• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Dziewanna Verbascum Dark Eyes C1,5
search
  • Dziewanna Verbascum Dark Eyes C1,5

Dziewanna Verbascum Dark Eyes C1,5

16,90 zł
Brutto

Dziewanna Dark Eyes to niezwykle oryginalna bylina. W czasie kwitnienia dziewanna osiąga do 30 cm wysokości. Dark Eyes to odmiana o przepięknych żółto-kremowych kwiatach z ciemniejszym czerwonym oczkiem wewnątrz.  Bylina miododajna.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dziewanna ‘Dark Eyes’ - miododajna bylina o pięknych kwiatach.

Dziewanna Dark Eyes to niezwykle oryginalna bylina. Obecnie byliny te cieszą się coraz większą popularnością w naszych ogrodach. Są chętnie wybierane nie tylko ze względu na wygląd ale również małe wymagania, dodatkowo to rośliny miododajne.

Dark Eyes to kompaktowa odmiana dziewanny. Przepiękna bylina początkowo wytwarza owłosione, lancetowate liście, ułożone w gęstą nie wysoką rozetę, dorasta do 20cm wysokości i 25 cm szerokości

Od czerwca do jesieni wytwarza pędy kwiatowe które gęsto pokryte są uroczymi kwiatami. W czasie kwitnienia dziewanna osiąga do 30 cm wysokości. Dark Eyes to odmiana o przepięknych żółto-kremowych kwiatach z ciemniejszym czerwonym oczkiem wewnątrz. 

Jakie warunki będą najlepsze dla Dziewanny?

  • stanowisko słoneczne
  • umiarkowane podlewanie
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne podłoże

Dziewanna jest niezwykle mało wymagającą byliną, nie potrzebuje żyznego podłoża aby rosnąć. Jest to roślina idealna na suche, piaszczyste ziemie  na słoneczne stanowiska. Nie sprawi problemu nawet początkującym ogrodnikom. 

Jakie sadzonki wysyłamy? 

Sadzonki dziewanny  z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Wysyłka cała Polska!

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie i z czym łączyć Dziewannę ‘Dark Eyes’?

Odmiana ‘Dark Eyes’ bardzo dobrze sprawdzi się w ogrodach o wiejskim i naturalistycznym założeniu. Dziewanna jest obowiązkowym elementem kwitnących rabat.  Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom świetnie nadaje się na obwódki rabat, posadzona wzdłuż ścieżek, chodników. 

Roślina bardzo dobrze nadaje się do uprawiania w pojemnikach i donicach, możemy ją wykorzystać jako ozdobę tarasów i balkonów.

Bylina godna uwagi ze względu na odporność na trudne warunki, gdzie wiele roślin nie miałoby szans rosnąć. Jest odporna na zanieczyszczenia środowiska - może być wykorzystana do nasadzenia w przestrzeni miejskiej. Dodatkowo pełni bardzo ważna funkcję dla zapylaczy.

Dziewanna bardzo dobrze wygląda w połączeniu z rudbekią, szałwią, perowskią czy rozchodnikami.

14C7-8800F
Komentarze (0)