Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Etna C2
search
  • Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Etna C2

Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Etna C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Tawułka Arendsa to wieloletnia bylina kwitnąca do cienia. Gęste kępy ciemnozielonych liści i czerwone puszyste kwiatostany ożywią ciemne zakątki ogrodu. Odmiana Etna dorasta do 60-80cm w czasie kwitnienia.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kwitnące byliny do cienia

Tawułka Arendsa to wieloletnia, długo kwitnąca bylina nadająca się do zacienionych miejsc w ogrodzie. Tworzy okazałe kwiatostany w formie pierzastych pióropuszy o wyrazistych kolorach. Naturalnie występuje na terenie Chin i Japonii, coraz częściej spotykana w naszych ogrodach. Tawułka Arendsa zaliczana jest do gatunków cieniolubnych, dlatego jeśli chcesz swój ogród wzbogacić o kwitnące byliny do cienia to poznaj odmiany Tawułek Arendsa oraz ich wymagania. 

Tawułka Arendsa Etna - odmiana czerwonych kwiatach

Etna to niezwykle dekoracyjna odmiana o czerwonych kwiatach i gęstych liściach, dorasta do 60-80cm wysokości. Tawułka wiosną tworzy kępy pierzastych liści, które początkowo są czerwone a w czasie rozwoju stają się ciemnozielone. Na sztywnych pędach, ponad gęstą kępą liści wyrastają wiechowate kwiatostany w czerwonym kolorze. Kwiaty pojawiają się w czerwcu i utrzymują się aż do jesieni. Świetnie wyróżniają się na tle zielonych liści i innych roślin w ogrodzie. 

Tawułka Arendsa wymagania

  • miejsca cieniste, półcieniste
  • żyzna, próchnicza gleba
  • przepuszczalne i lekko wilgotne podłoże

Uprawa Tawułki Arendsa nie sprawi problemu nawet początkującym ogrodnikom, jeśli spełnimy jej minimalne wymagania. Tawułka to bylina, która źle się czuje w miejscach mocno nasłonecznionych, najlepiej wybrać miejsca cieniste lub półcieniste o ograniczonym dostępnie promieni słonecznych. Zdecydowanie woli żyzne, próchnicze gleby, dobrze aby podłoże było przepuszczalne i lekko wilgotne.

Jak pielęgnować Tawułkę Arednsa w ogrdzie?

Tawułki Arendsa to byliny, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Podpowiemy Ci jak dbać o te byliny w ogrodzie.

Tawułka Arendsa jak pozostałe byliny kwitnące dobrze jest zasilać nawozem aby dostarczyć składników odżywczych. W przypadku tawułki stosujemy nawozy organiczne, pierwsze nawożenie wykonujemy wiosną kiedy rozpoczyna się okres wegetacyjny rośliny a jego powtarzalność zależy od rodzaju nawozu. 

Tawułka preferuje lekko wilgotne podłoże, aby zapobiec szybkiemu parowaniu wody warto ściółkować byliny. Odmiana Etna charakteryzuje się obfitym kwitnieniem, które trwa całe lato. Usuwając na bieżąco przekwitłe kwiatostany zachowany ładny wygląd roślin i pobudzimy do tworzenia nowych pędów kwiatowych. 

Późna jesienią, po pierwszych przymrozkach nisko nad ziemią przycinamy całą kępę. Jeśli nie zdążymy to możemy na wiosnę oczyścić roślinne. Tawułka jest mrozoodporna.

Tawułka Arendsa sadzonki

Sklep Ogrodowa Galeria został stworzony z myślą aby oferować Państwu najpiękniejsze, wieloletnie rośliny do ogrodu.  

Sadzonki tawułki Arendsa  sprzedawane są w doniczkach o pojemności 2 litrów  - C2 wybieramy zawsze zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki, tak by spełniać Państwa oczekiwania. 

Nasze rośliny pakujemy starannie i odpowiednio zabezpieczamy aby dotarły w jak najlepszej kondycji. Realizacja zamówień zazwyczaj 24h, realizujemy wysyłkę  na terenie całego kraju.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych zdjęć, wynika to ze zmiennego wyglądu roślin w ciągu sezonu.

Tawułka Arendsa kompozycje 

Tawułka Etna to ciekawa propozycja do miejsc o ograniczonym dostępie światła, swoimi czerwonymi kwiatami ożywi ciemniejsze zakątki. Może być sadzona wszędzie tam gdzie inne rośliny z wyniku braku słońca nie mogą kwitnąć.

Tawułka Arendsa to cenna bylina kwitnąca, bardzo dobrze wygląda w kompozycjach z innymi roślinami o podobnych wymaganiach. Wspólnie z funkiami, bodziszkiem czy zawilcami stworzy niepowtarzalne aranżacje nawet na zacienionych rabatach.

Chętnie wybierana na północne części ogrodów, gdzie jest ograniczony dostęp promieni słonecznych. Posadź tawułę pod drzewami, ich korony dadzą cień a czerwone kwiaty tawułki będą pięknie prezentować się na tle ciemnej kory.

3810-814D3
22 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)