Jeżówka Echinacea Green Jewel C1
search
  • Jeżówka Echinacea Green Jewel C1
  • Jeżówka Echinacea Green Jewel C1

Jeżówka Echinacea Green Jewel C1

17,90 zł
Brutto wiosna 2024

Jeżówka Green Jewel to odmiana, o oryginalnych zielonych kwiatach, Jeżówka to bylina wieloletnia, w pełni mrozoodporna. Jeżówka bardzo dobrze czuje się w miejscu słonecznym. 

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jeżówka - niezawodna, miododajna bylina

Jeżówka to wieloletnia bylina, która w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność. Pochodzi z rodziny astrowatych, ze wschodnich rejonów Ameryki Północnej.

Piękna bylina o kolorowych kwiatach rozjaśni każdą przestrzeń w ogrodzie. Jeżówka purpurowa to bylina charakteryzująca się sporymi kwiatami na sztywnych pędach. Bardzo długo kwitnie od lata aż do późnej jesieni.

Jeżówka jest rośliną mało wymagającą, w naszym klimacie całkowicie mrozoodporna. Jeżówka to bylina słońca, uwielbia słoneczne miejsca.

Przepięknie wygląda w grupie jak i sadzona pojedynczo, jest to roślina miododajna w czasie kwitnienia przyciąga motyle i pszczoły.

Jeżówka Green Jewel - odmiana o zielonych kwiatach

Jeżówka Green Jewel to odmiana obok, której nie można przejść obojętnie. Jeżówka przykuwa wzrok pięknymi kwiatami w kolorze limonkowej zieleni.

Odmiana o zwartym pokroju, w czasie kwitnienia dorasta do 50cm wysokości i 20cm szerokości. Przez całe lato aż do jesieni zachwyca licznymi kwiatami. Jak pozostałe odmiany jeżówka to roślina mało wymagająca.

Gdzie posadzić Jeżówkę?

  • stanowisko słoneczne
  • przepuszczalne podłoże
  • umiarkowane podlewanie

Jeżówki potocznie zwane bylinami słońca uwielbiają słoneczne miejsca, Warto zadbać o przepuszczalne podłoże.

Jeżówka - pielęgnacja

Jeżówka nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto usuwać przekwitłe kwiatostany, wydłuży to okres kwitnienia.

Dobrze jest zasilić roślinę nawozem wieloskładnikowym, wzmocni to roślinę i podudzi do intensywnego kwitnienia.

Zimowanie i wytrzymałość Jeżówki

Jeżówka to niezwykle wytrzymała bylina, odporna na choroby i szkodniki. W naszym klimacie całkowicie mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę.

Gdzie posadzić Jeżówkę?

Jeżówka doskonale sprawdzi się we wszelakich kompozycjach naturalistycznych, do tworzenia bukietów, na rabaty oraz do pojemników. Świetnie prezentuje się posadzona w grupie z innymi jeżówkami.

Posadź ją w kompozycji z trawami takimi jak ostnica, muhlenbergia oraz werbeną patagońską - rabata ta zachwyci Cię całe lato.

Jeżówka doskonale sprawdzi się we wszelakich kompozycjach naturalistycznych, do tworzenia bukietów, na rabaty oraz do pojemników. Świetnie prezentuje się posadzona w grupie.

B0F9-9497F
20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)