• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Floks szydlasty, Phlox subulata,  Płomyk Lawendowy w misie C1,5
search
  • Floks szydlasty, Phlox subulata,  Płomyk Lawendowy w misie C1,5
  • Floks szydlasty, Phlox subulata,  Płomyk Lawendowy w misie C1,5

Floks szydlasty, Phlox subulata, Płomyk Lawendowy w misie C1,5

16,90 zł
Brutto

Floks szydlasty to bylina o dekoracyjnych liliowo-lawendowych kwiatach tworzących gęste kobierce, kwitnące poduchy. Roślina bardzo łatwa w uprawie, mrozoodporna. Swoje zastosowanie znajdzie na wielu stanowiskach w ogrodzie. Idealna roślina na skalniak, do zadarniania rabat, na obwódki. Jest rośliną miododajną.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Floks szydlasty lawendowy - kwitnące kobierce

Floks szydlasty często nazywany płomykiem to bylina, która od lat cieszy się niesłabnącą popularność w przydomowych ogrodach. Phlox subulata to łacińska nazwa, naturalnie można spotkać w rejonach Ameryki Północnej. Na całym świecie znany jako obficie kwitnąca roślina o znikomych wymaganiach

Floks szydlasty to niska bylina o rozłożystym pokroju, tworząca gęsto ulistnione kępy. Drobne, liczne lancetowate liście w kolorze zielonym, utrzymują się cały rok co sprawia że bylina jest atrakcyjna również zimą. Roślina często pełni funkcję okrywowa, dorasta do zaledwie 10 cm wysokości, jednakże rozrasta się na znacznie większą szerokość do 30-40cm. 

Floks szydlasty to roślina godna uwagi przede wszystkim ze względu na wyjątkowo obfite i długie kwitnienie. Swoje kwiaty ukazuje już na początku wiosny, kiedy inne rośliny dopiero się budzą do życia. W całości pokrywa się miododajnymi kwiatami w delikatnym liliowo-lawendowym kolorze. Rzadko spotykana pastelowa barwa nadaje roślinie lekkości i romantyzmu. 

Floks szydlasty - mało wymagająca roślina 

  • stanowisko nasłonecznione,
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne podłoże

Roślina mało wymagająca a zarazem pięknie kwitnąca? Odpowiedź może być tylko jedna - FLOKS SZYDLASTY Do prawidłowego wzrostu potrzebuje słonecznego miejsca, wtedy może najintensywniej kwitnąć. Nie musimy martwić się o specjalne podłoże, poradzi sobie nawet w suchych, żwirowych glebach. 

Floks szydlasty - sadzenie, cięcie i zimowanie 

Floks tworzy bardzo gęste i zwarte  kobierce, najlepiej sadzić go w rozstawie około 30 cm od siebie. Płomyk szydlasty bardzo szybko i bujnie się rozrasta.  

Floks szydlasty to wieloletnia roślina, która będzie wymagała specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie musimy przeprowadzać regularnego cięcia, bardzo dobrze zachowuje swój płożący pokrój. 

Roślina bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, nie wymaga okrywania a dodatkowo wykazuje tolerancję na okresową suszę w okresie letnim. 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Floksa szydlastego z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach w kształcie misy - niska i szeroka, pojemności 1,5 litra - misa 1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Zapewniamy bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski

Pamiętajmy, że rośliny zmieniają swój wygląd w czasie sezony, dlatego otrzymane sadzonki mogą się różnić od przedstawionych zdjęć. 

Floks szydlasty bujnie kwitnąca bylina

Bardzo często w ogrodach możemy podziwiać kwitnące poduchy, niewątpliwie są to floksy szydlaste to właśnie one cechują się bardzo intensywnym kwitnieniem pośród innych bylin. 

Skalniaki, murki, kamienne schody czy suche skarpy bardzo czesto obsadzane są floksami szydlastymi. Byliny te bardzo dobrze czują się w takich warunkach a dodatkowo szybko się rozrastają.

Floks szydlasty to roślina, która bardzo dobrze wygląda sadzona w większych grupach. Jeśli mamy ograniczone miejsce zdecydujmy się na jeden kolor a jeśli mamy więcej przestrzeni warto łączyć inne odmiany. Poprzez połączenie innych kolorów floksa możemy uzyskać kwitnący dywan.

538B-5952C_20220127112853

Zobacz także

Komentarze (0)