Czosnek górski, Allium montanum, C1,5
search
  • Czosnek górski, Allium montanum, C1,5
  • Czosnek górski, Allium montanum, C1,5

Czosnek górski, Allium montanum, C1,5

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Czosnek górski to kwitnąca bylina wieloletnia. Niska odmiana czosnku o niebiesko-zielonych liściach i liliowo-fioletowych miododajnych kwiatach. Bylina mrozoodporna o zimozielonych liściach. Na skalniaki i do donicy.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Czosnek górski - kwitnąca bylina na sklaniak

Czosnek górski to roślina naturalnie rosnąca w terenach górskich Azji. W naszych ogrodach stosowany jako roślina ozdobna o zimozielonych liściach i sezonowo pojawiających się kwiatach.

Niski gatunek czosnku o trawiastych niebiesko-zielonych liściach, tworząc gęste kępy, dorastając do 20cm wysokości. Nie jest rośliną ekspansywną, wąskie, długie liście są nieco poskręcane i układają się w  kształt rozety. Czosnek górski to bylina kwitnąca latem, w lipcu pojawiają się liliowo-fioletowe, kuliste kwiaty jak pomponiki. Kwiatostany silnie miododajne, atrakcyjne dla owadów zapylających. W czasie kwitnienia roślina dorasta do 45 cm

Czosnek górski - wymagania i uprawa

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże suche, przepuszczalne
  • przeciętna gleba ogrodowa

Czosnek górski to roślina o małych wymaganiach, najczęściej występuje w miejscach kamienistych. Dlatego najlepiej czuje się w miejscach suchych, w podłożu przepuszczalnym. Z powodzeniem może być sadzony w miejscach nasłonecznionych lub lekko zacienionych, choć dużo lepiej kwitnie w pełnym słońcu. 

Czosnek górski to przepiękne byliny o  intensywnym kwitnieniu, choć radzą sobie w mało żyznych glebach, warto dostarczać im składników odżywczych . Pierwsze nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, częstotliwość zależ od rodzaju nawozu jaki wybierzemy.

Czosnek górski - sprzedaż wysyłkowa roślin

Wieloletnie doświadczenie w produkcji roślin, pozwoliło nam na stworzenie miejsca w którym oferujemy Państwu szeroki wybór roślin do ogrodu z wysyłką na terenie całej Polski

Czosnek górski wysyłany jest w doniczkach o pojemność 1,5 litra C1,5 . Wysyłkę prowadzimy od poniedziałku do czwartku, wysyłamy zdrowe i gęste sadzonki

Czosnek górski - zastosowanie 

Czosnek górski to urokliwa bylina kwitnąca, doskonale sprawdzi się jako nasadzenia skalne, przy murkach czy w ogrodach żwirowych. Sprawdzi się do obsadzania skarp a także ścieżek. Kępki czosnku mogą być sadzone pojedynczo jako wypełnienie słonecznych rabat czy kompozycji w donicach.

2255-900CF
5 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)