• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Gipsówka wiechowata, Gypsophila paniculata FESTIVAL WHITE FLARE C1,5
search
  • Gipsówka wiechowata, Gypsophila paniculata FESTIVAL WHITE FLARE C1,5
  • Gipsówka wiechowata, Gypsophila paniculata FESTIVAL WHITE FLARE C1,5
  • Gipsówka wiechowata, Gypsophila paniculata FESTIVAL WHITE FLARE C1,5

Gipsówka wiechowata, Gypsophila paniculata FESTIVAL WHITE FLARE C1,5

19,90 zł
Brutto

Gipsówka Festival White Flare to urocza, wieloletnia bylina o białych kwiatach, które stworzą romantyczną, ażurową dekorację każdej słonecznej rabaty. Roślina mrozoodporna, łatwa w uprawie, idealna na słoneczne stanowiska.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Gipsówka wiechowata Festival White Flare byliny do ogrodu

Gipsówka wiechowata znana również jako łyszczec wiechowaty  to urocza, wieloletnia bylina kwitnąca. Naturalnie występuje na terenie Azji i Europy, w naszych ogrodach ceniona za niepowtarzalnie piękne kwitnienie i małe wymagania w uprawie. 

Festival White Flare to przepiękna odmiana gipsówki o niezwykle dekoracyjnym kwitnieniu. Gipsówka ma rozgałęziony ale zwarty i zaokrąglony pokrój. Na tle zielono-niebieskich, lancetowatych liści już od czerwca zachwyca białą chmurą kwiatów. Szerokie i ażurowe kwiatostany nadają całej roślinie dużo lekkości i subtelności. Bylina kwitnie aż do końca sierpnia, dorasta do 40cm wysokości.

Bardzo dobra odmiana do ogrodów naturalistycznych, wykorzystywana w florystyce, jako kwiat cięty. Gipsówka jest rośliną miododajną, przyciąga owady zapylające do ogrodu.

Jakie warunki lubi Gipsówka wiechowata?

  • stanowisko słoneczne 
  • gleba przeciętna ogrodowa
  • umiarkowane podlewanie

Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, wtedy kwitnie najsilniej. Gipsówka nie lubi nadmiaru wody, dlatego dobrze ją sadzić w miejscach suchych, dobrze przepuszczalnych. Unikajmy ziem ciężkich, mokrych, gliniastych. 

Pielęgnacja gipsówki wiechowatej w ogrodzie! 

Gipsówka nie potrzebuje specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, żeby pięknie kwitnąć, wystarczy jej słoneczne, ciepłe stanowisko, wykazuje dużą tolerancję na okresy suszy. Jednak pamiętajmy, że świeżo posadzone sadzonki potrzebują odpowiedniej ilość wilgoci aby mogły się poprawienie ukorzenić.

Bylina jest w rośliną w pełni mrozoodporną, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. 

Po kwitnieniu gipsówkę przycinamy nisko nad ziemią. Na wiosnę warto zastosować nawóz wieloskładnikowy dla bylin kwitnących. Poprawimy tym kondycję rośliny a jej kwitnienie będzie intensywne. 

 Wiesz gdzie możesz posadzić Gipsówkę Festival White Flare

Gipsówka to atrakcyjna roślina do Twojego ogrodu, możesz ją wykorzystać do wielu aranżacji. Bardzo dobrze sprawdzi się sadzona w ogrodach naturalistycznych czy uzupełnienie słonecznych rabat z innymi bylinami. Posadzona w grupie stworzy delikatne obłoki, dobrze wygląda na tle trawników, tworzy ciekawy kontrast. Posadź ją w towarzystwie werbeny patagońskiej lub jeżówek a uzyskasz niesamowity efekt. Białe kwiaty będą równoważyć kolorowe aranżacje stworzone w jeżówek. 

Gipsówka wiechowata bardzo dobrze sprawdza się jako kwiat cięty, jest jedną z najczęściej wykorzystywanych roślin we florystyce. Pełni funkcje wypełnienia bukietów, nadaje się do suszonych kompozycji

Gipsówkę Festival White Flare jakie sadzonki wysyłamy?

Ogrodowa Galeria to miejsce dla miłośników roślin ogrodowych, od lat z pasją zajmujemy się produkcją i pielęgnacją roślin do Waszego ogrodu. Dzięki sprzedaży wysyłkowej na terenie całej Polski możemy dostarczać Wam wymarzone rośliny. 

Sadzonki Gipsówki wysyłamy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5, wybieramy zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny aby cieszyły oko w ogrodzie. 

Wysyłka prowadzona jest od poniedziałku do czwartku, w zależności od warunków pogodowych. 

Rośliny w ciągu roku kalendarzowego zmieniają swój wygląd, miejmy to na uwadze zamawiając rośliny w jesienno-wiosennym okresie. Zamieszczone zdjęcia przedstawiają rośliny w pełnym rozkwicie.

B-018
Komentarze (0)