Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Fanal C2
search
  • Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Fanal C2

Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Fanal C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Tawułka Arendsa bylina cieniolubna, odmiana Fanal o czerwono-purpurowych kwiatach, dorasta do 40cm. Świetna do północnych ogrodów i do sadzenia przy oczkach wodnych.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny cieniolubne 

Tawułka Arendsa to wieloletnia, długo kwitnąca bylina nadająca się do zacienionych miejsc w ogrodzie. Tworzy okazałe kwiatostany w formie pierzastych pióropuszy o wyrazistych kolorach. Naturalnie występuje na terenie Chin i Japonii, coraz częściej spotykana w naszych ogrodach. Tawułka Arendsa zaliczana jest do gatunków cieniolubnych, dlatego jeśli chcesz swój ogród wzbogacić o kwitnące byliny do cienia to poznaj odmiany Tawułek Arendsa oraz ich wymagania. 

Fanal - najpiękniejsza odmiana tawułki Arendsa

Wybór czerwonych tawułek jest dość duży, za jedną z najpiękniejszych uważana jest odmiana Fanal o purpurowo-czerwonym kolorze. Tawułka Fanal tworzy gęstą kępę powycinanych, piętrzących się ciemnozielonych liści, dorastającą do 40 cm szerokości. W lipcu nad liśćmi wyrastają liczne pędy zakończone wiechowatymi, puszystymi kwiatostanami w kolorze intensywnej czerwieni. Tawułka Arendsa w czasie intensywnego kwitnienia dorasta do 60cm wysokości

Jakie wymagania ma Tawułka Arendsa?

  • miejsca cieniste, półcieniste
  • żyzna, próchnicza gleba
  • przepuszczalne i lekko wilgotne podłoże

Uprawa Tawułki Arendsa nie sprawi problemu nawet początkującym ogrodnikom, jeśli spełnimy jej minimalne wymagania. Tawułka to bylina, która źle się czuje w miejscach mocno nasłonecznionych, najlepiej wybrać miejsca cieniste lub półcieniste o ograniczonym dostępnie promieni słonecznych. Zdecydowanie woli żyzne, próchnicze gleby, dobrze aby podłoże było przepuszczalne i lekko wilgotne.

Uprawa Tawułki Arendsa w ogrodzie

Tawułki Arendsa to byliny, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Podpowiemy Ci jak dbać o te byliny w ogrodzie.

Tawułka Arendsa to obficie kwitnąca bylina, dlatego powinna być dokarmiana nawozem aby dostarczyć odpowiednią ilość składników odżywczych. W przypadku tawułki stosujemy nawozy organiczne, pierwsze nawożenie wykonujemy wiosną kiedy rozpoczyna się okres wegetacyjny rośliny a jego powtarzalność zależy od rodzaju nawozu. 

Pamiętaj, że tawułka zdecydowanie lepiej czuje się w lekko wilgotnym podłożu .Dlatego by zapobiec szybkiemu parowaniu wody warto ściółkować byliny. Warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, w ten sposób zachowamy estetyczny wygląd rośliny i poprawiamy jej kondycję.

Tawułka nie wymaga specjalnego przygotowania na zimę, jest to roślina w pełni mrozoodporna. Wystarczy późną jesienią lub wczesną wiosna wyczyścić roślinę z obumarłej części nadziemnej. 

Tawułka Arendsa sadzonki

Sklep Ogrodowa Galeria został stworzony z myślą aby oferować Państwu najpiękniejsze, wieloletnie rośliny do ogrodu.  

Sadzonki tawułki Arendsa  sprzedawane są w doniczkach o pojemności 2 litrów  - C2 wybieramy zawsze zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki, tak by spełniać Państwa oczekiwania. 

Nasze rośliny pakujemy starannie i odpowiednio zabezpieczamy aby dotarły w jak najlepszej kondycji. Realizacja zamówień zazwyczaj 24h, realizujemy wysyłkę  na terenie całego kraju.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych zdjęć, wynika to ze zmiennego wyglądu roślin w ciągu sezonu.

Gdzie posadzić tawułkę Arendsa o czerwonych kwiatach?

Tawułka Arendsa Fanal to wyjątkowo dekoracyjna bylina do cienia, która znajdzie zastosowanie w wielu aranżacjach. Może być sadzona pojedynczo jak i większych grupach z innymi odmianami. Ich intensywne kolory kwiatów ożywią ciemne i ponure zakątki ogrodu. 

Świetnym rozwiązaniem jest sadzenie tawułek pod koronami wysokich drzew, ich kępy wypełnią pustą przestrzeń. 

Tawułki bardzo dobrze czują się w lekko wilgotnym podłożu, dlatego posadź je w pobliżu oczek wodnych czy strumyków stworzą niepowtarzalny klimat.

Jeśli chcesz udekorować swój północny, mało oświetlony balkon czy taras to w donicach możesz posadzić tawułkę Arendsa, poradzi sobie w uprawie pojemnikowej.

Rośliny na zacienione rabaty

Ograniczony dostęp promieni słonecznych może być problemem dla roślin kwitnących dlatego tak ważny jest świadomy wybór odpowiednich roślin do panujących warunków. 

Dobierając rośliny do kompozycji musimy brać pod uwagę nie tylko ich wygląd ale również ich wymagania.  

Na zacienionych rabatach wspólnie z Tawułkami bardzo dobrze sprawdzą się funkie, zawilce, bodziszkiczy bergenie.

52C4-1151F
27 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)