Idealna roślina na skalniak, do zadarniania rabat, na obwódki. Jest rośliną miododajną.

Floks szydlasty kwitnie od połowy maja do początków czerwca. W lecie samoistnie powtarza kwitnienie.

Scarlet Flame to odmiana floksa przyciągająca wzrok, charakteryzuje się wyrazistymi różowo-czerwonymi kwiatami z ciemnym oczkiem. W czasie kwitnienia osiąga do 15cm wysokości i rozrasta się na szerokość 30cm.

Listki drobne, igiełkowe zielono szare, kwiaty płatkowane, podczas kwitnienia w całości pokrywają zieloną poduchę.

Powiem Ci jak posadzić Floks szydlasty,

Floks szydlasty nazywany inaczej płomykiem jest mało wymagającą i łatwą w uprawie byliną. Pochodzi z Ameryki Północnej, jest niezwykle popularną rośliną.

Floks szydlasty preferuje stanowisko słoneczne, które wpływa na szybsze kwitnienie wiosną. Rosnąć będzie w każdej glebie ogrodowej, nawet kamienistej na skalniaku. Nie lubi zbyt dużej wilgotności podłoża, wybieraj dla niego miejsca suchsze, dobrze zdrenowane.

Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowisku bardzo słonecznym i ciepłym.

  • nasłonecznione,
  • i mocno nasłonecznione

Rośnie w glebie:

  • każdy rodzaj gleby,
  • dobrze zdrenowanej.

Bardzo dobrze znosi niską temperaturę. Nie trzeba okrywać go na zimę.

Jak gęsto sadzić Floks szydlasty bujnie kwitnącą bylinę ogrodową

Floks tworzy bardzo gęste poduchy, najlepiej sadzić go w rozstawie około 30 cm od siebie. Płomyk szydlasty bardzo szybko i bujnie się rozrasta. 

Pamiętaj o nawożeniu wieloskładnikowym dla bylin kwitnących od wczesnej wiosny.

Czy floksa szydlastego trzeba przycinać?

Floksów szydlastych nie trzeba przycinać ani po kwitnieniu ani przed zimą. Jest rośliną bardzo łatwą w uprawie. Jeśli chcesz po kilku latach odmłodzić swoją sadzonkę lub zmniejszyć jej objętość przytnij jej pędy pod koniec zimy lub na przedwiośniu. Takie cięcie najlepiej wykonać w lutym.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Floksa szydlastego z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o  pojemności 1,5 litra -C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Floks szydlasty ? 

Bylina swoje zastosowanie znajdzie na rabatach, skalniakach, obwódkach, np. wzdłuż ścieżek. Możesz obsadzić nim skarpy, zieleń przed ogrodzeniem, rowy przed płotami.

Pięknie zarasta przestrzenie między kamieniami np. stopnie w rabatach. Możesz posadzić go przy schodach w ogrodzie będzie łagodził kamienne i betonowe brzegi.

Świetnie wygląda posadzony wraz z wrzoścami i wymieniają się terminem kwitnienia a tworzą podobne kształty. Pasuje również do traw ozdobnych.

B3E2-82026

Zobacz także

Komentarze (0)