• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Karmnik ościsty, Sagina subulata C1
search
  • Karmnik ościsty, Sagina subulata C1

Karmnik ościsty, Sagina subulata C1

12,90 zł
Brutto

Karmnik ościsty, dekoracyjna, niska bylina dywanowa, Tworzy zwarte zielone dywany, dorasta do 5 cm wysokości, kwitnie latem. Bylina łatwa w uprawie, rośnie w słońcu i półcieniu.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Karmnik ościsty zamiast trawnika

Karmnik ościsty to urocza roślina wieloletnia, bardzo często wykorzystywana w ogrodnictwie. Tworzy urocze kępki a przy tym ma niewielkie wymagania. Jest to świetna propozycja to wypełniania wolnych przestrzeni, karmnik ościsty zamiast trawnika to częste rozwiązanie w ogrodach.  Poznaj warunki uprawy i szerokie zastosowanie karmnika. 

Bylina dywanowa, karmnik ościsty

Karmnik ościsty to niska bylina dywanowa tworząca zwarte poduchy z zielonych pędów i listków. Z łatwością pokrywa puste przestrzenie między kamieniami czy roślinami. 

Karmnik jako bylina okrywowa, osiąga zaledwie od 2 do 5 cm wysokości, jednak rozrasta się na większą szerokość do 30 cm. Zwarta darń przylegająca do ziemi, tworzy zielony dywan, przypominający pierzynkę. Latem karmnik wytwarza liczne, białe kwiaty o miodowym zapachu. Drobne gwiazdeczki pięknie się prezentują na zielonych kobiercach. Karmnik ościsty to warta uwagi bylina ozdobna zadarniająca puste przestrzenie a przy tym ogranicza rozwój chwastów w ogrodzie.  

Karmnik ościsty uprawa 

  • stanowisko słoneczne i półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodnicza, piaszczysto kamienista
  • umiarkowanie wilgotna, sucha

Karmnik ościsty to bylina o małych wymaganiach, bardzo dobrze rośnie w słonecznych jak i półcienistych miejscach. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodniczej a nawet piaszczysto-kamienistym podłożu. 

Karmnik ościsty, prosta bylina w uprawie

Karmnik ościsty nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Bylina wieloletnia w pełni mrozoodporna. Po zimie bylina dość wcześnie budzi się do życia, wiosną dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie nawozu wieloskładnikowego. 

Karmnik ościsty, ile na 1m kw?

Gęstość sadzenia karmnika ościstego zależy od warunków w jakich będzie rósł, od nasłonecznienia, wilgotności podłoża czy rodzaju gleby. Należy wziąć pod uwagę własne założenia jaki efekt chcemy uzyskać. Aby w szybkim tempie uzyskać gęsty zielony dywan przyjmuje się sadzenie ok 15 roślin na 1m kw, w rozstawie 15-25cm. 

Karmnik ościsty sadzonki

Ogrodowa Galeria to sklep z szerokim wyborem bylin zadarniających, okrywowych. Jedną z naszych propozycji jest karmnik ościsty, sadzonki w doniczkach litrowych C1. Dobrze ukorzenione i gęste sadzonki w najlepszych cenach, prosto od producenta. Wysyłka na terenie całego kraju, tanie i zdrowe rośliny do Twojego ogrodu.

Karmnik ościsty w ogrodzie

Karmnik ościsty w ogrodzie znajdzie szerokie zastosowanie może być sadzony jako uzupełnienie rabat czy wypełnienie strzelin. Wykorzystywany do zadarniania większych, pustych przestrzeni

Karmnik świetnie dostosowuje się terenu, dzięki temu pięknie wygląda sadzony w większych grupach twarzy zielony dywan. Otula kamienie, schody, jest odporny na deptanie może być sadzony pomiędzy płytami chodnikowymi, wzdłuż ścieżek, alejek. Bardzo często jest wykorzystywany w częściach mniej uczęszczanych jako mało wymagający trawnik

Zielone poduchy karmnika będą stanowiły uzupełnienie kwietnych rabat w połączeniu z floksem szydlastym, żagwinem, goździkiem kropkowanym czy zawciągiem.

0416-34543

Zobacz także

Komentarze (0)