Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Peach Blossom C2
search
  • Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Peach Blossom C2

Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Peach Blossom C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Peach Blossom to odmiana Tawułki o przepięknych kwiatostanach w różowo-brzoskwiniowym kolorze. Jest to bylina tworząca kępy, lubi stanowiska zacienione. Jest łatwa w uprawie i znajdzie zastosowanie w wielu ogrodach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Najpiękniejsze byliny do półcienia

Tawułka Arendsa to wieloletnia, długo kwitnąca bylina nadająca się do zacienionych miejsc w ogrodzie. Tworzy okazałe kwiatostany w formie pierzastych pióropuszy o wyrazistych kolorach. Naturalnie występuje na terenie Chin i Japonii, coraz częściej spotykana w naszych ogrodach. Tawułka Arendsa zaliczana jest do gatunków cieniolubnych, dlatego jeśli chcesz swój ogród wzbogacić o kwitnące byliny do półcienia to poznaj odmiany Tawułek Arendsa oraz ich wymagania. 

Tawułka Arendsa Peach Blossom

Peach Blossom to urocza odmiana, która rozjaśni ciemniejsza zakątki w ogrodzie. Jak wszystkie tawułki tworzy gęste kępy ciemnozielonych liści, spośród których latem wyrastają puchate kwiatostany

Odmiana Peach Blossom latem zachwyca ogromną ilością piramidowych kwiatostanów w delikatnym pastelowym kolorze. Okazałe kwiaty w brzoskwinio-kremowych barwach wyraziście odznaczają się na tle pierzastych liści. Powiewające wiechy wyglądają jak unosząca się mgiełka i nadają całej roślinie subtelności i lekkości. W czasie kwitnienia dorasta do 65 cm wysokości i rozrasta się na 40cm szerokości.

Tawułka Arendsa stanowisko

  • miejsca cieniste, półcieniste
  • żyzna, próchnicza gleba
  • przepuszczalne i lekko wilgotne podłoże

Uprawa Tawułki Arendsa nie sprawi problemu nawet początkującym ogrodnikom, jeśli spełnimy jej minimalne wymagania. Tawułka to bylina, która źle się czuje w miejscach mocno nasłonecznionych, najlepiej wybrać miejsca cieniste lub półcieniste o ograniczonym dostępnie promieni słonecznych. Zdecydowanie woli żyzne, próchnicze gleby, dobrze aby podłoże było przepuszczalne i lekko wilgotne.

Jak dbać o Tawułkę Arendsa w ogrodzie

Tawułki Arendsa to byliny, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Podpowiemy Ci jak dbać o te byliny w ogrodzie.

Tawułka Arendsa to obficie kwitnąca bylina, dlatego powinna być dokarmiana nawozem aby dostarczyć odpowiednią ilość składników odżywczych. W przypadku tawułki stosujemy nawozy organiczne, pierwsze nawożenie wykonujemy wiosną kiedy rozpoczyna się okres wegetacyjny rośliny a jego powtarzalność zależy od rodzaju nawozu. 

Pamiętaj, że tawułka zdecydowanie lepiej czuje się w lekko wilgotnym podłożu.Dlatego by zapobiec szybkiemu parowaniu wody warto ściółkować byliny. Warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, w ten sposób zachowamy estetyczny wygląd rośliny i poprawiamy jej kondycję.

Mrozoodporna, kwitnąca bylina

Tawułka Arendsa w naszym klimacie zimuje bardzo dobrze, nie wymaga specjalnego przygotowania na zimę. Jest to roślina w pełni mrozoodporna, kwitnąca niezawodnie co roku. Wystarczy późną jesienią lub wczesną wiosna wyczyścić roślinę z obumarłej części nadziemnej. 

Tawułka Arendsa wysyłka sadzonek

Sklep Ogrodowa Galeria został stworzony z myślą aby oferować Państwu najpiękniejsze, wieloletnie rośliny do ogrodu.  

Sadzonki tawułki Arendsa  sprzedawane są w doniczkach o pojemności 2 litrów  - C2 wybieramy zawsze zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki, tak by spełniać Państwa oczekiwania. 

Nasze rośliny pakujemy starannie i odpowiednio zabezpieczamy aby dotarły w jak najlepszej kondycji. Realizacja zamówień zazwyczaj 24h, realizujemy wysyłkę  na terenie całego kraju.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych zdjęć, wynika to ze zmiennego wyglądu roślin w ciągu sezonu.

Gdzie posadzić tawułkę Arendsa o pastelowych kwiatach?

Tawułka Arendsa to wyjątkowo dekoracyjna bylina do półcienia i cienia, która znajdzie zastosowanie w wielu aranżacjach. Może być sadzona pojedynczo jak i większych grupach z innymi odmianami. Odmiana Peach Blossom rozjaśni ciemne zakątki ogrodu. 

Świetnym rozwiązaniem jest sadzenie tawułek pod koronami wysokich drzew, ich kępy wypełnią pustą przestrzeń. 

Tawułki bardzo dobrze czują się w lekko wilgotnym podłożu, dlatego posadź je w pobliżu oczek wodnych czy strumyków stworzą niepowtarzalny klimat.

Jeśli chcesz udekorować swój północny, mało oświetlony balkon czy taras to w donicach możesz posadzić tawułkę Arendsa, poradzi sobie w uprawie pojemnikowej. Długie i urocze kwiatostany tawułek nadają się jako kwiat cięty do uzupełnienia kompozycji bukietowych.

Jakie rośliny do cienia i półcienia?

Ograniczony dostęp promieni słonecznych może być problemem dla roślin kwitnących dlatego tak ważny jest świadomy wybór odpowiednich roślin do panujących warunków. 

Dobierając rośliny do kompozycji musimy brać pod uwagę nie tylko ich wygląd ale również ich wymagania.  

Na rabatach gdzie panuje cień i półcień możesz posadzić tawułki o kolorowych kwiatach. Bardzo dobrze będą z nimi współgrać bodziszki o różowych kwiatach, bergenie czy żurawki.

1349-4872F
20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)