Milin amerykański, Campsis radicans Flamenco C2
search
  • Milin amerykański, Campsis radicans Flamenco C2
  • Milin amerykański, Campsis radicans Flamenco C2

Milin amerykański, Campsis radicans Flamenco C2

37,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana Flamenco to pnącze wyróżniające się czerwonymi kwiatami, które wypełnią każdy ogród. Pnącze jest łatwe w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Milin jest pnączem wieloletnim o bardzo atrakcyjnych trąbkowych kwiatach. Kwitnie bardzo obficie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Milin amerykański Flamenco pięknie kwitnące letnie pnącze 

Odmiana Flamenco to pnącze wyróżniające się czerwonymi kwiatami, które wypełnią każdy ogród. Pnącze jest łatwe w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Milin jest pnączem wieloletnim o bardzo atrakcyjnych trąbkowych kwiatach. Kwitnie bardzo obficie. Jest pnączem ekspansywnym w związku z czym potrzebuje dość mocnych podpór. Jego największą zaletą jest bardzo długie i obfite kwitnienie.

Jaki wygląda Milin amerykański Flamenco ?

Milin Flamenco to pnącze osiągające swym wzrostem 6-10 m wysokości. Posiada zielone liście, a w lipcu zakwita w liczne kwiaty w kolorze czerwonym, które utrzymują się do jesieni. Porasta podpory za pomocą wąsów i korzeni czepnych. Krzew jest łatwy w uprawie i mało wymagający.

  • nasłonecznione, osłonięte od wiatru 
  • ciepłe
  • przeciętna gleba ogrodowa zasobna w próchnicę, lekko gliniasta

Pnącze jest odporne na zanieczyszczenia miejskie. Milin amerykański Flamenco jest mrozoodporny, późno wchodzi w okres wegetacji - dzięki temu nie są mu straszne wiosenne przymrozki

Pamiętaj, że wszystkie części Milina są trujące i toksyczne, kontakt  skóry z sokami milina może powodować podrażnienie skóry.

 

Czy Milin amerykański Flamenco szybko rośnie ?

Rośnie dość szybko i łatwo się go uprawia. Jest idealną rośliną pnąca do każdego słonecznego ogrodu. W ciągu roku potrafi urosnąć o 2 do 4 m.

Jak uprawiać i pielęgnować Milin amerykański ?

Jest to roślina kwitnąca w związku z czym należy pamiętać o nawożeniu nawozem wieloskładnikowym do roślin kwitnących. Nawozimy od wiosny i w zależności od tego jaki rodzaj nawozu wybraliśmy zabieg powtarzamy. Miliny zazwyczaj nie łapią chorób grzybowych i szkodników - nie musimy ich pryskać prewencyjnie.

  • nasłonecznione 

  • przeciętna gleba ogrodowa

Milin doskonale znosi cięcie zeszłorocznych pędów, na których były kwiaty. Cięcie Milina amerykańskiego przeprowadzamy końcem zimy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Milina z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Wysokość sadzonki 40 - 50 cm.

Oferowane sadzonki Milina są obecnie trochę przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w sezonie pięknie kwitła. Wierzch bryły korzeniowej obsypany korą, co ogranicza wzrost chwastów.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciu, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki na terenie całej Polski ze szkółki realizujemy już w 24h.

Gdzie posadzić Milin amerykański Flamenco ?

Pnącze najlepiej rośnie od strony południowej, na ciepłych i osłoniętych od wiatru stanowiskach, przy ścianie lub podporach. 

Doskonale porasta duże kraty, ogrodzenia i pnie dużych rozgałęzionych drzew.

Milina można formować na małe drzewko bonsai - ciekawostka dla ogrodników.

Może również zostać wykorzystany jako nasadzenie miejskie. 
PN-005
27 Przedmioty
Komentarze (0)