Ligustrum, ovalifolium, Ligustr jajolistny Aureum C1,5
search
  • Ligustrum, ovalifolium, Ligustr jajolistny Aureum C1,5
  • Ligustrum, ovalifolium, Ligustr jajolistny Aureum C1,5
  • Ligustrum, ovalifolium, Ligustr jajolistny Aureum C1,5
  • Ligustrum, ovalifolium, Ligustr jajolistny Aureum C1,5
  • Ligustrum, ovalifolium, Ligustr jajolistny Aureum C1,5

Ligustrum, ovalifolium, Ligustr jajolistny Aureum C1,5

14,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

To krzew liściasty o wyprostowanym pokroju. Posiada charakterystyczne drobne liście w zielonym kolorze, które posiadają żółte obrzeże. Krzew maksymalnie dorasta do 3 metrów wysokości, jednak swoją maksymalną wysokość osiąga dopiero średnio po 10 latach. Ligustr okrągłolistny to krzew częściowo zimozielony.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Ligustr jajolistny Aureum ozdobny i wytrzymały krzew na żywopłot

To krzew liściasty o wyprostowanym pokroju. Posiada charakterystyczne drobne liście w zielonym kolorze, które posiadają żółte obrzeże. Krzew maksymalnie dorasta do 3 metrów wysokości, jednak swoją maksymalną wysokość osiąga dopiero średnio po 10 latach. 

Ligustr okrągłolistny to krzew częściowo zimozielony. Posiada sztywne, wzniesione pędy. Na przełomie czerwca i lipca zakwita w drobne kwiaty w białym kolorze. Pojawiają się także drobne owoce o czarnej barwie. Idealna roślina na kolorowe, formowane żywopłoty, szpalery i obwódki rabat.

Ligustr jajolistny Aureum krzew liściasty do ogrodu

Ligustr okrągłolistny Aureum jest krzewem liściastym o niewielkich wymaganiach. Jest odporny na czynniki zewnętrzne. Odporny na choroby i szkodniki. Rośnie bardzo szybko i łatwo daje się formować. Jest częściowo zimozielony, nie lubi przeciągów, które wysuszają liście.

Ligustr okrągłolistny dorosły krzew jest odporny na mróz, dobrze znosi suszę oraz zanieczyszczenia powietrza. Świetnie nadaje się do formowania, dzięki czemu tak często jest wybierany na żywopłot. 

Ligustr wymagania i uprawa, krzewy na słońce i do półcienia

  • stanowiska słoneczne, półcieniste 
  • przeciętna gleba ogrodowa

Ligustry to krzewy które nie sprawią problemu nawet początkującym ogrodnikom. Są to krzewy wytrzymałe, w pełni mrozoodporne w naszym klimacie.

Poradzą sobie w każdej glebie od piaszczystej, po gliniastą. Są tolerancyjne co do wilgotności podłoża, wytrzymają okresową suszę oraz mogą być sadzone na terenach wilgotnych. Dobrze się czuje w słońcu jaki i półcieniu.

Ligustr jajolistny Aureum piękne dwubarwne liście są ozdobą każdego ogrodu, rośnie łatwo i jest idealnym krzewem do formowania.

Jak pielęgnować Ligustr jajolistny ?

Ligustr jest rośliną o małych potrzebach pielęgnacyjnych, pozostawiony sam sobie bardzo dobrze rośnie. Jednak dla uzyskania gęstego, zawartego pokroju warto regularnie przycinać krzew. 

Zabieg przycinania ligustra wykonujemy w marcu, wybieramy ciepły, słoneczny dzień. Pędy zazwyczaj tniemy na wysokości 2-3 pąka, jeśli chcemy zachować wyższy krzew to cięcie przeprowadzamy wyżej.

Świeżo posadzone, młode sadzonki warto w zaraz po wsadzeniu na wysokość 15cm, młoda roślina od początku zacznie rosnąć w gęsty krzew.

Usuwamy wszystkie uszkodzone, chore, słabe gałęzie i zasilamy krzew nawozem wieloskładnikowym.

Ligustr jajolistny Aureum jakie sadzonki wysyłamy

Wysyłkę prowadzimy ze szkółki z Podkarpacia z wieloletnim doświadczeniem w produkcji roślin do ogrodu. Oferowane przez nas sadzonki ligustru wysyłamy w doniczkach o pojemności C1,5 - 1,5 litra. Sadzonki są przycięte i mają około 30 do 50cm.

Wysyłamy gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny. W ciągu sezonu przycinamy krzewy, jest to zabieg konieczny dla ich prawidłowego wzrostu.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. 

Paczki z roślinami wysyłamy prosto ze szkółki już w 24h na całą Polskę.

Gdzie posadzić Ligustr jajolistny ?

Ligustr doskonale sprawdzi się w ogrodzie przydomowym, jako żywopłot. Może rosnąć także w parkach czy przestrzeniach zieleni publicznej

Z ligustra jajolistnego można tworzyć wszelkie kształty w ogrodzie, kule, kwadraty, obwódki. Niskie zielone iglaki i trawy pięknie się odróżniają posadzone na tle żywopłotu z ligustru jajolistnego Aureum. Tworzą łądną kontrastową grupę roślin.

D447-247BB
200 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)