• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Trawa pampasowa GREEN GOBLIN  Cortaderia selloana C2
search
  • Trawa pampasowa GREEN GOBLIN  Cortaderia selloana C2
  • Trawa pampasowa GREEN GOBLIN  Cortaderia selloana C2
  • Trawa pampasowa GREEN GOBLIN  Cortaderia selloana C2

Trawa pampasowa GREEN GOBLIN Cortaderia selloana C2

29,90 zł
Brutto

Karłowa odmiana trawy pampasowej do ogrodu - rarytas do ogrodu.

Green Goblin to karłowa, nowa odmiana trawy pampasowej.  Nie posiada większych wymagań pielęgnacyjnych.  Puszyste, kremowe kwiatostany utrzymują się aż do przymrozków.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Karłowa odmiana trawy pampasowej do ogrodu - rarytas do ogrodu Green Goblin idealna na słońce

Green Goblin to wieloletnia, karłowa, nowa odmiana trawy pampasowej. Poszukiwana do ogrodów jest ze względu na  swoją wielkość oraz dekoracyjne kwiaty.

Niepowtarzalna odmiana trawy pampasowej, o gęstym pokroju. Zielone wygięte łukowato liście dorastają do 80 cm. W sierpniu pojawia się ogrom puszystych, kremowych kwiatów. W czasie kwitnienia osiąga 1,2m wysokości.

Nie posiada większych wymagań pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie nie tylko w ogrodzie, ale także posadzona w pojemnikach np. na tarasie. Puszyste, kremowe kwiatostany utrzymują się aż do przymrozków.

 

Sprawdź jak sadzić Trawę pampasową Green Goblin?

  • stanowisko słoneczne, ciepłe 

  • gleba żyzna, przepuszczalna sucha 

  • umiarkowane podlewanie, nie lubi terenów podmokłych

Trawa pampasowa nie jest zaliczana do roślin wymagający lecz warto pamiętać o kilku zasadach.

Kortaderia uwielbia miejsca słoneczne, ciepłe świetnie się czuje w pełnym słońcu, wtedy może kwitnąć najobficiej. Co do podłoża to powinno być dobrze przepuszczalne, nie lubi terenów podmokłych i gleb gliniastych. Poradzi sobie w ziemi żwirowej, kamienistej piaszczystej.

 

Czy Trawa pampasowa jest wytrzymała ?

W ciepłych rejonach Hiszpanii, Grecji, Portugali trawy pampasowe w gatunku bardzo często występują dziko na obrzeżach dróg, na skarpach. Jest więc niezwykle odporna i tolerancyjna względem suchym i bardzo gorących miejsc. Dlatego należy pamiętać aby nie sadzić jej w miejscach podmokłych.

Przez pierwsze 2 lata młode  sadzonki należy okryć na zimę.

 

Jak dbać o Trawę pampasową Green Goblin, jak i kiedy przyciąć ?

Cięcie trawy pampasowej wykonujemy późną wiosną. Jest to cięcie pielęgnacyjne, polega na wycięciu zaschniętych kwiatów i przycięciu końcówek liści. Pamiętaj, że Trawy pampasowe tniemy wyżej niż inne trawy.

Na wiosnę zalecamy zasilanie nawozem wieloskładnikowym aby wzmocnić roślinę i odpowiednio przygotować do kwitnienia. 

 

Jak sadzić Trawę Pampasową Green Goblin ?

Najlepszym rozwiązaniem jest sadzić Trawę pampasową w rozstawie 50-70 cm. Trawa pampasowa tworzy dość zwarte kępy, według naszego gustu możemy robić gęstsze lub rzadsze nasadzenia.

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki trawy pampasowej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przeprowadzamy cięcie pielęgnacyjne - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Gdzie możesz wykorzystać ‘Green Goblin’ Kortaderia pampasowa?

Karłowa odmiana Trawy pampasowej jest chętnie wykorzystywana w wielu aranżacjach, jej puchate kwiatostany nadają uroku w ogrodzie. Przez swój kompaktowy rozmiar znajdzie miejsce w każdym ogrodzie nawet tym mniejszym. Jeśli masz ograniczone miejsce to z powodzeniem możesz sadzić tą odmianę w pojemnikach i donicach ustawionych na słonecznych tarasach i balkonach. 

Trawę wykorzystasz jako wypełnienie rabat, ale najlepiej prezentuje się w grupach. Jej przyciągające wzrok kwiaty możesz wykorzystać do kompozycji bukietowych a pozostawione na zimę w kępie będą zdobić ogród.

Z czym łączyć Trawę Pampasową Green Goblin?

Jeśli szukasz inspiracji na kompozycje z tą odmianą trawy pampasowej, proponujemy posadzić ją np. z jeżówkami, szałwią, rozchodnikami. Te rośliny również kochają pełne słońce. 

 

Zobacz nasze pozostałe odmiany Trawy pampasowej 

Stwórz ciekawe kompozycje z innymi odmianami trawy pampasowej

 

2C39-303A4_20220410205824
Komentarze (0)