• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Żurawka Heuchera Cherry Truffles C1
search
  • Żurawka Heuchera Cherry Truffles C1

Żurawka Heuchera Cherry Truffles C1

15,90 zł
Brutto

Bardzo atrakcyjna odmiana o mocno powycinanych liściach w intensywnym wiśniowym kolorze. Tworzy gęste, zwarte kępy błyszczących liści. Dorasta do 30cm wysokości i 40cm szerokości.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żurawka - piękna bylina do cienia i nie tylko

Żurawki to grupa roślin, która zyskuje dużą popularność, ponieważ to idealne rośliny do miejsc zacienionych dodatkowo nie wymagają wiele uwagi.

Żurawka to roślina wieloletnia, częściowo zimozielona zaliczana do rodziny skalnicowatych. Pierwotnie pochodzi z lasów i górskich terenów Ameryki Środkowej i Północnej. Wyróżniamy wiele odmian żurawek różniących się od siebie kolorem i wielkością.

Znakiem rozpoznawczym żurawki są jej liście kolorowe liście, które już wczesną wiosną zdobią ogród. Ułożone w zwarte kępy pięknie pofalowane liście nadają roślinie niezwykłego wyglądu. Żurawka nie tylko zachwyca niepowtarzalnymi liśćmi, dodatkowo w okresie od kwietnia do czerwca pojawiają się delikatne dzwonkowate kwiatuszki. Wzniesione kwiatostany nadają zwiewności i utrzymują się aż do jesieni.

Warto zdecydować się na żurawkę nie tylko ze względu na jej dekoracyjność ale również małe wymagania, jej dużą zaletą jest to że nadaje się do cienia. Bardzo dobrze sprawdza się także w uprawie pojemnikowej.

Żurawka Cherry Truffles - odmiana o wiśniowych liściach

Bardzo atrakcyjna odmiana o mocno powycinanych liściach w intensywnym wiśniowym kolorze. Tworzy gęste, zwarte kępy błyszczących liści. Dorasta do 30cm wysokości i 40cm szerokości.

Cherry Truffles jest uważana za jedną z najładniejszych żurawek o czerwonych liściach. Odmiana atrakcyjna całą zimę, latem zdobią ją różowe, dzwonkowate kwiaty.

Żurawka - wymagania

  • stanowisko półcieniste, słoneczne
  • gleba próchnicza, średnio żyzna
  • podłoże przepuszczalne, wilgotne

Żurawka Cherry Truffles to roślina idealna do sadzenia w lekkim cieniu, jak również poradzi sobie w miejscach słonecznych.

Warto pamiętać, że żurawka lubi mieć wilgotne podłoże, ponieważ ma płytki system korzeniowy.

Przy zapewnienie żurawce jej minimalnych wymagań czyli lekko zacienionego miejsca i wilgotnego podłoża jej uprawa nie będzie stanowiła problemu.

Warto zastosować nawóz wieloskładnikowy, wówczas liście ładnie się wybarwiają.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Żurawek z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Jak można wykorzystać Żurawkę?

Żurawka znajdzie wiele zastosowań w ogrodzie i nie tylko. Pięknie wybarwione liście ożywią ciemniejsze miejsca w ogrodzie.

Bardzo dobrze nadają się do uprawy w donicach i pojemnikach, mogą być dekoracją balkonów i tarasów.

Najlepiej prezentują się sadzone w większej grupie łączona z innymi odmianami.. Szeroki wybór kolorów i form żurawek pozwala stworzyć oryginalne kompozycje.

Żurawki dobrze radzą sobie w cieniu, możemy je łączyć z innymi roślinami o podobnych wymaganiach np. funkie, brunnera.

 

32D4-203C5

Zobacz także

Komentarze (0)