• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Bluszcz pospolity, Hedera helix White Ripple C5
search
  • Bluszcz pospolity, Hedera helix White Ripple C5
  • Bluszcz pospolity, Hedera helix White Ripple C5

Bluszcz pospolity, Hedera helix White Ripple C5

42,90 zł
Brutto

Ciemnozielone liście z wyraźnym z biało obrzeżonym marginesem. Najbardziej wybarwione fragmenty znajdują się najczęściej po zewnętrznej stronie liścia. Wspina się przy pomocy korzeni przybyszowych. Przyczepia się do budynków lub innych podpór, stanowi niepowtarzalną dekorację ogrodu.  Bluszcz White Ripple będzie zdobił ogród cały rok i nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Bluszcz pospolity White Ripple zimozielone pnącze do ogrodu

Bluszcz pospolity to zimozielone pnącze charakterystyczne ze względu na liście. Jest rośliną o szybkim wzroście, w ciągu sezonu może mieć przyrost od 0,5m do 1m. 

Ciemnozielone liście z wyraźnym z biało obrzeżonym marginesem. Najbardziej wybarwione fragmenty znajdują się najczęściej po zewnętrznej stronie liścia.

Wspina się przy pomocy korzeni przybyszowych. Przyczepia się do budynków lub innych podpór, stanowi niepowtarzalną dekorację ogrodu. 

Bluszcz White Ripple będzie zdobił ogród cały rok i nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Bluszcz pospolity White Ripple to pnącze proste w uprawie

To pnącze zimozielone, swym wzrostem osiąga 4-5 m wysokości. Charakterystyczne ze względu na skórzaste, zimozielone liście w kolorze ciemnozielonym złoto żółtym marginesem. Doskonale prezentuje się przez cały rok, również zimą. Funkcję pnącą zawdzięcza korzeniom przybyszowym. 

Jest to roślina łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. 

  • półcieniste i zacienione

  • przeciętna gleba ogrodowa

  • nie lubi gleb kwaśnych i suchych

Bluszcz jest odporny na czynniki miejskie. Nie lubi przeciągów i miejsc bardzo wietrznych, ponieważ jest rośliną zimozieloną. W ciepłą i suchą jesień pamiętaj o podlewaniu bluszczy, aby dobrze przygotować je do zimy.

Bluszcz pospolity zimozielony, wytrzymałość

Bluszcz pospolity to pnącze odporne na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo często wykorzystywany jest do nasadzeń w przestrzeniach miejskich.

To wieloletnie pnącze wykazuje dużą odporność na niskie temperatury. Jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga okrycia na zimę.

Bluszcz pospolity zimozielony cięcie

Bluszcz to pnącze, którego zazwyczaj nie trzeba ciąć, chyba że rośnie posadzony jako żywopłot lub na konstrukcji o określonym kształcie.

Bluszcz posadzony jako żywopłot na ogrodzeniu możemy przycinać kiedy niektóre pędy wystają ponad pożądany kształt. Usuwamy wszystkie chore, suche, uszkodzone pędy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Bluszczu z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 - 2 litrów - C1,5 - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Sadzonki bluszczu są kilku pędowe długości 60 - 80 cm.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. 

Sadzonki dostępne z wysyłką na całą Polskę. Sprawdź nasza ofertę pnączy.

Kiedy sadzić bluszcz zimozielony ?

Sadzonki Bluszczu zimozielonego, które uprawiane są w doniczkach możemy sadzić przez cały okres wegetacyjny. Sadzenie rozpoczynamy od wczesnej wiosny kiedy rozmarznie ziemia aż do późnej jesieni.

Gdzie posadzić Bluszcz pospolity?

Bluszcz swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie. Doskonale sprawdzi się jako roślina okrywowa na ściany budynków, mało atrakcyjne mury lub ogrodzenie. Świetnie będzie wyglądać jako pnącze porastające pień wysokiego drzew lub krzewu. 

Bluszcz jest pnączem zimozielonym, dlatego funkcję dekoracyjną będzie cały rok, również zimą. Bluszcz pospolity jest odporny na zanieczyszczenia środowiska, dlatego świetnie sprawdzi się jako roślina okrywowa do parków i ogrodów miejskich.

PN-010
Komentarze (0)