• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Gaura Flamingo Pink Kwiaty jak motyle C1,5
search
  • Gaura Flamingo Pink Kwiaty jak motyle C1,5

Gaura Flamingo Pink Kwiaty jak motyle C1,5

16,90 zł
Brutto

Gaura to przepiękna, kępiasta bylina, zachwyca długim kwitnieniem. W lipcu obsypuje się różowymi kwiatami, które wyglądają jak motyle.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Gaura Flamingo Pink - urocza bylina długo kwitnąca!

Gaura to przepiękna, kępiasta bylina, która zachwyca efektownym kwitnieniem, jest idealne na słoneczne miejsca w ogrodzie. Naturalnie występuje na północnych częściach amerykańskich prerii, w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność jako roślina dekoracyjna.

Gaura w odmianie Flamingo Pink charakteryzuje się smukłymi czerwonymi pędami, które pokryte są delikatnymi, podłużnymi liśćmi. Co ciekawe liście gaury początkowo są ciemnozielone a z czasem na słońcu wybarwiają się na purpurowo.

Gaura kwitnie od lata do jesieni, jej kwitnienie jest bardzo długie i intensywne. W lipcu obsypuje się różowymi kwiatami na zakończeniach pędów. Wybarwione pędy i liście tworzą idealne tło dla kwiatów. Roślina ma ażurowy i lekki wygląd świetnie uzupełnia przestrzeń między innymi roślinami.

Roślina o dość szybki wzroście, w czasie kwitnienia dorasta do 50cm i rozrasta się na szerokość 40cm.

Gaura Flamingo Pink - wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • gleba przeciętna ogrodowa, żyzna
  • podłoże przepuszczalne, lekko wilgotne

Uprawa gaury nie powinna sprawić trudności nawet początkującym ogrodnikom. Roślina najlepiej czuje się w miejscach słonecznych, ciepłych, nie przeszkadza jej palące słońce. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej, ważne aby unikać ziem ciężkich, mokrych.

Pielęgnacja Gaury - to nic trudnego!

Gaura nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu, szczególnie po posadzeniu i w czasie upałów. Gaura jest w stanie przetrwać krótkotrwałą suszę. W okresie kwitnienia można usuwać przekwitłe części, roślina wytwarza wówczas  nowe pędy z kwiatami. W celu poprawy kondycji rośliny warto zastosować nawóz wieloskładnikowy.

Gaura w pierwszych latach po posadzeniu może wymagać okrycia na zimę, szczególnie w bezśnieżne, wietrze zimy i w chłodniejszych rejonach kraju.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Gaury z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gaura Flamingo Pink - gdzie możemy sadzić?

Gaura to niezwykle dekoracyjna bylina, która upiększy niejeden ogród. Swoim delikatnym wyglądem bardzo dobrze wpisuje się w naturalistyczne założenia, świetnie sprawdzi się w ogrodach skalnych, sadzona przy ścieżkach żwirowych.

Gaura bardzo dobrze sprawdza się jako roślina do uprawy pojemnikowej. Może być ozdobą słonecznych tarasów czy balkonów.

Gaura - roślina o śródziemnomorskim wyglądzie

Flamingo Pink charakteryzuje się lekkim, zwiewnym pokrojem, dlatego świetnie wygląda w połączeniu z lawendą, perowskią czy ostnicą Pony Tails

A961-8989A
Komentarze (0)