• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Ligustrum ovalifolium, Ligustr jajolistny Vicaryi C2
search
  • Ligustrum ovalifolium, Ligustr jajolistny Vicaryi C2
  • Ligustrum ovalifolium, Ligustr jajolistny Vicaryi C2

Ligustrum ovalifolium, Ligustr jajolistny Vicaryi C2

14,90 zł
Brutto

To krzew liściasty o wyprostowanym pokroju. Posiada charakterystyczne błyszczące liście w żółtym kolorze. Krzew maksymalnie dorasta do 3 metrów wysokości jeśli nie jest cięty. Ligustr Vicaryi to krzew zimozielony. Posiada sztywne, wzniesione pędy. Na przełomie czerwca i lipca pojawiają się pachnące, miododajne kremowobiałe kwiaty.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Ligustr jajolistny Vicaryi zimozielony, ozdobny i wytrzymały krzew na żywopłot

To krzew liściasty o wyprostowanym pokroju. Posiada charakterystyczne błyszczące liście w żółtym kolorze. Krzew maksymalnie dorasta do 3 metrów wysokości jeśli nie jest cięty.

Ligustr Vicaryi to krzew zimozielony. Posiada sztywne, wzniesione pędy. Na przełomie czerwca i lipca pojawiają się pachnące, miododajne kremowobiałe kwiaty.

Idealna roślina na kolorowe, formowane żywopłoty, szpalery i obwódki rabat.

Pojawiają się także drobne owoce o czarnej barwie. Idealna roślina na kolorowe, formowane żywopłoty, szpalery i obwódki rabat.

Powiem Ci jakie wymagania ma Ligustr Vicaryi aby dobrze czuł się w Twoim ogrodzie

  • miejsca słoneczne i półcieniste
  • lekka normalna gleba ogrodowa
  • umiarkowane podlewanie 

Ligustr nie ma specjalnych wymagań i jest łatwy w uprawie. Ze względu na to, iż jest ozdobny z liści, które są bardzo kolorowe preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Aby utrzymać ładny żółty kolor musi mieć dostęp do światła!

Pamiętaj, jest rośliną zimozieloną jeśli rośnie w wietrznym miejscu zabezpiecz go w młodym wieku przed zimowym wiatrem w bezśnieżne zimy.

Krzew jest odporny na szkodniki i choroby. Bardzo dobrze znosi cięcie i formowanie, jest więc idealną roślina dla Ciebie jeśli chcesz mieć w ogrodzie złoto żółte kule na tle zielonych roślin.

Poradzą sobie w każdej glebie od piaszczystej, po gliniastą. Są tolerancyjne co do wilgotności podłoża, wytrzymają okresową suszę oraz mogą być sadzone na terenach wilgotnych. Dobrze się czuje w słońcu jaki i półcieniu.

Jak pielęgnować Ligustr ?

Ligustr jest rośliną o małych potrzebach pielęgnacyjnych, pozostawiony sam sobie bardzo dobrze rośnie. Jednak dla uzyskania gęstego, zawartego pokroju warto regularnie przycinać krzew. 

Zabieg przycinania ligustra wykonujemy w marcu, wybieramy ciepły, słoneczny dzień. Pędy zazwyczaj tniemy na wysokości 2-3 pąka, jeśli chcemy zachować wyższy krzew to cięcie przeprowadzamy wyżej.

Świeżo posadzone, młode sadzonki warto w zaraz po wsadzeniu na wysokość 15cm, młoda roślina od początku zacznie rosnąć w gęsty krzew.

Usuwamy wszystkie uszkodzone, chore, słabe gałęzie i zasilamy krzew nawozem wieloskładnikowym.

Ligustr jajolistny Vicaryi jakie sadzonki wysyłamy

Wysyłkę prowadzimy ze szkółki z Podkarpacia z wieloletnim doświadczeniem w produkcji roślin do ogrodu. Oferowane przez nas sadzonki ligustru wysyłamy w doniczkach o pojemności C2 - 2 litrów. Sadzonki są gęste, kilku pędowe, przycięte i mają około 30 do 50cm.

Wysyłamy gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny. W ciągu sezonu przycinamy krzewy, jest to zabieg konieczny dla ich prawidłowego wzrostu.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. 

Paczki z roślinami wysyłamy prosto ze szkółki już w 24h na całą Polskę.

Podpowiem Ci gdzie posadzić Ligustr Vicaryi

Ligustr Vicaryi znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie, parku, w zieleni miejskiej. Świetnie będzie komponował się w nasadzeniach grupowych. Możesz poprzez cięcie i formowanie stworzyć z niego każdy kształt - nawet jaszczurki :)

Możesz stworzyć z niego labirynt i obramówki dla traw ozdobnych.

D447-247BB_20220816141926

Zobacz także

Komentarze (0)