Gęsiówka macedońska, Arabis ferdinandi - coburgii Variegata C1
search
  • Gęsiówka macedońska, Arabis ferdinandi - coburgii Variegata C1

Gęsiówka macedońska, Arabis ferdinandi - coburgii Variegata C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana Gęsiówki macedońskiej ‘Variegata’ to bylina górska rosnąca w niskich kępach. Charakteryzuje się drobnymi liśćmi w ciemnozielonym kolorze z dekoracyjnym brzegiem w kremowym kolorze. Jest łatwa w uprawie, nie potrzebuje specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Gęsiówka macedońska Variegata o kolorowych liściach

Gęsiówka macedońska Variegata to bylina górska rosnąca w niskich kępach. Jej długie, ulistnione pędy ścielą się po ziemi, tworząc kobierce do 2-4 cm wysokości. Odmiana Variegata wyróżnia się gładkim, skórzastymi, ciemnozielonymi  liśćmi z kremowym marginesem na krawędzi. Gęsiówka macedońska to bylina o zimozielonych liściach, które na zimę nabierają fioletowo-brązowych kolorów. Bylina kwitnie wiosna, w maju rozety pokrywają się białymi kwiatami.

Gęsiówka macedońska Variegata - wymagania i uprawa

  • słoneczne stanowisko 
  • przeciętna gleba ogrodnicza 

Gęsiówka macedońska to roślina wyjątkowo łatwa w uprawie, jej minimalne wymagania sprawiają że bardzo często wybierana jest do ogrodów na trudne stanowiska. Świetnie sobie radzi w miejscach mocno nasłonecznionych. Jest tolerancyjna co do gleby, poradzi sobie w słabszych ziemiach, bardzo dobrze czuje się suchym, przepuszczalnym podłożu.

Pielęgnacja gęsiówki macedońskiej

Gęsiówka macedońska to bylina wieloletnia, którą warto posadzić na skalniaku. Jej walory dekoracyjne a przy tym łatwość w uprawie sprawiają że jest chętnie wybierana do przydomowych ogrodów.

Gęsiówka o kolorowych liściach, jest rośliną w pełni mrozoodporną i nie wymaga okrycia. Bardzo dobrze toleruje okresowe suszę.

Choć nie jest rośliną bardzo żarłoczną, dostarczanie składników odżywczych poprawi kondycję byliny a jej liście będą się ładnie wybarwiać. Przekwitłe kwiaty ścinamy, w ten sposób zachowamy atrakcyjny wygląd rośliny. .

Gdzie posadzić Gęsiówkę macedońską Variegata?

Gęsiówka macedońska Variegata to ozdobna, niska bylina obowiązkowa do zasądzania na skalniakach czy skarpach. Świetnie wygląda sadzona między kamieniami, wzdłuż murków a także nad kamiennymi schodami. Gęsiówka może być stosowana jako roślina okrywowa na małych powierzchniach, bardzo dobrze odzwierciedla nierówność terenu tworząc zwarty dywan. 

Rośliny na skalniak

Gęsiówka o dekoracyjnych, dwubarwnych liściach to bardzo dobra propozycja do wypełnienia skalnych kompozycji. Świetnie będzie się komponować z kolorowymi poduchami floksów szydlastych, żagwinów ogrodowych czy goździków kamiennych.

Zgrabne kępki gęsiówki macedońskiej sprawdzą się jako obwódka przed szałwią czy wyższymi odmianami rozchodników np Carl czy Brilliant.

Sadzonki Gęsiówki macedońskiej 

Sadzonki Gęsiówki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki.

Byliny wiosną są odpowiednio przycinane - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy starannie, aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji, najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Wysyłka na terenie całej Polski

F860-594B2
1 Przedmiot
Komentarze (0)